Песни за пиење!

Дискусија во 'Музика' започната од Barbie-mwa, 11 декември 2010.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  http://www.youtube.com/watch?v=7S4XVsSUHyc

  Well I will go on drinking as my world goes on sinking, but I will never drink alone! :beer:

  http://www.youtube.com/watch?v=AbcwOHvoZbA

  http://www.youtube.com/watch?v=XOKbhQbv ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=FgHzrTwXZ20

  ^ „Свадбарски“ :rofl:

  http://www.youtube.com/watch?v=Auk8S1yCnxw

  Jer u pivu ima tih mehuricha pametnih, koji mogu da mi kazu neki stih... :rock:

  Уште многу и многу вакви ги познавам. :D Само првава практично сум ја исполнила... и оди ептен добро. :D
   
 3. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
 4. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
 5. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.509
 7. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Понекогаш овие
  http://www.youtube.com/watch?v=UZ7wq63Fd-M

  http://www.youtube.com/watch?v=AYKilAodOPg

  http://www.youtube.com/watch?v=pzoasbl4Rao

  http://www.youtube.com/watch?v=fNNsODob ... re=related

  И една од омилените :D
  http://www.youtube.com/watch?v=NhdrbaRQQsk

  А понекогаш рокче, или атмосферик метал, симфоник, блек и тако даље.
  Со првите сум весела, играм, со вториве весела на друг начин.
   
 8. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
 9. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  115
  За жал, од сите луѓе што ги знам, само јас би пиела на ваква музика...ахх да си најдам некој Ирец, живот! :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=pDwlGbEcJ6Y
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.766
 11. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.102
  Допаѓања:
  1.355
 12. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.196
  Допаѓања:
  74.715
  Пол:
  Женски
 15. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
 16. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
 17. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  78
  Цел репертоар на Тома Здравкович :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.766
 19. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.393
  Пол:
  Женски
  Ау Little-one, на Тома може и самоубиство да направам, многу е депресивен, а дечко ми го обожава.
  Кој има лошо пијанство никако да не го слуша Тома ( и помалку нека пие :D )
   
 20. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.366
  Допаѓања:
  2.439