Песни од '70,'80,'90

Дискусија во 'Музика' започната од Srckata28, 22 ноември 2013.

 1. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.054
  Допаѓања:
  7.717
  Пол:
  Женски
  Е ново време,се што не ке чуеме.Се заборави што беше квалитет од онаа време.Деновиве се навратив некако па одлучив да ја отворам темава.Значи да објавуваме песни од седумдесетите,осумдесетите и деведесетите оние што ви оставиле впечаток,нешто стварно јако,што се слушало порано.
  Ако е нешто дупло,смета,она,ова,канта,клуч :D

  Еве јас да почнам:
  -Песнава ми е многу убава,ептен,ми се уврте у глава последниве денови,позната е,можеби сите ја знаете :D
  http://www.youtube.com/watch?v=kSXx7-EceBA
  -Ја најдов овде на фемина песнава пред месец дена,ама толку многу ми се допадна,се заразив :D
  http://www.youtube.com/watch?v=PIb6AZdTr-A
  -Интересна ми е песничкава :D
  http://www.youtube.com/watch?v=boEph_ic-NM
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
 6. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.434
  Допаѓања:
  3.072
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
 10. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
 11. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
 12. plavata212

  plavata212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
 15. poffy.pie

  poffy.pie Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  10
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
 17. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73
  најубав период од музика <3

  Led Zeppelin, Guns N' Roses , Rolling Stones , Nirvana etc.
   
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
 20. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601