1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од Petro.t, 13 ноември 2018.

 1. Petro.t

  Petro.t Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ако вака се храните може да ослабнете најмалку 10 кг за само 3 недели.
  Ке ги видите резултатите за само 15 дена, во овие 15 дена мора да направите 2 дена пауза после секој пети ден така да диетата е 21 ден заедно со паузата.

  Кога ќе ја завршите диетата ке изгубете 7 до 15 кила, треба да знаете дека оваа диета не е за луѓе со хронични болести.


  Прв ден
  За доручек бела кафа, 1 парче леб, 1 варено јајце
  Ужина: 1 овошје по избор
  Ручек: 150г варено бело месо, супа од зеленчук, зелена салата со сецкано јајце
  Ужина: 1 овошје по избор
  Вечера: 1 мала туна 1 парче леб ,домат.

  Фтор ден
  За доручек бела кафа, 1 парче леб
  Ужина: Овошен јогурт
  Ручек: 150г бела риба, пилешка супа, 100г салата од домати ( со маслиново уле
  Ужина: 2 варени јајца
  Вечера: Супа од зеленчук 1 парче леб.


  Трети ден
  За доручек бела кафа, мала паштета 1 парче леб
  Ужина: 2 Варени јајца
  Ручек: 200г шпагети со ќофти, говедска супа, зелена салата
  Ужина: Овошен јогурт
  Вечера: Омлет од 2 јајца, 1 парче леб.

  Четврти ден
  За доручек 1 чаша чај 1 парче леб со путер и мед
  Ужина: 1 овошје по избор
  Ручек: 200г говедско месо, спанаќ супа, зелена салата
  Ужина: 1 овошје по избор
  Вечера: 1 парче леб, зелен бибер,50 г варен ориз, 100г бело месо.

  Пети ден
  За доручек 1 чаша лимонада, 1 парче леб со виршла и сенф
  Ужина: Варено јајце
  Ручек: 150г бело месо, 100г варен грашак, 1 парче леб
  Ужина: Овошен јогурт
  Вечера: 1 парче леб, 2 парчиња салама, салата по избор.

  Шести и Седми ден без диета.
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.132
  Допаѓања:
  128.847
  Пол:
  Женски
  Шо е бела кафа?
   
  На Traveler$ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Petro.t

  Petro.t Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Обично кафе нескафе а можеш и друго со шекер и млеко.