1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пет сестри (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LudaDevojka, 26 април 2013.

  1. LudaDevojka

    LudaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    62
    Иако прво беше најавена како „Сестри“, новата турска серија на Канал 5 после неколку дена си доби ново име и тоа „Пет сестри“, веројатно отпосле се сетија дека веќе емитуваа серија со првото име. :D



    Ова е приказна за пет сестри кои по загубата на своите родители, остануваат сами да се борат во животот. И покрај тоа што некогаш се караат, тие секогаш се тука една за сите и сите за една. Најстарата сестра Елиф е дваесетгодишна студентка по право која ја има улогата на мајка и татко за останатите. Средношколката Армаѓан има 17 години и е бунтовна, силна и со диво срце. Петнаесетгодишната Јелиз е тинејџерка која е загрижена со училишните проблеми и сака да стане популарна меѓу другарките и покрај малкуте пари кои ги има во нејзиниот паричник. Билге е 12-годишната сестра, страстен читател, одговорна и пред неа се наоѓа нов период во животот, пубертетот. Најмалата е Кансу, шестгодишно слатко девојче која е многу чувствителна и која многу ја сака музиката. Овие сестри секој ден го почнуваат со љубов и борба за живот, живеејќи во куќата во која работеле нивните родители.

    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... YjXMLDafr0

    ако има ваквa тема слободно клуч :D :)
     

    Прикачени фајлови:

    • pet-sestri.jpg
      pet-sestri.jpg
      Големина на фајлот:
      37,8 KB
      Прегледи:
      3.935
  2. sevda91

    sevda91 Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Serijava na turski se vika KÜÇÜK KADINLARI sto vo prevod znaci malecki zenicki i e snimana vo 2008 god i vo glavnata uloga e elif od pod senkata na vrbite sto igrase
     
  3. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Прво ја најавија како „Сестри“ а потоа го препраа во „Пет Сестри“... :^)
     
  4. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Елиф ос под сенката на врбите??? :puke:
    Јас па мислам дека ја забележав Лејла од Кога лисјата паѓаат :wasntme: Изгледа имам бујна фантазија!!

    И на една слика на нет мислам дека го видов Махир :inlove: :inlove: Ако е со Махир серијава најдобра е, одма ја гледам :rofl: :lol:
     
    На LittlePinky, mileystar, elka.timova и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
  6. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    почна серијава?
     
    На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа серијата. Планирам редовно да ја гледам. Интересна е. Ме потсека на Кога листовите пагаат, фамилијарна серија :)
    Не им ги знам имињата на ликовите уште, ама ако некој знае што ке се случува понатака во епизодите нека открие?

    Инаку симпатичен е дечкото (тој богаташот) хаха што и се пушта на најстарата сестра :wasntme: и новиот комшија шт се рчка со "машкуданката"(така ја викаат), за 2рата сестра мислам :lol: . Инаку таа глумица многу (ми) личи на Мила Кунис, нели? :D
     
  8. lokumche

    lokumche Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    7
    Прекрасна е серијава. Само една епизода сум гледала и веднаш ми се засфиѓа. :)
     
    На Delfina980 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tweety-tweety

    tweety-tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    574
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Серијава во Турција имале 3 сезони.Понатаму навистина е многу тажна.Елиф (најголемата сестра) ќе умре ;( . Незнам точно во која сезона Џансу ќе избега од дома многу долго време и ќе ја киднапира многу лош човек.Утку ќе оди во Лондон.А крајот ќе биде среќен.Мустафа (таткото на девојчињата) го нашла медицинска сестра (или медицинска сестра или некои луге го нашле и го предале на медицинска сестра) и откако ќе закрапне оди кај девојчињата! ;) ;)
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  10. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Многу убава серија и многу жална.Редовно ја гледам.
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Значи знаев дека е жив таткото од сам почеток. Тоа што не сакаа да го дадат телото на семејството ми беше доволно сомнително.

    Инаку серијава и` се свиѓа на цела фамилија сем на мене. Од друга страна пак, со Притаени страсти имаме обратна комбинација-само јас ја гледам. :D

    Ме нервира глумата на девојчињата. Катастрофа. :puke: Или синхронизацијата си го прави своето, ај да не грешам душа. Малку ми е нереална
    5-6 души не успеаја да утепаат еден сам човек
    , али нејсе. Онаа со репчено највеќе ме тера да сменам канал. Што ја сака тој шо студира во странство. Абе не можам да ја варам еј.
     
    На tweety-tweety му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Девојки неколку епизоди не ги гледав и сега не ми е јасно нешто видов на рекламите Јелиз плачеше,а овој тетин и се закануваше нешто да остане и на никој да не кажува ништо :P ќче ми каже некоја на кратко 8)
     
  13. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Јелиз возеше автомобил ,а малолетна е .И направи мала сообраќајка..односно автомобилот се стркала во една удолнина.Ама еден човек ги видел и затоа Јелиз плачеше.
     
  14. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Во четвртокот и петокот не стигнав да ги гледам епизодите. И денеска гледам пресврт, неможам да сфатам што се случило. Што се случило зашто Јелиз е во болница? Се отрула со апчиња или исекла вени? Нешто и направил чичко и, ја силувал? :x
     
  15. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Сакаше да се самоубие ,си ги исече вените. (најверојатно,на реклами гледав :rofl: :rofl: )

    Јас неколку епизоди по ред немам гледано...
    Ама пак кога прочитав што ќе се дешава понатаму се мислам дали уште да ја гледам или не...
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    не ја гледам
     
  17. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Редовно ја гледам,единствена турска серија која моментално ја пратам поради Утку :D Се надевам дека нема да ја направат со 200 епизоди па да ми се здосади :)
     
    На mileystar и Polsko им се допаѓа ова.
  18. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Во оргинал серијава има 120 епизоди по 90 минути, а како што ги кратат кај нас и ги даваат по 45 минуси сигурно ќе има 240 а може и повеќе
     
  19. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Еее ќе биде после те сакам не ме сакаш,ми значиш не ми значиш,мажење разведување....да ти се здосади |(
     
    На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Ја силуваше гадот додека беа сами дома и и се закани дека ке им се одмазди на сестрите, и да не кажува на никого.