1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пет сестри (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LudaDevojka, 26 април 2013.

 1. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Иако прво беше најавена како „Сестри“, новата турска серија на Канал 5 после неколку дена си доби ново име и тоа „Пет сестри“, веројатно отпосле се сетија дека веќе емитуваа серија со првото име. :D  Ова е приказна за пет сестри кои по загубата на своите родители, остануваат сами да се борат во животот. И покрај тоа што некогаш се караат, тие секогаш се тука една за сите и сите за една. Најстарата сестра Елиф е дваесетгодишна студентка по право која ја има улогата на мајка и татко за останатите. Средношколката Армаѓан има 17 години и е бунтовна, силна и со диво срце. Петнаесетгодишната Јелиз е тинејџерка која е загрижена со училишните проблеми и сака да стане популарна меѓу другарките и покрај малкуте пари кои ги има во нејзиниот паричник. Билге е 12-годишната сестра, страстен читател, одговорна и пред неа се наоѓа нов период во животот, пубертетот. Најмалата е Кансу, шестгодишно слатко девојче која е многу чувствителна и која многу ја сака музиката. Овие сестри секој ден го почнуваат со љубов и борба за живот, живеејќи во куќата во која работеле нивните родители.

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... YjXMLDafr0

  ако има ваквa тема слободно клуч :D :)
   

  Прикачени фајлови:

  • pet-sestri.jpg
   pet-sestri.jpg
   Големина на фајлот:
   37,8 KB
   Прегледи:
   3.935
 2. sevda91

  sevda91 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Serijava na turski se vika KÜÇÜK KADINLARI sto vo prevod znaci malecki zenicki i e snimana vo 2008 god i vo glavnata uloga e elif od pod senkata na vrbite sto igrase
   
 3. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Прво ја најавија како „Сестри“ а потоа го препраа во „Пет Сестри“... :^)
   
 4. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Елиф ос под сенката на врбите??? :puke:
  Јас па мислам дека ја забележав Лејла од Кога лисјата паѓаат :wasntme: Изгледа имам бујна фантазија!!

  И на една слика на нет мислам дека го видов Махир :inlove: :inlove: Ако е со Махир серијава најдобра е, одма ја гледам :rofl: :lol:
   
  На LittlePinky, mileystar, elka.timova и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
 6. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  почна серијава?
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа серијата. Планирам редовно да ја гледам. Интересна е. Ме потсека на Кога листовите пагаат, фамилијарна серија :)
  Не им ги знам имињата на ликовите уште, ама ако некој знае што ке се случува понатака во епизодите нека открие?

  Инаку симпатичен е дечкото (тој богаташот) хаха што и се пушта на најстарата сестра :wasntme: и новиот комшија шт се рчка со "машкуданката"(така ја викаат), за 2рата сестра мислам :lol: . Инаку таа глумица многу (ми) личи на Мила Кунис, нели? :D
   
 8. lokumche

  lokumche Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  7
  Прекрасна е серијава. Само една епизода сум гледала и веднаш ми се засфиѓа. :)
   
  На Delfina980 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Серијава во Турција имале 3 сезони.Понатаму навистина е многу тажна.Елиф (најголемата сестра) ќе умре ;( . Незнам точно во која сезона Џансу ќе избега од дома многу долго време и ќе ја киднапира многу лош човек.Утку ќе оди во Лондон.А крајот ќе биде среќен.Мустафа (таткото на девојчињата) го нашла медицинска сестра (или медицинска сестра или некои луге го нашле и го предале на медицинска сестра) и откако ќе закрапне оди кај девојчињата! ;) ;)
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.402
  Допаѓања:
  10.343
  Многу убава серија и многу жална.Редовно ја гледам.
   
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  Значи знаев дека е жив таткото од сам почеток. Тоа што не сакаа да го дадат телото на семејството ми беше доволно сомнително.

  Инаку серијава и` се свиѓа на цела фамилија сем на мене. Од друга страна пак, со Притаени страсти имаме обратна комбинација-само јас ја гледам. :D

  Ме нервира глумата на девојчињата. Катастрофа. :puke: Или синхронизацијата си го прави своето, ај да не грешам душа. Малку ми е нереална
  5-6 души не успеаја да утепаат еден сам човек
  , али нејсе. Онаа со репчено највеќе ме тера да сменам канал. Што ја сака тој шо студира во странство. Абе не можам да ја варам еј.
   
  На tweety-tweety му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.093
  Пол:
  Женски
  Девојки неколку епизоди не ги гледав и сега не ми е јасно нешто видов на рекламите Јелиз плачеше,а овој тетин и се закануваше нешто да остане и на никој да не кажува ништо :P ќче ми каже некоја на кратко 8)
   
 13. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Јелиз возеше автомобил ,а малолетна е .И направи мала сообраќајка..односно автомобилот се стркала во една удолнина.Ама еден човек ги видел и затоа Јелиз плачеше.
   
 14. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Во четвртокот и петокот не стигнав да ги гледам епизодите. И денеска гледам пресврт, неможам да сфатам што се случило. Што се случило зашто Јелиз е во болница? Се отрула со апчиња или исекла вени? Нешто и направил чичко и, ја силувал? :x
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Сакаше да се самоубие ,си ги исече вените. (најверојатно,на реклами гледав :rofl: :rofl: )

  Јас неколку епизоди по ред немам гледано...
  Ама пак кога прочитав што ќе се дешава понатаму се мислам дали уште да ја гледам или не...
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски
  не ја гледам
   
 17. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Редовно ја гледам,единствена турска серија која моментално ја пратам поради Утку :D Се надевам дека нема да ја направат со 200 епизоди па да ми се здосади :)
   
  На mileystar и Polsko им се допаѓа ова.
 18. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Во оргинал серијава има 120 епизоди по 90 минути, а како што ги кратат кај нас и ги даваат по 45 минуси сигурно ќе има 240 а може и повеќе
   
 19. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Еее ќе биде после те сакам не ме сакаш,ми значиш не ми значиш,мажење разведување....да ти се здосади |(
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Ја силуваше гадот додека беа сами дома и и се закани дека ке им се одмазди на сестрите, и да не кажува на никого.