1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пет сестри

Дискусија во 'Канта' започната од tweety-tweety, 23 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Женски
  Приказна за пет сестри кои по загубата на своите родители, остануваат сами да се борат во животот. И покрај тоа што некогаш се караат, тие секогаш се тука една за сите и сите за една.Најстарата сестра Елиф има 20 години, студентка по право која ја има улогата на мајка и татко за останатите. Средношколката Армаѓан има 17 години и е бунтовна, силна и со диво срце. Петнаесетгодишната Јелиз е тинејџерка која е загрижена со училишните проблеми и сака да стане популарна меѓу другарките и покрај малкуте пари кои ги има во нејзиниот паричник. Билге е 12-годишната сестра, страстен читател, одговорна и пред неа се наоѓа нов период во животот, пубертетот. Најмалата е Кансу, шестгодишно слатко девојче која е многу чувствителна и која многу ја сака музиката.Овие сестри секој ден го почнуваат со љубов и борба за живот, живеејќи во куќата во која работеле нивните родители. :| :| :)

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... gNf7n6vcHw

  http://www.youtube.com/watch?v=Wloru9SQVi0
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.583
  Допаѓања:
  59.413
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.