1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс над уста

Дискусија во 'Лице' започната од vikktorija, 15 мај 2011.

 1. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Епа дечки, значи јас многу сакам да си ставам пирс над устата, но не сум доволно информирана дали има некои последици, дали боли.... Па ако може да ми објасните се што знаете за темава.
   
 2. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Незнам за последици ама ич не ми се свиѓа пирс "над" уста.
  Како бемка ми е :D
   
 3. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  хахах.. да како бемка е, а бемка многу ми се свиѓа како стои над устата :)
   
 4. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Сестра ми има пирс над устата ... и стварно е многу интересно како и стои. Кога ќе ја видам посакувам и јас да имам еден пирс на тоа место :lol:
   
 5. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  и каде го ставаше? ја болеше? имаше некои компликации?
   
 6. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Ич не ги сакам пирсовите.Можам само да гледам на веѓа и на стомак,се другото ми е одвратно :puke:
   
 7. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.767
  Допаѓања:
  7.247
  Не ми се свиѓа воопшто пирс над устата. Чисто помодарство.
   
 8. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  23.048
  Пол:
  Женски
  Другарка ми има пирс над уста, сама се пирсна дома, ми рече дека ако сакам и мене ќе ме пирсни, ама ќе ме селат од дома :D , не болело ич, сите мислат дека му е бемка и се чудат, стој преубо инаку :) :)
   
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Не поднесувам пирсови, па многу нормално дека ќе сум против. И од здравствени и од хигиенски и од естетски и од секакви причини бре! А особено па над уста иу, језиво!
   
  На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Многу ми е грозно кога ќе видам пирс и на женско и на машко. :envy: Немам ништо против луѓето само не е во мој стил.И..ајде пофали се, го стави ли пирсот до сега ???? :)
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Без навреда, ама мене ми е језиво,грозно, уффф :x неможам ни да зборам
   
 12. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.673
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Без навреда, ама мене ми е грозно.
   
 13. macimaci93

  macimaci93 Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Преубаво стои и воопчшто не боли јас имам пирс над уста
   
 14. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.416
  Пол:
  Женски
  Колку само сакам пирс над уста. Од дома никако да ми дозволат.
  Они не ми дозволуват на веѓата не пак над уста. :doh:
  А многу ми се симпатични на мене. И не болело таму, чудно.
  [​IMG]