1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Писма до Јулија (Letters to Juliet) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од monni.t, 16 јуни 2012.

 1. monni.t

  monni.t Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  205
  Филмот е преубав. Се работи за една девојка, Софи која оди на одмор во Италија со својот свршеник.
  Таму наоѓа едно место каде доаѓаат девојки од цел свет и и оставаат писма на Џулија. Но неколку жени кои се сметаат за секретарките на Џулија пишуваат одговори на писмата. Софи, со цел да им помогне наоѓа писмо старо 50 години, од некоја жена по име Клер. Писмото многу и се допѓа и пишува одговор. По неколку дена доаѓа Клер заедно со нејзиниот внук, за да го пронајде Лоренсо Бартолини, љубовта на нејзиниот живот, а Софи им помага. Но токму кога Клер ќе се откаже од потрагата, ќе го пронајде. Во меѓувреме, Софи и Чарли ( внукот на Клер ) ќе се заљубат, но поради својот свршеник Софи ќе се врати во Њу Јорк. По неколку месеци таа ќе отиде на свадбата на Клер и Лоренсо. Бидејќи ќе сфати дека го сака Чарли, ќе раскине со својот свршеник и ќе бидат заедно со Чарли. :inlove:
  Го имате ли гледано филмот и што мислите за него ?!
  Ако може ставете некоја слика, посебно од последната сцена каде Клер е на балконот и разговара со Чарли :)
   

  Прикачени фајлови:

  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Letters to Juliet

  Па супер е филмот.. добро е ме потстеи на Верона која ми се чини дека ја шетав низ сон :D :D :lol:


  [​IMG]
   
 3. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  го гледав пред некоја недела многу е интересен филмот, глумицата ми е преслатка :]
   
 4. Sapphire

  Sapphire Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Еден од најомилените филмови !! Глумците се преубави, мераци :P
   
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.775
  Допаѓања:
  20.649
  Пол:
  Женски
  Искрено филмов ме изненади позитивно, интересна приказна, убав е, лимонатка, а и убави quotes има.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. monni.t

  monni.t Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  205
  Филмов ми стана еден од омилените, иако искрено не очекував дека ќе биде толку добар :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 7. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  766
  Преубав ми е филмов :inlove: ! Си го симнав и веќе неколку пати го имам гледано. Ми се допадна приказната, преубавите места и плус тоа што глуми Аманда :inlove: . Кој го нема гледано, да го гледа :!:
  Писмото од Софи до Клер: (мене ми се допадна затоа и ќе го ставам)
  Dear Claire,

  What and If are two words as non-threatening as words can be. But put them together side-by-side and they have the power to haunt you for the rest of your life: What if? What if? What if? I don’t know how your story ended but if what you felt then was true love, then it’s never too late. If it was true then, why wouldn’t it be true now? You need only the courage to follow your heart. I don’t know what a love like Juliet’s feels like – love to leave loved ones for, love to cross oceans for but I’d like to believe if I ever were to feel it, that I will have the courage to seize it. And, Claire, if you didn’t, I hope one day that you will.

  All my love, Juliet
   
 8. lili....sweet

  lili....sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  19
  уф ..сум го заборавила филмот...сега пак ке го гледам..
   
 9. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Обожавам филмови снимани во Италија...
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Филмот е прекрасен.
  Добро им е замислен и интересен за гледање.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
 11. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  876
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Преубаво романтично филмче ...
  Актерите се погодени, а и приказната е прекрасна..
   
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Интересно филмче со уште поубави сцени, а глумицата е прекрасна, па и убави и беа комбинациите.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
 13. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  18.499
  Од кога мислев да го симнам и само остануваше за ПОТОА и конечно му дојде редот.Комедија како комедија убава, нежна, скокотлива ми се допадна убавините италијански кои се прикажани низ филмот , полиња , убавини ,виновои лози ..........
   
 14. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  8.110
  Мене искрено ми беше досаден и џабе изгубив време да го гледам... |(
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.033
  Допаѓања:
  77.353
  Пол:
  Женски
  Мене филмов не ми беше нешто посебно, да речеме некоја убитачно добра приказна - дури и можев да го предвидам крајот, ама во главно беше солиден филм и не ми е жал што потрошив саат и кусур време за да го изгледам.
  Аманда ми е омилена, ама чинам некако сите улоги ѝ се слични и не сум ја видела во друго издание освен она „лабаво“-љубовното. :^)
  Небитно, филмот ми беше интересен и ми измами мноооогу насмевки, онака на мутавите љубовни моменти.
  И да - актерот, оној со кој Аманда завршува на крај е бонбона. :mm:
   
 16. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Филмов ми е посебен затоа што е сниман во Италија и ми буди спомени. :lol:
  И многу сладок пар се Софи и Чарли.
  Би го гледала уште сто пати. :D
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.135
  еден од моите нај најомилени филмови...толку ми е прекрасенн што секој пат кога го гледам се разнежнувам :inlove: и би го гледала уште 1000 пати без да ми здосади :)
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
  Фино филмче, опуштено, ништо посебна приказна, премногу бајковидно.
  [​IMG]
  Аманда ми е преслатка, а филмов единствено вреди да се гледа поради прекрасната Италија :inlove: [​IMG]
   
 19. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Одамна го имам гледано, али прекрасно е филмчево, баш е како од бајка.. Преубави сцени од Италија, Аманда е прекрасна, а Кристофер (Чарли) ми е celebrity crush :D
  Би го гледала одново и одново. Препорачувам :)
   
 20. Andrianaaaaa

  Andrianaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  41
  Воопшто не ми се допадна филмот бидејќи ми беше скроз предвидлив :D