1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Писмо до Дедо Мраз!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од AngelOfArh, 11 декември 2014.

 1. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  10.650
  Допаѓања:
  65.451
  Пол:
  Женски
  Драг Дедо Мраз, оваа година не сакам ништо што може да се купи со неколку хартиички и што ќе зафаќа место во плакари и картонски кутии, оваа година сакам само едно нешто, сакам едно мало, бело, дебело и бушаво плавооко човече кое ќе го освои моето срце. Не сакам нови кондури или нова ташна, не сакам ништо што нема душа и нема да ме натера да се смеам и да плачам во исто време.

  Ајде да видиме која е вашата новогодишна желба, за мене оваа желба е врвот на светот!

  Ако е дупла слободно канта ;)
   
  На ♡BuBaLe♡, mal.ecka, happygirl и 17 други им се допаѓа ова.
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.906
  Пол:
  Женски
  @AngelOfArh од се :l: ти посакувам да ти се исполни желбата...
  иста желба делиме, мене тоа ми е животна желба, секој роденден, нова година, секогаш кога треба да се замсли желба, прво на тоа помислувам :)....

  Во 2015 најголемата желба ми е да станам негова жена, да завршат сите разделби и сите денови без него да бидат минато, потоа сакам некои личност да ја прифатат нашата врска, конечно да сфатат дека се сакаме, дека нема да се разделме без разилка на се.
  Сакам и здравје за моите најсакани, сакам вработување и за двајцата..
   
  На vitamina, Nausicaa, anina и 7 други им се допаѓа ова.
 3. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.568
  Здраво, прво да ви посакам да ви се исполнат желбите...
  Да имате по две сонца како моите, да ве греат и во најтешкото...
  Дедо мраз, јас сакам здравје, среќа и љубов на најблиските и на мене
  Оваа година само насмевка да гледам на луѓето околу себе
  Не сакам да тагуваат и да тагувам оваа година.. Сакам да ми се излечат раните на душава која ми ги создаде оваа 2014 година
  Знам Дедо Мраз дека се ќе помине, но сакам побрзо, како да успее...?
   
  На anina, girl-miri, kolovoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  1.570
  2015 да ми е професионално поуспешна од 2014
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.578
  Драг Дедо Мраз.
  Додека се обидувам да внесам малце среќа во страниците од книгата 2014,истовремено посакувам и што побрзо да заврши и да почнам нова книга.Книга исполнета со многу помалку солзи,а повеќе среќни моменти.
  И јас оваа година сакам нешто што не може да се купи со пари.Впрочем како и секоја,но сега се повеќе ги ценам вредностите кои со ништо на светот не можат да се купат.
  Сакам мир.Мир во мојата душа,мир во душите на другите,мир во светот.
  Освен мирот и здравјето добро да ме служи,да не попуштам пред се што ми се случува.
  Да има помалце злобни и празни души.Посеј љубов во срцето на сите.
  Повеќе насмевки и позитивна енергија.Јазикот на добрината нека го разберат сите.
  И чувај ми ги личностите кои ги сакам.Знам дека се бројат на прсти,некои ми го свретеа грбот но исто така ќе бидам среќна ако ми се укаже прилика да им кажам што ми лежи на срце,на културен начин,се разбира.
   
  На vitamina, Barbie20, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.194
  Допаѓања:
  8.804
  Пол:
  Женски
  Драг дедо мраз.
  Од тебе не барам ништо друго освен љубов и добрина во семејството, но имам и друга помала желба сакам да ме засака симпатијата, и да види и разбере со какво срце јас го сакам и почитувам него :'(.
  Тој мислам дека почнува да разбира и е подобар многу во однос и повеќе е до мене.
  Па тоа ми се желбичките па се надевам дека ќе се исполнат.
  Им посакувам на сите феминки да им се исполнат новогодишните желбички. :D
  Поздрав
   
 7. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.795
  Пол:
  Женски
  Zdravje za moeto semejstvo,ljubov i veseli denovi.
  Sekoja naredna i naredna da ni bide srejkna,da go gledam sakaniot sekoj nareden den so nasmevka i ljubov i se pozaljubeni :l:
  Da ja gledam kako zdravo i veselo mi raste moeto devojce,sekoj nov nejzin cekor,zaedno da bideme i prodolzime kako srejkno semejstvo :)
   
  На anina и SimonaTino им се допаѓа ова.
 8. agios

  agios Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  484
  Драг Дедо Мраз,

  излези од рекламите на Кока Кола.


  Со почит.
   
 9. Tatjana95

  Tatjana95 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Почитуван и долгоочекуван Дедо Мраз...
  Те молам оваа година биди доволно добар и доволно слаб за да можеш да влезеш низ оџак како што те личи, и да ми ги оставиш поклоните.. Оти се чувствувам како лани да си ме заборавил. Знаеш, 2014 не ми одеше баш најдобро, иако се трудев да бидам доволно совршена. Се нешто излегуваше однаопаку, се нешто скршнуваше од тоа што сакав да биде. Се изморив, искрено.. Те замолувам оваа година донеси ни здравје, елан, енергија, и однеси некое кило на заминување. Дај ми доволно трпение и ум, оти со ланскиов не бива. На саканиот дај му прво здравје, а после припреми му пријатни возбудливи авантури, оти му фалат. На моиве дај му здравје и што и да си посакаат.
  Тоа би било тоа...
  Поздрав,
  Татјана
   
 10. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.490
  Допаѓања:
  1.766
  Драг Дедо Мраз.. никогаш не сум побарала ништо од тебе бидејќи сметав дека имам се потребно за да бидам среќна.. и така е.. добро сепак фали една мала работа.... паа и не е така мала сепак малце потешко ќе ја собери во оџакот ама ќе се потрудиш ти некако верувам во тебе, и те молам вреќата во која ќе ми го носиш нека има отвори за воздух да не ми умре сиротиот уште не донесен :D
  Сакам да ги собериш сите неранимајковци досега што ми се врткале во животов и да ги замениш за еден принц од бајките :makeup: Се шалам... не мора да е принц и да доаѓа на бел коњ, нека ми дојде и по пижами само да има убаво срце и да ме сака :P
  Ете толку барам Дедо Мраз, патните трошоци ако треба јас ќе ги подмирам само ти најди некој таков и дојси го, а за овие неранимајковците ако прашуваш тие нека бидат со карта во еден правец и однеси ги таму во твојата земја нека смрзнат од студ како што им се замрзнати срцата и душите.
  Тоа е мојата желба, верувам во тебе
  Срдечен Поздрав од блесавата Меј што годинава е многу „скромна“ (fingers)
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 11. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.789
  Пол:
  Женски
  Dedo mraz..Cuvaj mi go galapceto.Daj mu sila da izdrzi i ovaa i site naredni godini.Cuvaj go i tatko mu.Daj im zdravje nim i na moite najbliski.Donesi mi kako i sekogas edna vreka trpenie.Ljubovta neka ostane istata sto mi ja donese lanskata godina.
   
  На vitamina, anina, Glasna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.646
  Допаѓања:
  75.540
  Пол:
  Женски
  Во 2015 година најпрво посакувам здравје да ги служи сите луѓе кои ги сакам ,љубов и среќа да не следи цела година.
  Посакувам да се вработам,оваа ми желба која многу сакам да ми биде остварена :)
  Мирот и спокојот нека не ми ја напуштат душата и сакам да имам трпение кое ми е многу важно во многу ситуации.
  Несакам материјални работи,сакам духовно душата да ми биде преполна од убавини.
  Скромна сум,не барам многу доколку овие работи ги имам знам дека се друго можам да постигнам сама...

  Дедо Мраз јас и во мое име би те замолила желбата на @AngelOfArh да биде што побргу остварена,затоа што знам колку многу ќе биде среќна и таа и мажето нејзино а верувај дека заслужуваат многу :$
   
  На vitamina, AngelOfArh и Lella им се допаѓа ова.
 13. swath.a

  swath.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  21
  Дедо Мраз,
  за оваа 2015 година сакам само мир,разбирање и љубов насекаде и секако детето што го свигам да свати веке дека го свигам:lol:се надевам дека на сите феминки ке им ги исполниш најголемите желби:nod:и моите,немој да заборавиш
  Со љубов swath.a!
   
 14. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.918
  Допаѓања:
  40.800
  Пол:
  Женски
  Дедо Мраз,оваа година сакам да има мир и хармонија насекаде,луѓето да се сложни,да нема разделби,да нема солзи,да има љубов и позитивни емоции.Ништо што е материјално нема да ме исполни кои овие нешта кои ги набројав погоре.
   
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.262
  Допаѓања:
  16.796
  Пол:
  Женски
  Дедо Мраз ,
  Во следнава 2015 год. посакувам да ми се случуваат само убави нешта а со тоа и да ја заборавам оваа година која е пред самиот крај . Посакувам моите најблиски да се живи и здрави и само среќа да ги прати .
  Нареднава година нека биде повеќе исполнета со успеси , отколку со падови . И да водам поголема грижа за самата себе .
  Snow-Star
   
 16. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.573
  Допаѓања:
  9.323
  Пол:
  Женски
  Најмил мој Дедо Мтазе,
  Ќе те замолам да ми донесеш многу среќа за годинава која следи и да ме однесеш некде надвор од земјава заедно со моето драго семејство. Со почит од srhsejbsk :)
   
 17. butterfly242

  butterfly242 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Драг Дедо Мраз,
  Оваа година не сакам ништо материјално, сакам само среќа и љубов. Моето семејство да биде среќно, здраво и живо како што беше и досега така и да продолжи. Сакам оваа 2015 да ми биде многу многу поуспешна од 2014 затоа што 2014 би ја заокружила како најнесреќна година до сега. Тие што ме сакаат и што ми веруваат да продолжат да ме сакаат и да ми веруваат, а оние кои не ме сакаат подобро нека ме заборават. 2015 не сакам да ми биде исполнета со солзи како што беше изминатава. Единствено би сакала да бидам среќна и сакана, тоа и не е премногу нели?

  Дедо Мраз исто така исполни им ги желбите и на сите феминки:*

  Со љубов butterfly242 :inlove:
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 18. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.233
  Пол:
  Женски
  Драг Дедо Мраз!
  Здравје, деца, љубов, среќа, насмевки, кров над главата и парче леб, давај прво таму каде што нема. Јас имам и доволно ми е.
  А ако случајно ти остане нешто за давање помини дома и остави го. Што и да е, нема да го вратам.
   
  На galapce, vitamina, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Мил Дедо Мраз,
  Оваа година те замолувам, да ми биде среќна и полна авантури.Нема да биде лошо оние двајцата да се скараат, раскинат (знајш за кој зборувам), доста им беше една година(fingers) . Да ми поможиш да ги наредам сите 5ки. Да го запознам Brooklyn, да одам Лондон, ЛА, Парис, да немам досаден монотон живот. Сочувај ми ги сите блиски и оваа година. Поможи ми да ослабам :muscle:. Диоптерот да ми се подобри,да не носам очила 8-| . Сакам да си го изградам стилот, да имам пари многу за да си купувам многу алишта. МНОГУ МНОГУ КНИГИ. Листата која ќе ја права утре да ми биде донесена.. :inlove: Да го изгубам стравот. Те молам дедо Мраз да бидам поборбена,посмела. (поубава:lol:) .
  Поз,Те сака твојата Цвететто :l:
   
 20. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.530
  Драги Дедо Мраз
  Незнам што да ти кажам освен да земеш една коприва оваа година и да ме бркаш со неја се додека не почнам да вежбав фитнеш
   
  На Tatjana95 му/ѝ се допаѓа ова.