1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пијани гумени бомбони

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Nati.P, 7 ноември 2013.

 1. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Јас имам пробано, ама со коњак. Стававме во чаша гумени бонбони и коњак и го пиевме. И на крај ги јадевме бонбоните :D фаќаат, фаќаат :lol: :D
   
 2. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  ali ova kao vikaat demek gumenite bomboni narasnuvale epten i samo ako gi jades od 5-6 si gotov.. dodusa zavisi koj kolku pie ali 6 gumeni bonboni da te nacukaat, malce nelogicno mi e :/
   
 3. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Не, не, не нараснуваат многу. Е сега 6 малку се, секако нема да се напиеш од 5-6 :D
   
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.604
  Допаѓања:
  134.860
  Со водка ^_^
  Ги ставаме бомбоните во сад со водка и во фрижидер, вака стојат ден-два, ем убаво ќе се оладат, ем ќе впијат од водката, и после ..мхмх
  Со друго немам пробено, обично ова го правиме кога имаме некои поводи.
  Треба да пробаме со нешто друго, да видам како ќе испадне.
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам ама не сакам баш многу и алхохол така да сега за сега едно големо НЕ! :)
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.294
  Ах бре деца што се нема да ви текне :D. Логично е затоа што кога пиеш алкохол и јадеш благо алкохолот брзо фаќа бидејќи шеќерите се побрзо обработуваат во крвта. Нешто слично како кога пиеш ликер, благичко убаво и после шат даааун :lol:
  Не мора да се гумени бомбони за да побрго опијанат може и некое друго благо :$
   
 7. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.241
  Пол:
  Женски
  Мх мх кој пробал знае :P
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Вакви правевме на ескурзија во Белград, ве читам по ден два стоеле во фрижидер, нашиве стоеа два саата на промаја :D ама ептен беа вкусни пола и више јас ги изедов.
  Беше тоа интересна вечер. :D
   
 9. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.725
  Пол:
  Женски
  Немам пробано...:D:D
   
 10. H.O.P.E.

  H.O.P.E. Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Немам пробано, ама ќе пробам наскоро. :D
  Јас се велам дека ќе пробам наскоро, а ништо од тоа што сум рекла не сум пробала. :rofl:
   
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.541
  Допаѓања:
  4.067
  Пол:
  Женски
  Освен водка и коњак со што друго ги правите ?
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.309
  Допаѓања:
  58.136
  Пол:
  Женски
  Го немам ова пробано, но откако го видов "рецептот" на интернет посакав да пробам. Ќе биде еден ден. :lol:
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  Рецепт?

  Кaкви гумени бoнбoни?
   
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.991
  Допаѓања:
  42.117
  Пол:
  Женски
  Зар има вакви гумени бонбони? :^)
  Баш би сакала да ги пробам
   
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. cheerleader

  cheerleader Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2015
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  nema takvi gumeni bomboni, toa se obicni gumeni bomboni
  se stavaat vo sad zaedno so votkata da stojat den, dva i toa e toa.
   
 16. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.969
  Пол:
  Женски
  Една моја другарка за роденденот нејзин наместо во водка ги имаше ставено во ракија. Сите 4 на инфузии завршивме :rofl:
   
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.650
  Пол:
  Женски
  Никогаш немам пробано.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.