1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повикување на ангел чувар

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од sexykitty18, 19 септември 2012.

  1. sexykitty18

    sexykitty18 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Ја отврорив темава,ако има некоја ваква друга слободно Клуч :) Ме интересира дали некогаш сте го повикувале вашиот ангел чувар и колку верувате во тоа ? :)
     
  2. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Како мислиш Ангел Чувар? Ангел како ангел или пријател ангел? Повикување? :^) Да го повикаш да ти помогне или да го повикаш во друга смисла? :emo:
     
  3. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    А како се повикува??
     
  4. emiiii

    emiiii Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    А како се повикува??
     
  5. sexykitty18

    sexykitty18 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Мислев на оној со се прави со лист хартија и игла. :) Нели му поставуваш прашања и тој преку иглата на листот ти покажува :^)
     
    На emiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    :D :D :D да пред едно 10 години кога бевме мали со другарка ми.
    - Детски работи... :emo:
     
  7. sexykitty18

    sexykitty18 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Знам :D Се потсетив на тие времиња,а дали го повикувате во тешки ситуации и колку верувате во тоа? :)
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^ да, во средно ми го имаа покажувано тоа. И само едно ќе ви кажам,нели тогаш од радозналост одма дај да прашаме нешто, и се што имам прашано испаднало точно, зборам и за работи кои требале да се случат во иднина.
     
    На rose60 и sexykitty18 им се допаѓа ова.
  9. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    и како се прави тоа си иглата и хартијата ?
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Вака имаше другарка во средно кажувано....колку што се еќавам.Детски будалаштини :lol:
    Се црта на бел лист круг (со шестар) се дели на пола. И во центарот на кругот каде што бил боцнат со шестарот се црта топченце/кругче. Е сега нели кругот е поделен на пола со една права линија. Левото значи ДА десното НЕ. да и не ги пишуваш надвор од кругот.
    Левата и десната страна ги делиш на 31 помали делови. 31 од кај ДА и 31 од кај НЕ
    Во секое од нив пишуваш букви и бројки. Во деловите од кај страната Не,одозгора до долу во секое почнуваш по една буква како што оди азбуката А,Б,В.....и нели имаш точно 31 поле. до Ш.
    А во другата страна од долу нагоре почнуваш со 1 до 31 - деновите на месецот (а после можат да имаат значење и за некоја дата/број/години.....за било кое прашање)
    Земаш игла и конец,го ставаш конецот го врзуваш исто како да треба да шиеш. Го фаќаш кончето горе а иглата да виси долу. Со предниот дел да допира во обележаниот центар на кругот,косо поставена на некои си 45степени.
    И велиш: Мој ангелу чувар дали си тука? ..... ќе видиш ако почне иглата сама да мрда си успеала.Ќе ти дојде на страната ДА
    Потоа велиш: Мој ангелу чувар дали може да ти поставам неколку прашања? Ако повторно дојде на ДА страната си продолжуваш со едно по едно прашање.

    Е сега ова мн. тешко се објаснува како изгледа. Па затоа денес/утре ќе нацртам едно и ќе го слика и постирам овде за да видат тие што сакаат како тоа треба да изгледа.
     
    На ELIDavor, rose60, Samara Morgan и 7 други им се допаѓа ова.
  11. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    вака кога се чита стварно тешко се разбира :lol: ова до сеа не сум го правела порано си другарките земавме венчален прстен ,златно ланче и чаша абе глупости заебанции :) а знам имаше и нешто за повикување духови викаа ако го повикаш духот можел да ти остане во домот да не си отиде и ние од страв не се осмеливме да праиме :lol:
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^да, со чашата и јас го знам. Хахаха абе девојки, нема некоја што не правела така со другарките, хахаха.
    Се става златен прстен на ланче (ланчето немора да е златно). И се спушта во чашата идо долу и нагло се крева до кај врвот.А во тој момент се вели, НА КОЛКУ ГОДИНИ ЌЕ СЕ ОМАЖАМ? И нели се брои колку пати прстенот ќе удрел во чашата,на толку год ќе се омажела.

    А има исто и со прстенот за на рака, колку деца и какви :D

    Цццц што се нема. Ако за женско друштво за смеење со кафе е добро.

    Повикување на духови никогаш не сум сакала.Ниту ме интересирало.
    А ова во средно другарка на кафе ни го имаше покажувано, и баш нели ај секоја да праша нешто...хаха се чудев како точни работи излегуаваа. :D
     
    На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Aбе ја го викам, тој не иде :D
    Mоже треба нешто да му се даде :wasntme: :rofl: Hе најсериозно сега
    па нели на цртаните твојот ангел чувар е секогаш на десно рамо, па ондак то, нема потреба да го викате :?:
     
    На Bitter-Sweet и Sara123 им се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^може ти конецот го држиш со лева рака па затоа не доаѓа :rofl: :rofl: :rofl:
    Немој да не се појави по грешка :devil: :lol: :lol: :lol:
     
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Е баш ќе пробам деновиве и ќе ви кажам али имам дали имам ангел или ѓавол чувар :rofl:
     
  16. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    можеби треба да веруваш дека постои за да ти се појави :lol:
     
  17. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    :rofl: :rofl: Oва со конецот ние го викавме “викање на духови“ :rofl: игравме еднаш, ама ништо не ни се погоди, лажго бил духот :rofl:

    А и за ова со чашата и прстенот не верувам, исто ништо не ми е погодено :D
     
  18. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Па и ние така го нарекувавме , ама ете не било исто.
     
  19. ivimis

    ivimis Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    523
    Баш ме заинтересира ова со повикувањето на ангел чувар :) сакам да пробам чисто онака од љубопитност, не дека стварно нешто има туку ај :lol: Snow-Queen гледам си се намачила си напишала како треба ама некако комплицирано ми стои ова на мене ама мош ке пробам :P :rofl: :rofl:
     
  20. lindalove

    lindalove Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    25
    Јас исто го имам правено ова... и не знам дали тоа некој внатрешен глас во мене зборуваше, но се сеќавам дека ми кажа некои работи за кои ме мачеше совеста .. и дури се исплашив. Но одамна беше... И не можам да успеам да се сетам точно... Требаше оној крај на иглата за кој е врзан конецот да застане кај некоја буква или бројка.. или грешам?