Повикување на ангел чувар

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од sexykitty18, 19 септември 2012.

 1. sexykitty18

  sexykitty18 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Ја отврорив темава,ако има некоја ваква друга слободно Клуч :) Ме интересира дали некогаш сте го повикувале вашиот ангел чувар и колку верувате во тоа ? :)
   
 2. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Како мислиш Ангел Чувар? Ангел како ангел или пријател ангел? Повикување? :^) Да го повикаш да ти помогне или да го повикаш во друга смисла? :emo:
   
 3. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  А како се повикува??
   
 4. emiiii

  emiiii Активен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  А како се повикува??
   
 5. sexykitty18

  sexykitty18 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Мислев на оној со се прави со лист хартија и игла. :) Нели му поставуваш прашања и тој преку иглата на листот ти покажува :^)
   
  На emiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  772
  :D :D :D да пред едно 10 години кога бевме мали со другарка ми.
  - Детски работи... :emo:
   
 7. sexykitty18

  sexykitty18 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Знам :D Се потсетив на тие времиња,а дали го повикувате во тешки ситуации и колку верувате во тоа? :)
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  ^ да, во средно ми го имаа покажувано тоа. И само едно ќе ви кажам,нели тогаш од радозналост одма дај да прашаме нешто, и се што имам прашано испаднало точно, зборам и за работи кои требале да се случат во иднина.
   
  На rose60 и sexykitty18 им се допаѓа ова.
 9. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  и како се прави тоа си иглата и хартијата ?
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  Вака имаше другарка во средно кажувано....колку што се еќавам.Детски будалаштини :lol:
  Се црта на бел лист круг (со шестар) се дели на пола. И во центарот на кругот каде што бил боцнат со шестарот се црта топченце/кругче. Е сега нели кругот е поделен на пола со една права линија. Левото значи ДА десното НЕ. да и не ги пишуваш надвор од кругот.
  Левата и десната страна ги делиш на 31 помали делови. 31 од кај ДА и 31 од кај НЕ
  Во секое од нив пишуваш букви и бројки. Во деловите од кај страната Не,одозгора до долу во секое почнуваш по една буква како што оди азбуката А,Б,В.....и нели имаш точно 31 поле. до Ш.
  А во другата страна од долу нагоре почнуваш со 1 до 31 - деновите на месецот (а после можат да имаат значење и за некоја дата/број/години.....за било кое прашање)
  Земаш игла и конец,го ставаш конецот го врзуваш исто како да треба да шиеш. Го фаќаш кончето горе а иглата да виси долу. Со предниот дел да допира во обележаниот центар на кругот,косо поставена на некои си 45степени.
  И велиш: Мој ангелу чувар дали си тука? ..... ќе видиш ако почне иглата сама да мрда си успеала.Ќе ти дојде на страната ДА
  Потоа велиш: Мој ангелу чувар дали може да ти поставам неколку прашања? Ако повторно дојде на ДА страната си продолжуваш со едно по едно прашање.

  Е сега ова мн. тешко се објаснува како изгледа. Па затоа денес/утре ќе нацртам едно и ќе го слика и постирам овде за да видат тие што сакаат како тоа треба да изгледа.
   
  На ELIDavor, rose60, Samara Morgan и 7 други им се допаѓа ова.
 11. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  вака кога се чита стварно тешко се разбира :lol: ова до сеа не сум го правела порано си другарките земавме венчален прстен ,златно ланче и чаша абе глупости заебанции :) а знам имаше и нешто за повикување духови викаа ако го повикаш духот можел да ти остане во домот да не си отиде и ние од страв не се осмеливме да праиме :lol:
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  ^да, со чашата и јас го знам. Хахаха абе девојки, нема некоја што не правела така со другарките, хахаха.
  Се става златен прстен на ланче (ланчето немора да е златно). И се спушта во чашата идо долу и нагло се крева до кај врвот.А во тој момент се вели, НА КОЛКУ ГОДИНИ ЌЕ СЕ ОМАЖАМ? И нели се брои колку пати прстенот ќе удрел во чашата,на толку год ќе се омажела.

  А има исто и со прстенот за на рака, колку деца и какви :D

  Цццц што се нема. Ако за женско друштво за смеење со кафе е добро.

  Повикување на духови никогаш не сум сакала.Ниту ме интересирало.
  А ова во средно другарка на кафе ни го имаше покажувано, и баш нели ај секоја да праша нешто...хаха се чудев како точни работи излегуаваа. :D
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.201
  Aбе ја го викам, тој не иде :D
  Mоже треба нешто да му се даде :wasntme: :rofl: Hе најсериозно сега
  па нели на цртаните твојот ангел чувар е секогаш на десно рамо, па ондак то, нема потреба да го викате :?:
   
  На Bitter-Sweet и Sara123 им се допаѓа ова.
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  ^може ти конецот го држиш со лева рака па затоа не доаѓа :rofl: :rofl: :rofl:
  Немој да не се појави по грешка :devil: :lol: :lol: :lol:
   
 15. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Е баш ќе пробам деновиве и ќе ви кажам али имам дали имам ангел или ѓавол чувар :rofl:
   
 16. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  можеби треба да веруваш дека постои за да ти се појави :lol:
   
 17. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.028
  :rofl: :rofl: Oва со конецот ние го викавме “викање на духови“ :rofl: игравме еднаш, ама ништо не ни се погоди, лажго бил духот :rofl:

  А и за ова со чашата и прстенот не верувам, исто ништо не ми е погодено :D
   
 18. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Па и ние така го нарекувавме , ама ете не било исто.
   
 19. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  469
  Баш ме заинтересира ова со повикувањето на ангел чувар :) сакам да пробам чисто онака од љубопитност, не дека стварно нешто има туку ај :lol: Snow-Queen гледам си се намачила си напишала како треба ама некако комплицирано ми стои ова на мене ама мош ке пробам :P :rofl: :rofl:
   
 20. lindalove

  lindalove Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  23
  Јас исто го имам правено ова... и не знам дали тоа некој внатрешен глас во мене зборуваше, но се сеќавам дека ми кажа некои работи за кои ме мачеше совеста .. и дури се исплашив. Но одамна беше... И не можам да успеам да се сетам точно... Требаше оној крај на иглата за кој е врзан конецот да застане кај некоја буква или бројка.. или грешам?