Повикување на ангел чувар

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од sexykitty18, 19 септември 2012.

1. sexykitty18

sexykitty18 Активен член

Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Ја отврорив темава,ако има некоја ваква друга слободно Клуч :) Ме интересира дали некогаш сте го повикувале вашиот ангел чувар и колку верувате во тоа ? :)

2. Angelinkka

Angelinkka Популарен член

Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    527
    Допаѓања:
    360
    Како мислиш Ангел Чувар? Ангел како ангел или пријател ангел? Повикување? :^) Да го повикаш да ти помогне или да го повикаш во друга смисла? :emo:

3. Dala

Dala Популарен член

Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.889
    А како се повикува??

4. emiiii

emiiii Активен член

Се зачлени на:
    11 септември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    А како се повикува??

5. sexykitty18

sexykitty18 Активен член

Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Мислев на оној со се прави со лист хартија и игла. :) Нели му поставуваш прашања и тој преку иглата на листот ти покажува :^)

На emiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sadangel

sadangel Популарен член

Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    772
    :D :D :D да пред едно 10 години кога бевме мали со другарка ми.
    - Детски работи... :emo:

7. sexykitty18

sexykitty18 Активен член

Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Знам :D Се потсетив на тие времиња,а дали го повикувате во тешки ситуации и колку верувате во тоа? :)

8. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    14.964
    ^ да, во средно ми го имаа покажувано тоа. И само едно ќе ви кажам,нели тогаш од радозналост одма дај да прашаме нешто, и се што имам прашано испаднало точно, зборам и за работи кои требале да се случат во иднина.

На rose60 и sexykitty18 им се допаѓа ова.
  9. heart.stealer

heart.stealer Популарен член

Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    276
    и како се прави тоа си иглата и хартијата ?

10. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    14.964
    Вака имаше другарка во средно кажувано....колку што се еќавам.Детски будалаштини :lol:
    Се црта на бел лист круг (со шестар) се дели на пола. И во центарот на кругот каде што бил боцнат со шестарот се црта топченце/кругче. Е сега нели кругот е поделен на пола со една права линија. Левото значи ДА десното НЕ. да и не ги пишуваш надвор од кругот.
    Левата и десната страна ги делиш на 31 помали делови. 31 од кај ДА и 31 од кај НЕ
    Во секое од нив пишуваш букви и бројки. Во деловите од кај страната Не,одозгора до долу во секое почнуваш по една буква како што оди азбуката А,Б,В.....и нели имаш точно 31 поле. до Ш.
    А во другата страна од долу нагоре почнуваш со 1 до 31 - деновите на месецот (а после можат да имаат значење и за некоја дата/број/години.....за било кое прашање)
    Земаш игла и конец,го ставаш конецот го врзуваш исто како да треба да шиеш. Го фаќаш кончето горе а иглата да виси долу. Со предниот дел да допира во обележаниот центар на кругот,косо поставена на некои си 45степени.
    И велиш: Мој ангелу чувар дали си тука? ..... ќе видиш ако почне иглата сама да мрда си успеала.Ќе ти дојде на страната ДА
    Потоа велиш: Мој ангелу чувар дали може да ти поставам неколку прашања? Ако повторно дојде на ДА страната си продолжуваш со едно по едно прашање.

Е сега ова мн. тешко се објаснува како изгледа. Па затоа денес/утре ќе нацртам едно и ќе го слика и постирам овде за да видат тие што сакаат како тоа треба да изгледа.

На ELIDavor, rose60, Samara Morgan и 7 други им се допаѓа ова.
  11. heart.stealer

Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    276
    вака кога се чита стварно тешко се разбира :lol: ова до сеа не сум го правела порано си другарките земавме венчален прстен ,златно ланче и чаша абе глупости заебанции :) а знам имаше и нешто за повикување духови викаа ако го повикаш духот можел да ти остане во домот да не си отиде и ние од страв не се осмеливме да праиме :lol:

12. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    14.964
    ^да, со чашата и јас го знам. Хахаха абе девојки, нема некоја што не правела така со другарките, хахаха.
    Се става златен прстен на ланче (ланчето немора да е златно). И се спушта во чашата идо долу и нагло се крева до кај врвот.А во тој момент се вели, НА КОЛКУ ГОДИНИ ЌЕ СЕ ОМАЖАМ? И нели се брои колку пати прстенот ќе удрел во чашата,на толку год ќе се омажела.

А има исто и со прстенот за на рака, колку деца и какви :D

Цццц што се нема. Ако за женско друштво за смеење со кафе е добро.

Повикување на духови никогаш не сум сакала.Ниту ме интересирало.
    А ова во средно другарка на кафе ни го имаше покажувано, и баш нели ај секоја да праша нешто...хаха се чудев како точни работи излегуаваа. :D

На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ludoto19

ludoto19 Форумски идол

Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.203
    Допаѓања:
    41.201
    Aбе ја го викам, тој не иде :D
    Mоже треба нешто да му се даде :wasntme: :rofl: Hе најсериозно сега
    па нели на цртаните твојот ангел чувар е секогаш на десно рамо, па ондак то, нема потреба да го викате :?:

На Bitter-Sweet и Sara123 им се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    14.964
    ^може ти конецот го држиш со лева рака па затоа не доаѓа :rofl: :rofl: :rofl:
    Немој да не се појави по грешка :devil: :lol: :lol: :lol:

15. MarchelineAmaru

MarchelineAmaru Популарен член

Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.332
    Е баш ќе пробам деновиве и ќе ви кажам али имам дали имам ангел или ѓавол чувар :rofl:

16. heart.stealer

Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    276
    можеби треба да веруваш дека постои за да ти се појави :lol:

17. meU

meU Популарен член

Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.028
    :rofl: :rofl: Oва со конецот ние го викавме “викање на духови“ :rofl: игравме еднаш, ама ништо не ни се погоди, лажго бил духот :rofl:

А и за ова со чашата и прстенот не верувам, исто ништо не ми е погодено :D

18. MarchelineAmaru

MarchelineAmaru Популарен член

Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.332
    Па и ние така го нарекувавме , ама ете не било исто.

19. ivimis

ivimis Истакнат член

Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    469
    Баш ме заинтересира ова со повикувањето на ангел чувар :) сакам да пробам чисто онака од љубопитност, не дека стварно нешто има туку ај :lol: Snow-Queen гледам си се намачила си напишала како треба ама некако комплицирано ми стои ова на мене ама мош ке пробам :P :rofl: :rofl:

20. lindalove

lindalove Активен член

Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    23
    Јас исто го имам правено ова... и не знам дали тоа некој внатрешен глас во мене зборуваше, но се сеќавам дека ми кажа некои работи за кои ме мачеше совеста .. и дури се исплашив. Но одамна беше... И не можам да успеам да се сетам точно... Требаше оној крај на иглата за кој е врзан конецот да застане кај некоја буква или бројка.. или грешам?