1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повторно заљубување после крај на врска (во иста личност)

Дискусија во 'Канта' започната од Indiana, 3 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Indiana

  Indiana Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Idev so edno momce koe go svigav dolgo vreme... se smuvavme, stignavme do vrska. Se bese vo red dodeka eden den moite custva totalno ne zgasnaa. Ko vo eden mig da go zaboraviv, imav nekakva odbivnost sprema nego. Staviv kraj na vrskata, no krajot ne bese obicen toa bese gaden kraj... Dodeka sedevme vo klubot odednas mu rekov deka ne sakam poveke da bidam so nego ednostavno mu kazav deka ne go sakam. Toj stoese i me gledase ne ispusti ni zbor bese totalno zbunet od mojata postapka. Poveke ne kontaktiravme, veke 8 meseci kako ne sme zaedno. Gledajki go sekojdnevno moite custva se razgorea kako nikogas. Mi bese strav no i sram da mu se priblizam po taa moja reakcija... nekolku nedeli po raz zaruvanjeto na moite custva doznav deka toj ima nova ljubov... toa mi nanese golema bolka! Ja pocustvuvav bolkata koja sum mu ja nanela... Po nekoe vreme doznav deka tie stavile kraj na nivnata vrska toa za mene predstavuvase nekoe olesnuvanje... no... me macese pomislata deka toj poveke nema da saka da bide so mene... vsusnost toa i se sluci moja drugarka zboruvase so nego toj rece nikogas poveke. Si mislam dali toj saka da mu dokazam deka go sakam, jas da mu kazam deka povtorno mojata ljubov gori za nego? Ve molam za sovet sto da pravam? Dali da go zamolam za razgovor? Da mu kazam deka go sakam? I kako se toa da mu go objasnam? Mislam deka sum totalno zaljubena... Blagodaram
  [mod-kirilica:29uc8o4z][/mod-kirilica:29uc8o4z]
   
 2. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  како очекуваш да ти верува дека го сакаш кога си му раскинела со реченица-јас не те сакам? А дечково кажал на другаркати дека никогаш повеке нема да е со тебе така да се е јасно си му повредила его чуства и нормално како секое машко дека нема да падне лесно на зборот еј она те сака :^)

  Немој да напнуваш сега остави малку простор прави мали тактики да те примти дека постоиш можеби пак ке биде нешто али пак ке ти кажам машко его кога ке повредиш е тешка ствар капиш? :!:
   
 3. Idiotka90

  Idiotka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  Ако имаш храброст и гордоста ти дозволува да му признаеш што чувствуваш, разговарај со него, кажи му дека пак го сакаш - ништо не губиш, можеш само да добиеш. Не е исто коа другарка разговара и коа сама ке си кажеш, не може некој друг да зборува за чувства што не ги чувствува.
   
 4. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  А ако се смирите, нема пак да ти здосади? И пак да го шутнеш?
  Ако навистина го сакаш, разговарај искрено со него, ама разговарајте за се. Признај му како се чувствуваш, како ти било кога сте биле заедно, зошто си му раскинала. Пред повторно да започнете врска разговарајте за таа што не ви успеала, и зошто не ви успеала, откријте што не било во ред. Ако си спремна да бидеш искрена, ако навистина сега си открила колку го сакаш, немој да бидеш кукавица. НО мој совет е да не се надеваш многу, а што најлошо може да ти се случи ако разговараш со него? Да ти каже не, што и заслужуваш.
  Ајде храбро и искрено!
   
 5. Me.Myself.and.I.Ava

  Me.Myself.and.I.Ava Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Indiana мислам дека си во заблуда дека го сакаш, штом тебе ти дошло така да му раскиниш и да излета од тебе таков збор, значи дека тоа потсвесно долго време тлеело. Незнам во каков период си сега, можда ти е досадно, никој не ти се допаѓа, никој не ти се удвара па сега си правиш во глава некоја проекција за него дека го сакаш назад....Мммм мој совет размислувај на се она што не ти се допаѓаше додека беше со него, епа тој е истиот човек само што сега не е заинтересиран за тебе и тоа те удира на его. Немој да падниш на таа замка и да се стремиш да го нахраниш сопственото его оти колку повеќе го храниш, тоа повеќе е гладно...

  Поздравче
   
 6. Me.Myself.and.I.Ava

  Me.Myself.and.I.Ava Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Сепак видов дека имаш 16 год па и не е чудно што сеуште не знаеш да си ги препознаеш чувствата....Ти посакувам да се запознаваш сама себе се повеќе и повеќе .... :hai:
   
 7. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  На 16 години, јас не знаев дали сум јадела крем или јаце на око? Упте не си се пронашла себеси? И што е тоа ја пратив другарка ми да разговара со него? Па ти немаш уста, или расипан телефон? Ајде годинките ти се, носи си ги?!!!
   
 8. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Ако си го отсакала еднаш како што викаш, утре и да се смирите може истото да ти се случи, и пак ладнокрвно да си заминеш, и да го повредиш по втор пат дечкото. И јас да сум на негово место исто би реагирала. Ако еднаш си направила така кој гарантира дека пак нема истото да го направиш. Згора на тоа имаш и 16 години. да не мислиш дека цел живот ќе бидеш со него?! Ааааа да ;) .
  Не се измачувај себе си,и како што ти кажаа и другиве феминки тешко дека во таа фаза од животот можеш да си ги дефинираш чувствата.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.