1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повторно роден (Kis Gunesi) [Тв Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bzaubzz.xy, 23 јуни 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Машки
  Ова е приказна за Ефе и Мете, двајца близнаци чие детство навидум се чини спокојно и среќно. Кога Ефе ќе дознае дека неговата мајка има афера со деловниот партнер на таткото, ќе реши вистината да му ја соопшти на татка си. Се крие во неговиот автомобил, несвесен дека токму тој автомобил и тој момент ќе ги однесе засекогаш во пропаст. Таткото е нападнат од еден од бизнис партнерите и со колата доживува несреќа. Умира на лице место, а Ефе успева да се спаси.

  По 20 години, веќе ништо не е исто. Сега, кога сите мислат дека детето е одамна умрено, тој се враќа во животите на своето семејство. Ефе е сега скромен и благороден, пораснат во сосема поинакви услови од Мете, кој расте во студено, арогантно и бескруполозно окружување. Кога двајцата браќа ќе се сретнат повторно по толку поминато време, ќе може ли нешто да ја спречи братската љубов и поврзаност?

  Мете е убиен од страна на непријателите на семејството, и тогаш Ефе решава да се одмазди и да го превземе неговиот идентитет. Времето за одмазда започнува, но во новото време и новиот живот, Ефе ќе се вљуби во онаа која беше судена за брат му. Повторно роден, само тој ќе ја има силата да ја порази лагата и да го врати она што одамна му беше украдено.

  Актерот од "Има ли надеж" и хероината на "Тишина" ова лето ексклузивно на Сител во нова драматична приказна без која нема да може да поминете ниту една жешка ноќ. Ова лето, од продукцијата на "Парампарче" доаѓа серија за заводливиот одмаздник, серија која ќе покаже колку амбицијата може да ги уништи животите и колку љубовта може да ги воскресне оние кои повторно ќе треба да се родат.

  Серијава беше емитувана во Хрватска под насловот Поново Роџен

  Мислам дека ќе започне во Сабота (ама не сум сигурен) rsz_kisgunesi1.jpg rsz_kisgunesi2.png rsz_kisgunesi3.jpg
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 2. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  Многу интересен филм ,али тоа што го утепаа братму мислам дека не требаше така да направат.
  Штко ќе се случува понатака знае некој?
  Дали Ефе ќе и ја каже вистината на Нисан,дека он не е Мете
   
  Последна измена: 28 јуни 2017
 3. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Машки
  Da otposle se ke se doznae
  Ama onaa svalerkata so bese na Mete ke ostane trudna i mn. raboti ke se slucat
  Na kraj ona ke bide bolna i ke se vencat vo bolnica
   
 4. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  Ајдееее бетер од турска и шпанска серија.
  Барем да има среќен крај :D
   
 5. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Машки
  Ke ima
   
 6. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  Е супер тоа ме радува.
  Случајно негде да не го имат прераскажано да прочитам
  сакам да знам се и пак да си го гледам филмот хехехе
   
 7. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Машки
  Е нема
  ама на крај ќе си останат заедно и она ќе биде трудна - отсекогаш шо сака на крај ќе се случи
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.121
  Допаѓања:
  195.038
  Пол:
  Женски
  Ми се свиѓа серијава, а и дека сеа распустов толку слободно време имам и ми е досадно и оваа ја загледав. Видов дека е кратка, се надевам до крај на август-септември ќе заврши цела за да ја изгледам. А и онака мразам километарски серии пример ко парампарче 100години шо трае и се емитува. :D Има интересна приказна, потсеќа на некоја шпанска серија. :wasntme:
   
  На Love...music и orevka им се допаѓа ова.
 9. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  379
  a ja ima.nekade so prevod da se gleda?
   
 10. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  Да ја побараш тука ,знам сите турски серии тука ги има
  http://www.movtex.net/
   
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Машки
  Ja ima na MovteX kako Ponovo rodjen - Zimsko sunce


  Do krajo na avgust sigurno ke zavrse oti od septemvri treba da davat Paramparce i Vljubeniot ergen
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.985
  Допаѓања:
  16.562
  Пол:
  Женски
  со која ќе биде Ефе и дали ќе успее да се омазди на убијците?
   
 13. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  51
  Што ќе бидне со оваа Седа нели бремена е со детето на Мете ?
   
 14. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.809
  Пол:
  Женски
  Сега ја гледав реприза, паа искрено некако ми е ко депресивна, такво некое лошо чуство буди во мене. Ама па и до негде интересна е.
   
 15. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Уште не ми е јасно како ќе го „покријат“ делот што на никого не се сеќава?
   
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Машки
  Kako na film
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.416
  Ќе се венчаат со Нисан во болница, Нисан ќе има леукемија. Мазгар очувот загинува, а татко и на Нисан ќе преживее и ќе оди во затвор. Тој другиот шверцер на оружје исто ќе умре во престрелката кога Нисан ќе биде киднапирана. Кадим исто тогаш ќе умре.
   
 18. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.050
  Допаѓања:
  1.507
  Нели Нисан многу брзо дозна за Ефе? Што ќе биде потоа?
   
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Машки
  Epa filmo e so samo 18 epizodi a ima 1000000000000000000 slucki
  Pa zatoa tolku rano dozna
  pa i ne e bas rano
   
 20. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Така и си мислев ;)