1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледи????

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 22 мај 2011.

  1. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    вака.. ја отворив темава само за да добијам некој совет од вас, ако има ваква тема однапред се извинувам.. ситуацијата е следната
    пред некое време едно дете од школо започна да ми праќа погледи... кога го забележав тоа и јас започнав да го гледам, и сега цело време само се погледнуваме никако не го тргаме погледот еден од друг.. но само тоа, не се познаваме (иако учиме во исто школо, не сме онака официјално запознати :D :D :D ) и не зборуваме... незнам што значи ова, а се случува веќе некое време.. ако имате некој совет за мене супер ќе биди.. pls :*
     
    На TeenagedLady и Rozovka-14 им се допаѓа ова.
  2. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Moже ти штрчи некое влакно,исфлекана си,па те гледа... :lol:

    Не,најсериозно...и мене колку ме гледале,и јас сум мислела дека има нешто,ама баш немало.
    Ете,има еден, абе цело време ме гледа,мислам дека ме урочи,ама испадна ја свиѓа другарка ми. :lol:
    Распрашај си се ти,да не се брукаш.
     
    На femtinka, Princess.S и crazylady им се допаѓа ова.
  3. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    :rofl: :rofl: се случува вистина :rofl:


    Па може му се допаѓаш ама се плаши да ти се пријиди, распрашај се се додека не пробаш нема да знаеш ;)
    позззззз
     
  4. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    [/quote]

    Moже ти штрчи некое влакно,исфлекана си,па те гледа... :lol:

    Не,најсериозно...и мене колку ме гледале,и јас сум мислела дека има нешто,ама баш немало.
    Ете,има еден, абе цело време ме гледа,мислам дека ме урочи,ама испадна ја свиѓа другарка ми. :lol:
    Распрашај си се ти,да не се брукаш.[/quote]


    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

    незнам мн ми е чудно, затоа и барам совет, а за да му пријдам сеуште е рано... незнам како да откријам што е работата и дали има нешто...
     
  5. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Moже ти штрчи некое влакно,исфлекана си,па те гледа... :lol:

    Не,најсериозно...и мене колку ме гледале,и јас сум мислела дека има нешто,ама баш немало.
    Ете,има еден, абе цело време ме гледа,мислам дека ме урочи,ама испадна ја свиѓа другарка ми. :lol:
    Распрашај си се ти,да не се брукаш.[/quote]


    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

    незнам мн ми е чудно, затоа и барам совет, а за да му пријдам сеуште е рано... незнам како да откријам што е работата и дали има нешто...[/quote]

    Е затоа де..прати некоја другарка кај негов другар,иако ќе дознае,ама ти битно на чисто да си.
    А од кај знаеш,може другарка ти и другар му ќе се врзат,па таман + шанса за тебе. :lol:
     
    На L0ve му/ѝ се допаѓа ова.
  6. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    па веројатно има некоја причина зошто ти праќа погледи... а дали причината си ти или другарка ти ќе покаже времето... :)

    ма да искрено типувам дека тебе те свиЃа бидејќи нели во тебе се ѕвери :rofl:
     
    На Rozovka-14 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    thankss женски, незнам ќе пробам нешто да направам па ќе видиме што ќе бидне :rofl:
     
  8. Moonlight007

    Moonlight007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    Го имам истиот случај со L0ve :D .Само трае 1,5 година и јас само си чекам ама никако да си дочекам!!!!! :(
     
  9. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    ништо не бива од чекање превземи нешто ;)
     
    На srcekrsacka и femtinka им се допаѓа ова.
  10. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    страв ми е дека ако нешто преземам ќе испадне дека всушност ништо не било... а доста ми е од разочарувања :|
     
  11. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    Правило бр1 за добро пријателство: Ако ти го свигаш едниот, другаркати мора да го занимава другиот, така да пуштија другаркати да се распраша ... ехее мене така колку пати ми се има случено :D
     
  12. birva

    birva Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Здраво женски кај нас у школо има еден многу згоден кошаркар со кој наон стоп се погледнуваме. Ама онака посебно!!! Незнам дали ме свиѓа !!!! Кажувајте побрзо како да дознаам дали ме свиѓа и ако ме свиѓа као да му пратам знак дека и јас него го свиѓам???? :tmi: ПОБРЗО УШЕ ДЕВЕТ ДЕНА ЗАВРШУВА ШКОЛСКАТА ГОДИНА ПОСЛЕ ТОА ОН СИ ОДИ И BUe BUe .... :hai:
     
  13. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Знаци

    Да да,те свиѓа.

    Како да му пратиш знак...
    Па на фб,на мсн...писмо.
     
  14. birva

    birva Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Фала многу пробав сеа нечо преку фејсбук па ке видиме!!! ;) Чекам уше одговори!!!
     
  15. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    бирва и јас сум со слична ситуација, еве прочитај погоре, а решение незнам :|
     
  16. HardSex

    HardSex Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.422
    Пол:
    Машки
    Совет до девојките.Доколку машкиве не иницираат први,еве што да направите.Пријдете до машкото и
    допрете(или стегнете) ја неговата рака или рамо со вашата рака,и насмевнете се.Ништо не зборувајте,
    само гледајте го во очи.Така 2-3 секунди штама.Потоа може да се повлечете.Машко што е заинтересирано
    за вас нема шанси да не изреагира на ова.Може да изреагира веднаш а може и следниот ден или по неколку дена.Доколку не изреагира на ова не е заинтересиран,или ако е заинтересиран и не изреагира
    на ова тогаш е безнадежен случај :)
     
    На srcekrsacka и Magnolija им се допаѓа ова.
  17. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Има погледи и...погледи ! Зависи какви се тие погледи што ви ги праќа ?? Може да е знатижелно меркање, може да е само забава а може да е симпатија во прашање, мислам дека очите се огледало на душата и може многу лесно да се процени какви се тие погледи кои ви ги праќаат момците ? но најчесто за себе никогаш не знаеме, затоа е добро некоја ваша блиска пријателка, другарка, сестра...на која имате доверба да ја испита ситуацијата на тоа поле. Зошто оној што гледа од страна најчесто гледа точно ! :!:
     
  18. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020

    Девојче убаво

    машкиот пол има 3 погледа
    - манијачки поглед
    - уби се поглед
    - добронамерен сладок поглед




    тој од страна што те гледа може да е сериски убиец и да сака да те силува и убие
    не шири вакви дезинформации ке те замолам



    - Погледот се разбира е многу важен додека е користен од страна на понежниот пол
    машкиот ..... од мое искуство и околина не е добро ...:fubar:

    (со исклучок на некои професионалци ..)
     
  19. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Мислам дека девојката имаше во предвид трета страна во ситуацијава кога би видела што се случува меѓу двајцата ќе знае дека е тоа тоа поглед со искри дрн дрн.. барем мислам дека е тоа ццц :lol: тоа што сака да каже
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Симпатија си му, ама се срами да ти признае. ;)