Погледи????

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 22 мај 2011.

1. L0ve

L0ve Истакнат член

Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    вака.. ја отворив темава само за да добијам некој совет од вас, ако има ваква тема однапред се извинувам.. ситуацијата е следната
    пред некое време едно дете од школо започна да ми праќа погледи... кога го забележав тоа и јас започнав да го гледам, и сега цело време само се погледнуваме никако не го тргаме погледот еден од друг.. но само тоа, не се познаваме (иако учиме во исто школо, не сме онака официјално запознати :D :D :D ) и не зборуваме... незнам што значи ова, а се случува веќе некое време.. ако имате некој совет за мене супер ќе биди.. pls :*

На TeenagedLady и Rozovka-14 им се допаѓа ова.
  2. MacaLove

MacaLove Популарен член

Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    6.199
    Moже ти штрчи некое влакно,исфлекана си,па те гледа... :lol:

Не,најсериозно...и мене колку ме гледале,и јас сум мислела дека има нешто,ама баш немало.
    Ете,има еден, абе цело време ме гледа,мислам дека ме урочи,ама испадна ја свиѓа другарка ми. :lol:
    Распрашај си се ти,да не се брукаш.

На femtinka, Princess.S и crazylady им се допаѓа ова.
  3. crazylady

crazylady Популарен член

Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    4.880
    Допаѓања:
    7.746
    :rofl: :rofl: се случува вистина :rofl:

Па може му се допаѓаш ама се плаши да ти се пријиди, распрашај се се додека не пробаш нема да знаеш ;)
    позззззз

4. L0ve

L0ve Истакнат член

Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    [/quote]

Не,најсериозно...и мене колку ме гледале,и јас сум мислела дека има нешто,ама баш немало.
    Ете,има еден, абе цело време ме гледа,мислам дека ме урочи,ама испадна ја свиѓа другарка ми. :lol:
    Распрашај си се ти,да не се брукаш.[/quote]

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

незнам мн ми е чудно, затоа и барам совет, а за да му пријдам сеуште е рано... незнам како да откријам што е работата и дали има нешто...

5. MacaLove

MacaLove Популарен член

Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    6.199

Распрашај си се ти,да не се брукаш.[/quote]

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

незнам мн ми е чудно, затоа и барам совет, а за да му пријдам сеуште е рано... незнам како да откријам што е работата и дали има нешто...[/quote]

Е затоа де..прати некоја другарка кај негов другар,иако ќе дознае,ама ти битно на чисто да си.
    А од кај знаеш,може другарка ти и другар му ќе се врзат,па таман + шанса за тебе. :lol:

На L0ve му/ѝ се допаѓа ова.
  6. unlucky

unlucky Истакнат член

Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    73
    па веројатно има некоја причина зошто ти праќа погледи... а дали причината си ти или другарка ти ќе покаже времето... :)

ма да искрено типувам дека тебе те свиЃа бидејќи нели во тебе се ѕвери :rofl:

На Rozovka-14 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. L0ve

L0ve Истакнат член

Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    thankss женски, незнам ќе пробам нешто да направам па ќе видиме што ќе бидне :rofl:

8. Moonlight007

Moonlight007 Истакнат член

Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    Го имам истиот случај со L0ve :D .Само трае 1,5 година и јас само си чекам ама никако да си дочекам!!!!! :(

9. crazylady

crazylady Популарен член

Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    4.880
    Допаѓања:
    7.746
    ништо не бива од чекање превземи нешто ;)

На srcekrsacka и femtinka им се допаѓа ова.
  10. L0ve

L0ve Истакнат член

Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    страв ми е дека ако нешто преземам ќе испадне дека всушност ништо не било... а доста ми е од разочарувања :|

11. maja.kostovska

maja.kostovska Истакнат член

Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    Правило бр1 за добро пријателство: Ако ти го свигаш едниот, другаркати мора да го занимава другиот, така да пуштија другаркати да се распраша ... ехее мене така колку пати ми се има случено :D

12. birva

birva Истакнат член

Се зачлени на:
    15 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Здраво женски кај нас у школо има еден многу згоден кошаркар со кој наон стоп се погледнуваме. Ама онака посебно!!! Незнам дали ме свиѓа !!!! Кажувајте побрзо како да дознаам дали ме свиѓа и ако ме свиѓа као да му пратам знак дека и јас него го свиѓам???? :tmi: ПОБРЗО УШЕ ДЕВЕТ ДЕНА ЗАВРШУВА ШКОЛСКАТА ГОДИНА ПОСЛЕ ТОА ОН СИ ОДИ И BUe BUe .... :hai:

13. MacaLove

MacaLove Популарен член

Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    6.199
    Знаци

Да да,те свиѓа.

Како да му пратиш знак...
    Па на фб,на мсн...писмо.

14. birva

birva Истакнат член

Се зачлени на:
    15 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Фала многу пробав сеа нечо преку фејсбук па ке видиме!!! ;) Чекам уше одговори!!!

15. L0ve

L0ve Истакнат член

Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    бирва и јас сум со слична ситуација, еве прочитај погоре, а решение незнам :|

16. HardSex

HardSex Популарен член

Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    2.145
    Совет до девојките.Доколку машкиве не иницираат први,еве што да направите.Пријдете до машкото и
    допрете(или стегнете) ја неговата рака или рамо со вашата рака,и насмевнете се.Ништо не зборувајте,
    само гледајте го во очи.Така 2-3 секунди штама.Потоа може да се повлечете.Машко што е заинтересирано
    за вас нема шанси да не изреагира на ова.Може да изреагира веднаш а може и следниот ден или по неколку дена.Доколку не изреагира на ова не е заинтересиран,или ако е заинтересиран и не изреагира
    на ова тогаш е безнадежен случај :)

На srcekrsacka и Magnolija им се допаѓа ова.
  17. doll

doll Истакнат член

Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    110
    Има погледи и...погледи ! Зависи какви се тие погледи што ви ги праќа ?? Може да е знатижелно меркање, може да е само забава а може да е симпатија во прашање, мислам дека очите се огледало на душата и може многу лесно да се процени какви се тие погледи кои ви ги праќаат момците ? но најчесто за себе никогаш не знаеме, затоа е добро некоја ваша блиска пријателка, другарка, сестра...на која имате доверба да ја испита ситуацијата на тоа поле. Зошто оној што гледа од страна најчесто гледа точно ! :!:

18. Yipman2

Yipman2 Форумски идол

Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    3.955
    Допаѓања:
    24.313

Девојче убаво

машкиот пол има 3 погледа
    - манијачки поглед
    - уби се поглед
    - добронамерен сладок поглед

тој од страна што те гледа може да е сериски убиец и да сака да те силува и убие
    не шири вакви дезинформации ке те замолам

- Погледот се разбира е многу важен додека е користен од страна на понежниот пол
    машкиот ..... од мое искуство и околина не е добро ...:fubar:

(со исклучок на некои професионалци ..)

19. zhap4e

zhap4e Форумски идол

Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    6.332
    Допаѓања:
    101.739
    Мислам дека девојката имаше во предвид трета страна во ситуацијава кога би видела што се случува меѓу двајцата ќе знае дека е тоа тоа поглед со искри дрн дрн.. барем мислам дека е тоа ццц :lol: тоа што сака да каже

20. 2468

2468 Популарен член

Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.824
    Симпатија си му, ама се срами да ти признае. ;)