1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледи????

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 22 мај 2011.

 1. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  вака.. ја отворив темава само за да добијам некој совет од вас, ако има ваква тема однапред се извинувам.. ситуацијата е следната
  пред некое време едно дете од школо започна да ми праќа погледи... кога го забележав тоа и јас започнав да го гледам, и сега цело време само се погледнуваме никако не го тргаме погледот еден од друг.. но само тоа, не се познаваме (иако учиме во исто школо, не сме онака официјално запознати :D :D :D ) и не зборуваме... незнам што значи ова, а се случува веќе некое време.. ако имате некој совет за мене супер ќе биди.. pls :*
   
  На TeenagedLady и Rozovka-14 им се допаѓа ова.
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Moже ти штрчи некое влакно,исфлекана си,па те гледа... :lol:

  Не,најсериозно...и мене колку ме гледале,и јас сум мислела дека има нешто,ама баш немало.
  Ете,има еден, абе цело време ме гледа,мислам дека ме урочи,ама испадна ја свиѓа другарка ми. :lol:
  Распрашај си се ти,да не се брукаш.
   
  На femtinka, Princess.S и crazylady им се допаѓа ова.
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.194
  Допаѓања:
  8.427
  :rofl: :rofl: се случува вистина :rofl:


  Па може му се допаѓаш ама се плаши да ти се пријиди, распрашај се се додека не пробаш нема да знаеш ;)
  позззззз
   
 4. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  [/quote]

  Moже ти штрчи некое влакно,исфлекана си,па те гледа... :lol:

  Не,најсериозно...и мене колку ме гледале,и јас сум мислела дека има нешто,ама баш немало.
  Ете,има еден, абе цело време ме гледа,мислам дека ме урочи,ама испадна ја свиѓа другарка ми. :lol:
  Распрашај си се ти,да не се брукаш.[/quote]


  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  незнам мн ми е чудно, затоа и барам совет, а за да му пријдам сеуште е рано... незнам како да откријам што е работата и дали има нешто...
   
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Moже ти штрчи некое влакно,исфлекана си,па те гледа... :lol:

  Не,најсериозно...и мене колку ме гледале,и јас сум мислела дека има нешто,ама баш немало.
  Ете,има еден, абе цело време ме гледа,мислам дека ме урочи,ама испадна ја свиѓа другарка ми. :lol:
  Распрашај си се ти,да не се брукаш.[/quote]


  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  незнам мн ми е чудно, затоа и барам совет, а за да му пријдам сеуште е рано... незнам како да откријам што е работата и дали има нешто...[/quote]

  Е затоа де..прати некоја другарка кај негов другар,иако ќе дознае,ама ти битно на чисто да си.
  А од кај знаеш,може другарка ти и другар му ќе се врзат,па таман + шанса за тебе. :lol:
   
  На L0ve му/ѝ се допаѓа ова.
 6. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  77
  па веројатно има некоја причина зошто ти праќа погледи... а дали причината си ти или другарка ти ќе покаже времето... :)

  ма да искрено типувам дека тебе те свиЃа бидејќи нели во тебе се ѕвери :rofl:
   
  На Rozovka-14 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  thankss женски, незнам ќе пробам нешто да направам па ќе видиме што ќе бидне :rofl:
   
 8. Moonlight007

  Moonlight007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  5
  Го имам истиот случај со L0ve :D .Само трае 1,5 година и јас само си чекам ама никако да си дочекам!!!!! :(
   
 9. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.194
  Допаѓања:
  8.427
  ништо не бива од чекање превземи нешто ;)
   
  На srcekrsacka и femtinka им се допаѓа ова.
 10. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  страв ми е дека ако нешто преземам ќе испадне дека всушност ништо не било... а доста ми е од разочарувања :|
   
 11. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Правило бр1 за добро пријателство: Ако ти го свигаш едниот, другаркати мора да го занимава другиот, така да пуштија другаркати да се распраша ... ехее мене така колку пати ми се има случено :D
   
 12. birva

  birva Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Здраво женски кај нас у школо има еден многу згоден кошаркар со кој наон стоп се погледнуваме. Ама онака посебно!!! Незнам дали ме свиѓа !!!! Кажувајте побрзо како да дознаам дали ме свиѓа и ако ме свиѓа као да му пратам знак дека и јас него го свиѓам???? :tmi: ПОБРЗО УШЕ ДЕВЕТ ДЕНА ЗАВРШУВА ШКОЛСКАТА ГОДИНА ПОСЛЕ ТОА ОН СИ ОДИ И BUe BUe .... :hai:
   
 13. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Знаци

  Да да,те свиѓа.

  Како да му пратиш знак...
  Па на фб,на мсн...писмо.
   
 14. birva

  birva Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Фала многу пробав сеа нечо преку фејсбук па ке видиме!!! ;) Чекам уше одговори!!!
   
 15. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  бирва и јас сум со слична ситуација, еве прочитај погоре, а решение незнам :|
   
 16. HardSex

  HardSex Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  2.421
  Пол:
  Машки
  Совет до девојките.Доколку машкиве не иницираат први,еве што да направите.Пријдете до машкото и
  допрете(или стегнете) ја неговата рака или рамо со вашата рака,и насмевнете се.Ништо не зборувајте,
  само гледајте го во очи.Така 2-3 секунди штама.Потоа може да се повлечете.Машко што е заинтересирано
  за вас нема шанси да не изреагира на ова.Може да изреагира веднаш а може и следниот ден или по неколку дена.Доколку не изреагира на ова не е заинтересиран,или ако е заинтересиран и не изреагира
  на ова тогаш е безнадежен случај :)
   
  На srcekrsacka и Magnolija им се допаѓа ова.
 17. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  114
  Има погледи и...погледи ! Зависи какви се тие погледи што ви ги праќа ?? Може да е знатижелно меркање, може да е само забава а може да е симпатија во прашање, мислам дека очите се огледало на душата и може многу лесно да се процени какви се тие погледи кои ви ги праќаат момците ? но најчесто за себе никогаш не знаеме, затоа е добро некоја ваша блиска пријателка, другарка, сестра...на која имате доверба да ја испита ситуацијата на тоа поле. Зошто оној што гледа од страна најчесто гледа точно ! :!:
   
 18. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009

  Девојче убаво

  машкиот пол има 3 погледа
  - манијачки поглед
  - уби се поглед
  - добронамерен сладок поглед
  тој од страна што те гледа може да е сериски убиец и да сака да те силува и убие
  не шири вакви дезинформации ке те замолам  - Погледот се разбира е многу важен додека е користен од страна на понежниот пол
  машкиот ..... од мое искуство и околина не е добро ...:fubar:

  (со исклучок на некои професионалци ..)
   
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.101
  Допаѓања:
  106.970
  Пол:
  Женски
  Мислам дека девојката имаше во предвид трета страна во ситуацијава кога би видела што се случува меѓу двајцата ќе знае дека е тоа тоа поглед со искри дрн дрн.. барем мислам дека е тоа ццц :lol: тоа што сака да каже
   
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  Симпатија си му, ама се срами да ти признае. ;)