Погоди го актерот/актерката

Дискусија во 'Форумски игри' започната од green-angel, 16 август 2013.

 1. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Здраво :)
  нова сум на форумов и би сакала подобро да се запознаам со сите.
  Мојата игра е многу лесна и едноставна. Секој член треба да си замисли некој/а актер,ка , а другите ќе треба да поставуваат прашање кои треба да бидат поврзани со личноста да прашуваат дали е машко/женска итн. За да на крај дознаат за кој актер/ка се работи.

  Ајде јас ќе бидам прва, замислив една личност можете да поставувате прашања . :D
   
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.181
  Допаѓања:
  124.349
  Пол:
  Женски
  Дали е женско? ;)
   
 3. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.181
  Допаѓања:
  124.349
  Пол:
  Женски
  Тогаш е машко :)
  Дали има плави очи?
   
 5. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Нема плави очи :D
   
 6. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  Дали има црна коса?
   
 7. DayaThorneLove

  DayaThorneLove Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  дали е висок?
   
 8. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  има црна коса, висок е :)
   
 9. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  дали е млад?
   
 10. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.706
  Пол:
  Машки
  има ли мустаќи
   
 11. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Има ли повеќе од 30 год?