Форумџика на годината 2020

Погоди ја расата

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Doberman, 14 јануари 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  Ајде форумџијки да видиме колку ги познаваме расите на кучиња. :lol:
  Ми текна да отворам една интересна тема,да се погоди расата на кучето од сликата.
  Значи ваква е играта: Еден член поставува слика од некоја раса на куче и другите членови ја погаѓаат расата и само оној член кој што ќе ја погоди расата има право да постави наредна слика и останатите повторно почнуваат да ја погаѓаат новата раса.
  Сликите треба да бидат јасни и со возрасни кучиња за да бидат попрепознатливи.
  Оваа игра ќе биде одлична за оние кои што сакаат да ги научат расите на кучиња. :!:

  Погодете ја расата

  [​IMG]
   
 2. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  ^ Шарпланинец
   
 3. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  ^Кавказ ( ваљда вака се пишува ) :lol:
   
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  29.994
  Пол:
  Женски
  Шарпланинец :)
   
 5. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  Да точен одговор,расата е Кавкаски овчар (Кавказ) :clap:
  Инаку да,Кавказот е многу сличен со нашиот Шарпланинец.

  Следна си ти Queen.S,постави нова раса.
   
 6. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  :rock: :rock:


  Еве од мене малку полесно :)

  [​IMG]
   
 7. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  ШарПеи ^
   
 8. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  ^ Да, Шар Пеј (Shar Pei) е расата,постави нова раса.
   
 9. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  Ајде да ве видам :P :P

  [​IMG]
   
 10. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  ^Old English Shepherd-Bobteil - Стар Англиски овчар-Бобтеил

  Ај оваа дали ќе ја погодите :lol:
  [​IMG]
   
 11. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.548
  Допаѓања:
  12.845
  Ретривер? :^)
   
 12. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  Да,али половичен одговор е ова.
  Се бара да се каже и кој вид на Ретривер е?

  Бидајќи сликата е на претходната страна пак ќе ја поставам и тука да се гледа бидејќи расата сеуште не е целосно погодена.

  [​IMG]
   
 13. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Лабрадор ретривер :)
   
 14. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  Не е Лабрадор ретривер

  Еве малку помош,
  Има 6 видови на Ретривери,ова на сликата е еден од 6-те видови на Ретривери. :!:
   
 15. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  chesapeake bay retrievers незнам како се преведува :$
   
 16. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  Не е ни Chesapeake Bay Retriever

  Сега кога веќе се знае дека постојат 6 видови на Ретривери,а 2 од нив кажавте и не се точни, значи остануваат уште 4 .
  Одете по пат на елиминација.
   
 17. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837
  Може да ни ја кажеш првата буква? :lol: :$
   
 18. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  F
   
 19. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  29.994
  Пол:
  Женски
  Flat-Coated Retriever?
   
 20. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  Алелуја конечно ја погодивте расата :clap:
  Следна си ти BoaVista