Погоди

Дискусија во 'Форумски игри' започната од summer-lover, 18 јуни 2013.

 1. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  Значи ке има три групи
  прва група се кориснички имиња што почнуваат на буквите:Q,W,E,R,T,Y,U,I,O,P
  втора група се кориснички имиња што почнуваат на буквите:A,S,D,F,G,H,J,K,L
  и третата група се кориснички имиња што почнуваат на буквите:Z,X,C,V,B,N,M
  Во оваа игра ке треба да погодите нешто ,на пр. јас сум втора група и велам
  Јас имам:
  а)кафеава коса
  б)црна коса
  в)црвена коса
  Доколку првата или третата група погоди каква коса имам добива 5 поени,а доколку не губи 3 поени.
  Поените на групите ке се запишуваат во споилер.
  1ва група-_________поени
  2ра група__________ поени
  3та група___________поени
  Ако некој од првата група постави прашање ,корисниците од прва група не смеат па погаѓаат.Групата што добие 100 поени е победник.ВНИМАНИЕ :доколку во тек од 24 часа корисникот не го каже одговорот ,се губат 2 поении за групата.
  Прва почнувам јас:
  Омилено јадење ми е:
  а)лазања
  б)торта
  в)сарма
   
 2. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  б) Торта :lol:
   
 3. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.841
  Допаѓања:
  26.172
  Пол:
  Женски
  Колку што знам ти не смееш да погодуваш, втора група си :?:
   
 5. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Lella па нели го нема кажано уште точниот одговор или јас немам сфатено ? :)
   
 6. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.841
  Допаѓања:
  26.172
  Пол:
  Женски
   
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.682
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека сакаш Лазањи. ;)
   
 8. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.367
  Пол:
  Машки
  Кој е Погба на сликава?
  [​IMG]