1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погрешен избор на сопруг

Дискусија во 'Брак' започната од hrizantema007, 17 април 2013.

 1. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  ух како сум промашила во животот,,тоа е чудо нешто.......мажот мие див човек,,,тоа можм слободно да го кажам........кога треба да отидам кај моите родители само со кавги одам,,,значи освен неговата фамилија и другарите никого не сака...нема да отидам без кавга,без да ме праша зошто одам,,што ќе правам..........кај налетав на овој ненормален не знам...а со моите родители живееме на 5 минути далеку...кога на некој од моите му е роденден и јас ќе купам поклон,,пред продавница сме и он вика купи и за сестрами ,,а нејзе ни роденден ни ништо,,и ок купив јас,,и идеме дома и и викам на свекрвами еве ова за золвата го купив,,и таа вика ма што купуваш не и е роденден,и плус вас ви требаат пари,,не троши вака...и и викам,ако не е проблем.......требаше да отидеме кај моите да ручек,,и трегнуваме за кај нив и мажот ми вика ајде и кај сестрами да одиме,,и му викам абре на ручек не чекаат,,и се јавува кај сестраму...арно таа беше зафатена со други гости,,итн,,и испадна да не одиме,,,значи дефинитивно нешто не е во ред....овој скрос е ненормален......не можи во хармоија да живееме,,,на внуката му беше роденден и вика купи нешто поскапо,поквалитетно,,боже боже,,не е нормален,,,божем јас дефект че и купам...глупости,,а јас секогаш купувам како за моите така и за неговите,роденден не сум пропуштила...го научиле дека не треба да се зближи со фамилијата на жената и така прави,,,како да го сменам ова навистина не знам,,,,100 пати сум му кажала дека моите не му с енепријатели,дека го сакаат како свое дете,,исто како мене,,му мислат убаво итн.........божееееееееее да издржам да не полудам,,дури и посакувам да го оставам,,не можам више вака,,,10000000000 пати сме зборувале на оваа тема,,еден ден ќе сфати другиот ден пак ништо,,а јас неговите ги поштовам максимално....не како негова фамилија туку како моја.......извините многу долго пишувам но многу ми е тешко,,ова никој не го знае од моите,,само тука вас ви кажувам...но пишман сум што се омажив со ваков маж..ДИВВВВВВВВ.......кажете совет,.мислење,,изгледа јас сум единствената со ваков човек што сум!!!!!!!!!
   
  На Pepa B.. му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  ахх хризантема... те жалам со таков маж.. колку време сте во брак ?
   
 3. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.413
  Допаѓања:
  47.240
  Пол:
  Женски
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  Харизантема еднаш те читам дека мајка ти те гушела, сеа те читам со сопругот дека имаш проблеми...


  Eве во овој пост викаш дека е ок. мт дека добро се согласувате, од друга страна велиш дека мајка ти не го поднаса.Е па нормално човекот да нејке да оди по гости кај нејзе кога знае дека го гледа попреку и дека има лошо мислење за него. Во целост го разбирам човекот како му е и зошто така ладно се понаша према твојата фамилија. Богами јас да сум на негово место никогаш нема да им стапнав во кука а не па нешто повеке.Мислам дека се љути што одиш често кај нив затоа што му е страв мајка ти да не ти ја наполни главата против него, и сама велиш дека таа се сомневала дека тој те гњави и малтретира. Мислам дека проблемот е повеке во тебе отколку што е во него. Никој не вика дека треба да го прекинеш контактот и блискоста со мајка ти ,но треба да имаш предвид дека сега си мажена жена и дека сами вие двајца треба да си ги решавате проблемите,а не на секоја караница да идеш и да и плачеш на мајка ти .Уште полошо што сте се расправале пред нив.Нормално дека како и секоја мајка така и таа ке биде на твоја сстрана без разлика дали си во право или не и сеа ке го куди мт. Пак ке кажам во тебе е грешката што си дозволила да дојде до вакви работи.Јас мислам најпаметно да си го седнеш мажулето и да си напраиш убав муабет со него а потоа и со мајка ти,наместо да го колнеш на форумов.
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 4. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  вака значи,,,јас не се жалам на мајками за моите проблеми со него,,таа не ни знае што зборува тој,,итн,,го покажувам во најубаво светло,,,,точно дека сега еок со него,,,но,само што спомнам да одам кај моите и еве кавги,,што мисли овој човек јас сама сум на овој свет??????????и што ако сум маќена жена????дека сум се омажила и да ја откачам мојата фамилија????НИКОГАШ,,тоа му го кажав и него а еве сега и тебе..ако ти така го сфаќаш тоа откачи ги твоите јас моите НИКОГАШ..мажот е маж а родителите ми се родители,,тој не ги навредил со збор,,но ги вреѓа со неговата ладност....ттакоми што не прави за него а он така не ме остава кај нив.......боже........
  за жалење сум да бидам искрена,,,така е женските,,,проколнати с еда страдат во туѓа куќа....9 месеци сме во брак...
   
 5. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  Харизантема па тебе никој не ти е по кеф, прво се желиш од еден, па од друг, па од трет... ај преиспитај се самата себе дали со тебе е се во ред
   
  На Andromaster и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  Зошто веднаш ја напаѓате и ја навредувате дека нешто не е во ред со неа?
  Зарем таа нема право да оди кај своите родители?
  Искрено Хризантема те жалам со ваков примерок од маж,а на твое место нема да му ги тинтрам ниту неговите родители и семејство,доколку тој воопшто не покажува каква и да е почит спрема моите,секако ако за тоа нема оправдана причина.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.413
  Допаѓања:
  47.240
  Пол:
  Женски
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  Харизантема никаде во постот не реков дека треба да ги откачиш сите и да бидеш сама на пуст остров со маж ти ,баш напротив. Али пак ке ти кажам не можеш после секоја караница да се закануваш дека ке идеш кај твоите да ладиш глава (забележав во твоите постови дека неколку пати имаш спомнато такво нешто) ,туку ке си седиш во твојот нов дом и ке си ги решаваш проблемите со мт.

  Сите осекаме коа некој према нас упатува негативна енергија,па така и маж ти. Ти кажав неможеш да учекуваш дека ке пага у несвест по твоите кога знае дека не го поднесуваат .
  Ок,татко ти сменил однос према него ама ете може на мт му треба повеке време да се привикне на тој нов однос и да стегне доверба во твоите. Не може преку нок да се деси тоа.

  Во снаи и свекрви сите се жалат од мажите што се држат за фустанот на мама,но во твојот случај ти се држиш за фустанот на мајка ти и се понашаш ко разгалено детеште кое се кара со сите живи што не и се по кејф. Многу недораснато и детински од твоја страна,многу.

  baby-star ако ги имаш читано постовите на девојкава ке видиш дека како дувне ветер така се врти.Еднаш е ок маж и еднаш го колне го најголем душман, еднаш ја сака свекрва и еднаш очи нејке да и види, еднаш се жали од мајка и дека многу ја гуши сеа се жали дека и фали.
   
  На Sweetheart87, Mayyya, Spidy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  47.725
  Пол:
  Женски
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  Во оваа категорија има многу теми,пр.Криза во бракот и сл.Не се отвара посебна тема,па уште со ваков наслов.Има секакви проблеми во бракот,па има и соодветни теми.

  Прво насловот.Што е маж ти,овца,па да го тераш и водиш?!

  Второ,вие очигледно имате ,,повуци-потегни".Секој си влече на своја страна.Доколку сакате нормален и хармоничен брак,треба да престанете со мои и твои.Вие си имате ваше мало семејство и треба да поработите истото да опстои.А,со мешање на твои и негови,мерење на едни толку,на други волку,само го зголемувате јазот кој очигледно веќе постои меѓу вас.

  И трето,за твојот тотален промашај,има спас.Животот пружа многу шанси.
   
  На Annath, tessie и Moira им се допаѓа ова.
 9. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  во право си,,,1-0000000000 пати сум му рекла се додека другите ги мешA на секое,,на моите вака ,,,на сестрами вака,,,меша баби жаби,,,секогас ќе има проблеми,,,,јас така не правам,,,само сакам да ги поштова,,да ме остава да одам кај нив секогаш кога ќе посакам,тие ме раснеле,,не ме раснел тој...

  фала ти сшто ме разбираш..катастрофа е да си со ваков маж....епа вака направив...кога видов дека тој толку месеци никогаш не рекол ајде да одием кај твоите на кафе,,,или што прават...и јас веќе никогаш не реков ајде да одиме кај сестрати,,,како што велев,,ајде,сестра ти е,,итн.....сега и тоас му смета зошто не сум отишла кај сестраму,,па зошто да одам кога јас него со 500 молења со 500 кавги додека да отидеме кај моите,,,,било за роденден или кога има причина за одење...ама тој што не доживеал,,или што не слушнал за вакво нешто не може да ме разбере,,можат да ме осудуваат колку и да сакаат..прееска ми вика еднаш нема да одиш..потоа ми вика ќе одиш само 30 мин че седиш и дома одма,,,божеееееее..па што е ова како во стеги да живеам...како во притвор...само кај моите барам да одам,,не одам никаде на друго место,,ни по другарки,ни по комшии,,ни по роднини други...и јас отидов кај моите,и мораше да измислувам 300 лаги зошто си одам веднаш...ни го лажам нешто,ни ништо...не знам што е проблемот со него,,едноставно сфаќам дека е див ..така го воспитале,,да не се зближува со на жената...итн......јас тоа така го сфаќам
   
  На Pepa B.. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  33.990
  Пол:
  Женски
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  aa zosto so nego moras da odis sekade? nemate svoja privatnost nekogas fino lepo spremi se i reci odam kaj mojte ako sakas ok ako ne pak ok... ako dojde ke ides i ti kaj negovite rodnini ako ne nema...i kraj na problemot
  moze sekogas i ne mu se odi na covek nekade...
   
 11. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај


  па не го викам јас секогаш да доаѓао мене,,,од време на време...кога има причина или потреба да се оди,,а не можам само да му каѓам дека одам,,туку мора да го прашам дали може///знаете тешко мене најдобро кажано со еден збор...!!!
  да образложам,,погрешно си ме сфатла во врска со последното што си го напишала....значи вака.....како секоја свекрва исто и мојата некогаш ми иде на нерви,,заедно живееме,,па нормално е да избувне некогаш..значи ни ја сакам ни ја мразам,,едноставно само ја поштовам,,,пријателски ја гледам,,гледам колку што може односот наш да биде на ниво...итн....друго....мајками нормално дека ја сакам,,ми смета тоа што таа се секира,се нервира мислејќи дека мм ме малтретира,,,за таа да го мсили тоа тој придонесол,,во времето како дечко и девојка многу се каравме..тоа и е врежано во главата,,па и не е будала жената гледа дека кога одам како на трња да седам,,,со кавги сум дома кога си бегам од кај нив,,,без никаква причина...но нејзе не и признавам ништо такво,,,и викам,,што зборуваш,нема врска,,он е супер со мене,,итн........друго,,што се однесува на мм...ме сака,знам,,супер е со мене,,но знае и да биде најјјлош човек на земјата,,клетотилак како да иам во него,,тогаш како да не го препознавам,,,има некоја омраза...знам од каде извира тоа...така го воспитале,,фамилијата на жената да не ја ферма,да не се зближува...сакам да создадат некој приијателки однос но за жал тоа никогаш нема да биди така,,,и жал ми е што сум омажена со таков човек,,очигледно ја направив најголемата грешка...и за зет ми моите имаа лошо мислење на почетокот ради околностите итн...но тој покажа и докажа дека е супер човек,,,нема зет како него,,,секогаш го носи детето кај моите,,вика гледајте го и вие како расте,внуче ви е,,,итн...од друго место ее,,секоја втора недела доаѓаат..сестрами излегува каде сака,,само ќе му каже и готово...а јас морам да прашувам за се...дали може???па таткоми тоа не го прашував,,само му кажував...
   
 12. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  33.990
  Пол:
  Женски
  мажот ми ни се води ни се тера---мој тотален промашај

  за да не биде тешко тебе... најдобро е да пробаш така може не се налути но тој мора да свати дека ти не си негова сопственост туку сопруга која има право и на свој живот.. така да пробај и види дека сепак ти дозволуваш тој да ги преминува границите... знам дека не е лесно и недај боже да е така знам по другарками но фино лепо отиде кај нејзините 3-4 дена и тоа надвор од градот и маж и одма срце стопрајте ово оно... мислам треба малце и човек да се спротистави па макар и да се предизвика кавга но тој мора да свати дека неможе ти да имаш забрана за нормален живот со пријателки роднини и родители...
   
 13. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.417
  Не се разочарувај веднаш.Си му попуштала и затоа вака ти прави, па дури и си криела од мајка ти.Седни го и обиди се со убаво, знаеш веке што да му кажеш а пред се дека он те гуши се осекаш како во затвор и затвор си е затвор макар бил и златен.Не споменувај ни негови ни твои опиши му како точно се чуствува.Дека вака не си срекна иако го сакаш потребен ти е мир за да се опуштиш.Со срека ;)
   
 14. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  Хризантема... дете, ти си имаш проблем. Ама не во околината. Колку што памтам, имаш кажувано дека свекрвата ништо посебно не ти направила ама ете така- ја мразиш. Потоа истакнуваш колку мајка ти те сака и бара секој ден да одиш кај нив дома. Да не се враќам за кавгите со мажот... Мене навистина не ми е јасно дали ти гледаше каде се мажеше или брзаше да се омажиш „да не ти помине возот“? Ако не ти чини куќата, мажот, свекрвата, свекорот, и сл. навистина не ми е јасно зошто си се омажила. Ама навистина, не е реторичко прашање. Не ја знам другата страна на приказната, веројатно и мажот твој си има мака зошто му пречи одењето кај твоите (на пр.). Веројатно прво заради ставот на мајка ти кон него, а и заради ставот на мајка ти кон тебе. Таа те третира како мало дете, тебе тоа ти годи, нему веројатно му пречи. Јас мислам дека од една страна ти едноставно не си зрела за брак (тоа нема врска со годините), од друга страна си се омажила од погрешни причини и сега те фрустрира сето тоа. Убавината во сево ова е што погрешниот избор на партнер во животот многу лесно се решава- се разделувате и си продолжувате секој за себе понатаму. Ако веќе си убедена дека погрешно си избрала. поправи ја грешката. Како што пишуваш, на двајцата ќе ви олесни, прво тебе, ама и нему. Си помислила дека и тој како тебе мисли дека погрешно избрал кога те зел за жена?
   
  На kate21, midnight.flower, bittersweet и 4 други им се допаѓа ова.
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Луѓе сме, грешиме. Погрешен впечаток, погрешна процена, погрешен избор. Не е нешто што не може секому да му се случи. Јас разбирам партнерите инстинктивно да си влечат по своето, ама не во оваа мерка. Ти имаш право да одиш да си ги видиш родителите, како и тој што има право да си ја види сестра му. Ама тој овде веќе и понижува. Умен тој на мајка, сака да те тргне од сите за тој и неговите да прават со тебе што сакаат.

  Не ти требаат вакви нервози на млади години. 9 месеци сте во брак, претпоставувам немате деца. Доколку е така, средете ја работата сега, побезболно ќе биде и нема трета невина жртва да страда со тоа.
   
  На Glasna и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  арно ти пиша лионес хризантема што ти се чинеше кога се мажеше :fubar: ја знаеш таа песна
  и навистина можеби и ти него не си му по мерка-мислам дека двајцата да седнете и да поразговарате отворено нема да биде лошо па на крајот на краиштата само 9 месеци сте во брак ако се уште немате дечиња подобро да се разделите отколку да останете заедно, да создадете потомство па и тоа да страда
   
 17. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.413
  Допаѓања:
  47.240
  Пол:
  Женски
  Харизантема не сакам да излезе дека само те напагам,бидејки навистина не ми е таква намерата.Но ти пред да се омажиш со дечково велиш 2,5 год. сте биле заедно во врска.Зарем за тој период ти не виде каков е,зарем не ти беше симтоматично тоа што цело време се расправате како што сама имаш кажано. Зарем тие константи караници не ти биле знак дека со вас можеби нешно не функционира како што треба. Велиш на момемти знае да биде најзлобното створче на планетава. Па зарем не мислиш дека и ти имаш придонесено за тоа така да се понаша и да биде злобен. Со тие твои игри топло -ладно, денес му давам-денес не му давам,денес го гушкам денес не го гушкам. Па не си дете бре, па така да праиш. Возрасни луге (во брак) вербално со РАЗГОВОР ги решаваат проблемите а не со такви детски игри. Па од камен да е човек, да знае дека некој на таков подмукол начин си го подјебава ке пукне и ке рече налет.

  Многу погрешен начин избираш,многу. Пак ке кажам во ред е тоа да бидеш блиска со мајка ти,и јас сум блиска и ниту еден дечко и ни тој маж што ке ми биде нема да ме оддалечи ниту од нејзе ниту од татко ми. Но,треба малце позрело и посериозно да им приогаш на проблемите што ги имаш во твоето ново семејство,а не да се концентрираш на тоа дали мајка ти дома кука по тебе или не. Крај краева ти со МАЖ ТИ живееш и делиш кревет и секојдневие а не со МАМА И ТАТО.

  Убаво кажаа пред мене. Ти делуваш ко да не си спремна за оваа институција брак. Делуваш ко да си се омажила колку да не останеш дома стара мома. Никаде не видов трошка емоција од тебе кон маж ти. Еднаш да кажеше -Абе душава ме боли што денес не ме гушна, не ме бакна,што ми е љут.
  Единствената емоција од тебе према него е гнев и омраза на моменти. Буквално гнев.Како тој бил катиљ,како тој не ти давал кај твоите да одиш,како си ја направила најголемата грешка што си го зела.

  Налет нека ми е бракот утре коа ке дојде време за тоа, ако треба вака да зборам за маж ми, налет.
   
 18. galijan

  galijan Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2012
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  260
  Драга Хризантема, за да можам да дадам свое мислење за твојот проблем треба да се чујат и двете страни.За жал денеска гледам дека браковите се почесто се склучуваат заради разни причини кои се помалку се љубов и желба за создавање на заедничко семејство.Во брак влегуваат личности кои не знаат што сакаат прво од себе (дали заради општестевните норми, дали заради финансии, заради бременост итн.) а камоли да создаваат семејство и да одржуваат заедница која бара многу компромис, прифаќање на взаемните недостатоци па се до извршување на секојдневните обврски.Не знам колку години имаш, какво животно искуство,какво семејство, какви пријатели, какво образование, каква работа, со еден збор твојата социо-економска состојба, затоа не можам да ти кажам разведи се или остани со тој човек.Само знам дека ако во еден брак влезат две незрели личности кои не сакаат ниту да пораснат ниту да ги сфатат сопствените грешки, тој брак носи несогледливи последици како по децата кои ќе се родат во таков брак, така и по менталното здравје на мажот и жената во тој брак, а да не зборувам и за нивните семејства.Можам да те посоветувам малку да се смириш, да ги ставиш родителите на страна и од страна да го погледнеш својот брак, вашите приоритети како сопружници и на самата себеси ама искрено да си одговориш дали вистински го сакаш својот сопруг и дали вреди да се бориш за својот брак.Лошиот брак најдобро е да се прекине што порано, за да не ги трпи последиците некој невин, како што се децата.Најдобронамерен совет од мене, без лутиш.
   
  На Moira и Ethrnity им се допаѓа ова.
 19. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Погрешен избор на сопруг-може да го сфатам ова доколку е врската кратка и веднаш се стапува кон брак.
  Но Погрешен избор на сопруг ни се случува да го изговориме овој збор секогаш кога сме лути,меѓутоа додека сме во врска сме го процениле онолку колку сме заклучиле дека може да склучиме брак со таа личност.Нормално е во бракот да се има и караница...сега ќе се надоврзам на проблемот на Харизантема-
  -прашај го што му пречи и доколку не ги почитува твојте не ке можеш ни ти неговите...сето ова на убав и фин начин кажано и образложено од негова страна.

  -
  едноставно треба да му одговориш не и е душо роденден...

  -
  -ке му одговориш денес сме кај МОИТЕ

  Харизантема-во тебе не е грешката ниту во твојот избор твојот маж е премногу приврзан со неговите,додека си во врска тоаа никогаш не можеш да го увидиш...
  Ако несака да оди кај твојте нека не оди....но нема ниту ти да ги фермаш неговите....во буквална смисла кажано...

  Полека ке поставиш правила не со кавги на фин начин и нема во потполност да се среди никогаш но бар за нијанса ке се подобри,бидејки тој е премнпгу приврзан,а за тоа нема лек само ке се промениш ти
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Е да де, глупости. Ако тој не сака, таа ќе си оди кај нејзините, Бог да чува. Ко да сме Саудиска Арабија пред еден век па не може без придружба од мажот жената да мрдне. Оди си и ич да не ти е гајле. Само речи му „Штом тебе не ти се оди, не оди, ама имај разбирање и мене некаде кога не ми се оди, па оди си сам.“
   
  На Glasna и rici.aaaaa им се допаѓа ова.