1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за вселување во нов дом

Дискусија во 'Дом' започната од 24.07, 10 октомври 2015.

 1. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  33.126
  Пол:
  Женски
  Barav vakva tema ne najdov ako e dupla odma vkanta :) ne mozev da se odlucam kade da ja postavam i resi ovde.
  Decko mi so negovite roditeli ke se vseluvaat vo nov dom za dve nedeli,mi treba nekoja idea sto da kupam kako podarok za noviot dom.Sakam torta da napravam,da kupam vino a za podarok nemam idea sto da kupam.
   
 2. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  21.208
  Пол:
  Женски
  Јас за нов стан добив: електричен бокал, чаши неколку вида, прекривач, огноотпорен сад, даска за пеглење, цвеќе бенџамин (убаво многу, ама дополнителна инвестиција ми отворија саксија да му купувам), тостер, од блиските пари, од свекрва ми телевизорот, слика (која мене ете не ми се вклопуваа). Толку ми текнува.
   
  На SunnyGirl2, DVAANGELA, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 3. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.822
  Допаѓања:
  28.251
  Еве дел од подароците кои јас ги добив: Микробранова печка, блендер, сет чинии, чаши и филџани, вазна за цвеќе, постелнини дури 4, телевизор, украси, чинија за овошје, правосмукалка, пари... толку ми текнува.
   
  На joy1, 24.07, DVAANGELA и 2 други им се допаѓа ова.
 4. majavel1

  majavel1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  640
  Допаѓања:
  1.549
  Пол:
  Женски
  Јас треба да и земам на старосватицата поклон, утре сме на гости а стварно незнам што да и земам, 100 пати ја прашав вика што било:^) стварно немам идеја
   
 5. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.535
  Пол:
  Женски
  Za na stan jas imam noseno toster, fildzani, cinija na spratovi za kolaci, pegla...
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.100
  Допаѓања:
  5.672
  Пoдaрoк зa вселувaње вo куќa нa дечкo???

  Не ми текнувa нииштo...
   
 7. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.422
  Допаѓања:
  19.817
  @SunnyGirl2, зависи колкав ти е буџетот но јас би одела на нешто практично, што знам дека ќе го користат. Комплет елегантни филџани секогаш е убав подарок, исто и декантер со сет вински чаши а ако ти се даваат повеќе пари, кристално шише за алкохол е супер опција.
   
  На joy1 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 8. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.147
  Допаѓања:
  10.931
  Пол:
  Женски
  Dajte nekoj predlog no da ne se filgani i cashi.mi treba za kaj kumasincite a nemam nikakvi ideii sto da e poklonot.ic ne me biva za pokloni:smirk:
   
 9. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  21.208
  Пол:
  Женски
  Сет филџани или чаши никогаш не се убав поклон :D. Бар не после третиот комплет што ќе го добиеш
  :( .
  Не замерувај но морам да си кажам за мене. Мислам штом веќе си викнал гости логички е дека си обезбедил чаши и филџани во кои ќе служиш. И секој нов комплет стои во плакар и фаќа прашина затоа што едноставно повеќе од еден комплет не ти треба во употреба.
  Мислам јас за поклоните не марев што донесоа, донесоа. И ког прашуваа викав што сакате едноставно да не ги трошам. Па можеби луѓето имаат нешто по дома што им се вртка. И сега се си чувам.:D. Но веќе ако купувате немора баш чаши, секој има чаши.
   
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.545
  Допаѓања:
  320.415
  Неможам да Ви предложам каков поклон да оденесете, ама да Ви предложам дуќан..
  Пантер Мис во Визбегово.
  Сите гифт-шопови од таму земаат роба.Далеку поефтино е.Еден исти поклон се разликува па и за 300-400 денари.

  Сега ми текна...на пластичарска ви дуќаните за сервиси (тањири) има коцкасти тањири по 150-170-220 денари (зависи од големина).Има коцкасти големи за сервирање и разни мали садчиња за сосови по 70-80 денари.
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  105.385
  Пол:
  Женски
  За оваа пригода секогаш преферирам и подарувам или некое старо,сортно вино или некој друг вид елегантен поскап алкохол. Скоро сите имаме вакво катче во домот и дополнување на колекцијата е добредојдена секогаш. Плус некое благо, или бонбониера или ако е пример торта моја изработка купувам некоја декоративна чинија и подарувам во комплет.
   
  На irena.1 и referentka им се допаѓа ова.
 12. Iluzija666

  Iluzija666 Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Здраво,следниот месец сум поканета кај моите први братучеди за вселувањето во нивниот нов дом,па ако може да ми дадете некоја идеја за некој интересен подарок.
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.451
  Пол:
  Женски
  Јас сум за да се однесе нешто што ќе користи. Или некој украс. Секој според своите можности. Игра улога и колку ти е блиска личноста. Кај другар на маж ми однесовме стаклена здела (за салата), бонбониера и кафе. Кај братучед мој однесовме сервис за торта, бонбониера и кафе. Ние добивме сервис за ручање и украс. Имаме уште гости во најава.
   
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.698
  Пол:
  Женски
  Убав подарок е уметничка слика, икона, некој убав сувенир, апарат за домаќинство, некој сервис и слично.
   
  На Aleksandra9999, KuklickaMoja, Недопирлива5 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  3.511
  Ми треба идеа за поклон за вселување во нов дом. Би сакала да е нешто креативно, персонализирано Се работи за ептен блиски и мили луѓе. Ви благодарам!
   
 16. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  2.566
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира ова,јас се мислев нешто како апарат за домаќинство ама пак незнам што имаат што немаат,некој друг предлог?
   
 17. italiangirl11

  italiangirl11 Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Вазна, уметничка слика, (за апарат за домаќинство треба да се праша дали го имаат и дали ќе им служи), украс, постелина ...за мене барем ова е нај:)
   
 18. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.700
  Допаѓања:
  108.545
  Зависи колкава кујна имаат домаќините и какви лични преференции имаат.
  Мене кафемат ми е убав подарок (долче густо не е ни многу скап). в
  Во Горење има мн убави бокали за греење вода, керамички се. Многу подобар избор од пластиката што секаде ја има.
  Во Карес секогаш има по нешто уникатно (и богами скапо).
  Цвеќе исто би ми бил избор. Мал сецко (јас многу го користам мојот), слики, доколку сакаат домаќините, интересно чергиче за пред врата :) рамка со закачалки за клучиња :) убав часовник за ѕид (ако им го знаеш стилот).
   
 19. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.700
  Допаѓања:
  108.545
  Сега ми текна. Рачен усисивач исто ми е многу користен.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sofi.ja

  Sofi.ja Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  6.793
  Допаѓања:
  14.729
  Предлог подарок за стан за блиска личност?