Подарок за крштевка и прв роденден

Дискусија во 'Бебе' започната од FishHer, 18 септември 2017.

 1. FishHer

  FishHer Нов член

  Се зачлени на:
  6 август 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ajde zenski idei?
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  колку блиски ти се, наведи нешто..
   
 3. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.588
  Допаѓања:
  7.334
  Пол:
  Женски
  На joy1, TutiFuti и LiliBoz им се допаѓа ова.
 4. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  24.957
  Пол:
  Женски
  Зависи колку си во можност да одвоиш. Не е лошо и пари да дадеш па сами да си одберат што им треба. Јас пред некој ден бев на крштевка и однесов едни многу слатки тренерчиња со елече, бомбониера и букет цвеќе.
   
  На parksey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. parksey

  parksey Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  pari i nekoja igracka :D
   
 6. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  Јас на детето од најдобрата другарка за крштевката му подарив портрет.
   
  На Pepa B.. и lost123 им се допаѓа ова.
 7. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.851
  Допаѓања:
  12.388
  Пол:
  Женски
  jas ne mislam deka treba da se izbrise temava.eve bas mene mi e potreben sovet za prv rodenden ama ne pravat krstevka samo rodenden. inaku se kumoj na deteto moe.pa eve me interesira mislenje
   
 8. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.164
  Допаѓања:
  31.940
  Пол:
  Женски
  Можете нешто корисно штоми понатаканќе хо користи еве јас и за прв роденден и за крштевка и воопшто за роденден земам нешто што ќе му служи.
  Пример за првиот роденден на блиски однесовме голема играчка кујна со 56 парчиња беше и многу поголема од оние со по 12 парчиња, за крштевка носевме камионче играчка исто како во вид на проодувалка. На поблиските плус таа играчка голема алишта земам. А на поголемките дечиња сега што бевме на родендени тренерки се знае најудобо нешто е
   
 9. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми дадете предлог за подарок за прв роденден, за машко дете
   
 10. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  до колку пари и колку блиска?
   
 11. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да потрошиш повеќе можеш да купиш точак или пак од автомобилчињата за деца.
   
  На LoOnyD му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Пријатели ни се, не ептен блиски, мислев до кај 1500 максимум 2000.

  Не можеме до толку, а реално и мало е уште за такво, тие после 2 години им се интересни. :!: иако некој трицикл може би завршил работа. (Ми даде идеја) :l:
   
  Последна измена од модератор: 2 март 2018
  На Troi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Srcka $

  Srcka $ Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  5.438
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам оти кумашинците ќе прават прв роденден и крштевка во едно, јас сакам да и купам на мојата кумашинка златно ланче но не знам дали мало да и купам оти мала е и дали ќе го носе или поголемо за кога ќе порасне?


  Знам мош е глупаво прашањето ама сакам да слушнам мислења.
   
  Последна измена од модератор: 17 март 2018
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека на мало дете ќе му стават ланче. Подобро големко.
   
  Последна измена од модератор: 17 март 2018
  На stevemila и sofi2107 им се допаѓа ова.
 15. Srcka $

  Srcka $ Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  5.438
  Пол:
  Женски
  Па и ја тоа викам поарно поголемо да земамземам, за кога ќе порасне.
  Фала.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  22.632
  Допаѓања:
  105.765
  ^^ јас искрено не би знаела што да му правам на златно ланче :?:
   
  На Среќичка, Ruzica00 и eli25 им се допаѓа ова.
 17. Srcka $

  Srcka $ Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  5.438
  Пол:
  Женски
  Не знам што ќе му правправеш ти на златно ланче ама јас тоа планирам и не ми е само тоа поклон, а бидејки сум кума па мислам очекува се од мене тоа и плус некпи други поклони.
  Јас не знам што се поклонува за кумашинче и прв пат сум кума па така тоа е еден од поклонот.
   
  На TutiFuti и kukla21 им се допаѓа ова.
 18. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  Во принцип злато носат да. Дали крвче дали ланче дали обетки дали алка.. и никој не ги става му остануваат на бебето за спомен најчесто.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Srcka $

  Srcka $ Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  5.438
  Пол:
  Женски
  И јас така знам како прво бабата купува минѓушки, а сега чим она тоа ќе купе на мене ми останува или ланче или нараквица. Ама јс поубаво ланче ќе земам.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 20. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.553
  Допаѓања:
  83.460
  Јас ќе крштевам сега и ни на крај памет злато не ми е. Ретко скоро ич да видам дете да носи злато. Јас ќе дадам пари :)
  Плус ќе носам торта, алиштенца за да го облечам дундето и бањарче и декоративна корпа со постелнина, играчка,аксесоарчиња некои ( чорапчиња, капичка, за коса машнички ....)
   
  Последна измена: 17 март 2018
  На Mimmi39, sofi2107, Lolipop23 и 4 други им се допаѓа ова.