1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за (полу)матура и дипломска

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lady-Sweet, 14 мај 2010.

 1. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  :$ Во четврток ми е матурата...
  со душа чекам да дојде за да си поминиме препрепреееубаво :rofl:
  Завршив со подготовките за матура,и ми остана уште подарокот за партнерот :lol:
  Немам никаква идеја што да му подарам.
  Несакам да биде само обична колекција - парфем и слично.
  Сакам да му подарам нешто што ќе му остане како спомен,нешто интересно,па и необично :angel:
  Сакам да знам,што им купивте на партнерите за матурската вечер,и давајте предлози за побрзо да одберам нешто... ;) :P
   
 2. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Најдобро да се договорите двајцата што да си подрите, јас и мојот партнер се договоривме да си подариме парфеми :)
   
 3. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  И јас го прашав мојот партнер ,што сака, зошто секако нешто ќе требаше да се купи па да не биде нешто без врска или што нема да му користи, па така тој си одбра блуза. И со тоа многу ми олесни
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Абе се сложувам со тебе. Ама јас на мојот му купив баш колекција. Еве ваква
  [​IMG][​IMG](и уште гел за туширање)
  Причината што му купив колекција е тоа што партнерот ми е кум т.е. син на мојот кум, па мајка ми му купи бањарка за поклон (настрана тоа што ми е партнер).
   
 5. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  ;) ќе се најди нешто... само сакам да е убава и да остане барам малку во спомен...
  ;)
   
 6. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Што ќе им подарите на партнерите за матура?

  е мојата комбинација за подарок :D
   
 7. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Подарок за партнерот

  Вака дечко ми сега прави матура и јас незнам што да му подарам. Една недела сме во врска и сакам да му подарам нешто интересно,но немам идеа. Доколку имате некој предлог,добредојден е
   
 8. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Што да му подарам?

  јас лани имав дечко кој беше матурант па му купив сребрена нараквица. :)
  воопшто не се скапи, а и останува за спомен.
  и ние лани кога тој славеше матура одевме 2-3 недели.
   
 9. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.147
  Што да му подарам?

  Можеш да му подариш колекција Нивеа , сепак сте само една недела во врска нема потреба од поскапи подароци
   
 10. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.722
  Што да му подарам?

  И мене ме интересира истото...подолго време размислувам...нешто да не е прескапо а да е убаво..но не класика...никакви парфеми или алки или часовници...нешто..што незнам што..
  Ајде малце поактивна темата...кажувајте искусни феминки ;)
   
 11. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Што да му подарам?

  не сакам да му подарам колекција или саат пошто викаат не се давале за прв подарок.Се мислам да му купам некое мече со натпис I love you,некоја љубовна порака и чоколада во форма на срце. Што мислите??? Или дека свири на тапан да барам и некое укравче со дете каде свири на тапан или сл.
  Дајте ми некоја идеја...немам многу време :)
   
 12. didicool

  didicool Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  85
  Ми треба помош за машки подарок...

  Здраво девојки,
  Би ве замолила да ми погонете околу купувањето на подарок за мојот дечко кој е долго време во Америка, па би сакала да му купам некоја нараквица убава слушнав дека имало некои убави со ремчиња од каучук или така нешто. Па би сакала некој да ми каже каде има такви и колку им е цената или пак да ми дадете предлог за некои други машки нараквици. Фала ви однапред : :D
   
 13. phoenix204

  phoenix204 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  17
  Ми треба помош за машки подарок...

  За мене најдобар подарок е книга. Многу сакам кога некој ми подарува а и доколку стапам во врска ќе му купувам само книги. :$ Хаха :D Незнам каде би можела да купиш нараквица, сепак, добра идеа за подарок. Мој предлог е, што и да му купиш, покрај тоа да направиш и нешто свое. Нешто што ќе му остане засекогаш. Без разлика дали тоа ќе биде неколку кажани зборови или љубовно писмо. Ова се само мои ставови, јас би го направила тоа. Сепак, твој е изборот. :)
   
  На didicool му/ѝ се допаѓа ова.
 14. didicool

  didicool Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  85
  Подарок за партнерот

  Не ми ни текна за тоа книга да купам или писмо да напишам добра идеја. Ни се собра доста време да сме разделени му помина и роденденот и годичнината, па сакав се да одбележам заедно да купам една украсна кутија во неа да ставам една рамка од тие што се дигиталните ќе ставам наши слики и некои други работи не мора ептен скаппи и големи него онака да знае дека сум се грижела и мислела на него :D
   
 15. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.872
  Допаѓања:
  4.872
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Незнам дали е за тука прашањево,но ќе го поставам тука и се надевам дека ќе добијам одговор.
  Инаку вака,на најверојатно ќе треба да одам на матура кај дечко ми.Е сега јас за него си имам поклон.Но прашањево ми е дали треба нешто да и купам на мајка му? Цвеќе таква работа? :rofl: :rofl: :rofl:
  (Смешна сум знам,ама што да правам прв пат ми е ) :$ :$ :$
   
 16. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  2.121
  Општи прашања

  Јас мислам дека не е задолжително да и купиш цвеќе на мајка му. Сепак дечко ти е матурнат и имаш купено за него поклон, доволно е. :)
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  Општи прашања

  И јас мислам дека не е задолжително да и купиш цвеќе или некој сличен подарок. Сепак дечко ти е матурант не е она :D :D !
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sanja.sani

  sanja.sani Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  Општи прашања

  незнаев каде да го поставам прашањево,не најдов соодветна тема: што се носи поклон за матура кај девојче? 2 братучетка ми е,ама да не биде нешто скапо? ви благодарам ;)
   
 19. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  110
  Општи прашања

  Земи и цвеќе и нешто накит бижутерија, минѓуши, гердан ...
   
 20. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.840
  Општи прашања

  Можеш да земеш цвеќе и некој истересен додаток,паричник,парфем или пак некоја колекција.Има и за 300-400 денари,мислам дека не ти е скапо. ;)