1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за тимот

Дискусија во 'На работното место' започната од Ingvild, 8 септември 2018.

 1. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.414
  Ја пребарав цела категорија и не најдов соодветна тема во која можам да пишам.
  Се се сведува на негативизам (љубомора меѓу колешки, неправди, мобинг на работно место)... кај мене ситуацијава е следна - поради унапредување заминувам од фирма во која бев како претпоставена.
  Сега ми требаат предлози што да им купам да им остане онака од мене, за сеќавање... Слики веднаш да кажам дека отпаѓаат, цела канцеларија ни е полна со заеднички од прослави и слични собиранки.
  Ви благодарам однапред :*
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Forca

  Forca Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2016
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  1.483
  Пол:
  Машки
  Дајте им по 100 евра цел живот ќе зборат и ќе се фалат, и да ќе ве памтат до пензија :D
   
  На GirlLove, Victorian, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.915
  Допаѓања:
  41.745
  Некој кул привезок?
   
 4. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  932
  Допаѓања:
  2.849
  Пол:
  Женски
  На Victorian и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.659
  Гравирани нешта =) Дали часовник со сите ликови изгравирани, дали привезоци...
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  7.776
  Пол:
  Женски
  Чаша со некој натпис.
   
 7. Kacikakacika

  Kacikakacika Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Може на стакло изгравирана фотографија, ми прелета на фб. Многу уникатно! Стои како украс.
   
 8. meggle

  meggle Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  632
  Допаѓања:
  2.305
  Зависи колку луѓе сте во фирмата и дали сте сите жени, мажи или мешано и на која возраст се повеќето...

  Ако се помалку од 10, може нешто "побогато" да изнакупиш, ама ако се повеќе од 20 лица да речеме може да одиш со приверзоци или нешто слично.
  Некој пред мене спомна Преплет, навистина имаат кул персонализирани ствари, од престилки за готвење, шољи, приверзоци, тефтерчиња, подметнувачи, магнети .... што ли не!


  За пример ќе наведам дека секоја година кај мене на работа играме Secret Santa, со договор да не ја надминуваме сумата од 500 денари. Во рамки на тој буџет правев мини пакетчиња:
  првата година -тегличка со лак за нокти, молив за усни, кармин и турпија;
  втората година мало кутивче со персонализирана шоља за чај, а со преостанатите пари изнакупив 3во1 кафиња разноразни;
  последнава нова година купив убава марама и направив комплет обетки со ланче;
   
  На *Ench@nted*, marija305, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
 9. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.127
  Допаѓања:
  13.696
  Пол:
  Женски
  Браво за вас како колеги. И за тоа треба да се сложувате и без „извртоперени“ фаци да се договарате...Кај мене сме голем колектив и мислам дека вакво нешто никад не би профункционирало...

  На темата, јас сум за гравирани шољи, привезоци, нотеси...нешто во тој стил. (секако зависи што работите)...
   
  На Victorian, cresa-jagoda и meggle им се допаѓа ова.
 10. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.306
  Направи им азбука и крсти ја некако измисли некое креативно име слично на alphabet of our work together или така нешто за наслов и тефтерче некое со секоја буква посебен лист и лепи смајлиња цртај глупости да изгледа убаво и секоја буква ќе си ја пишеш со текст на нешто што те потсеќа на нив или сте поминале заедно. Пример прва А - Александар, колегата кој ги слушаше моите љубовни жалопојки и тн и тн ќе си измислиш. В-Винарска визба Лозар (ова лупам глупости) местото каде беше нашето прво пијанство и ќе си редиш до Ш работи што ви се заеднички, смешно нека биде и ќе ги потсеќа и на тебе и на се што сте поминале... Ќе си го направиш таму и со слики со се.
   
  На Ники., meggle, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.