1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за тимот

Дискусија во 'На работното место' започната од Ingvild, 8 септември 2018.

  1. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Ја пребарав цела категорија и не најдов соодветна тема во која можам да пишам.
    Се се сведува на негативизам (љубомора меѓу колешки, неправди, мобинг на работно место)... кај мене ситуацијава е следна - поради унапредување заминувам од фирма во која бев како претпоставена.
    Сега ми требаат предлози што да им купам да им остане онака од мене, за сеќавање... Слики веднаш да кажам дека отпаѓаат, цела канцеларија ни е полна со заеднички од прослави и слични собиранки.
    Ви благодарам однапред :*
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    696
    Допаѓања:
    1.940
    Пол:
    Машки
    Дајте им по 100 евра цел живот ќе зборат и ќе се фалат, и да ќе ве памтат до пензија :D
     
    На GirlLove, Victorian, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Некој кул привезок?
     
  4. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    4.410
    Пол:
    Женски
    На Victorian и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  5. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.148
    Гравирани нешта =) Дали часовник со сите ликови изгравирани, дали привезоци...
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Чаша со некој натпис.
     
  7. Kacikakacika

    Kacikakacika Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2018
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Може на стакло изгравирана фотографија, ми прелета на фб. Многу уникатно! Стои како украс.
     
  8. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.349
    Зависи колку луѓе сте во фирмата и дали сте сите жени, мажи или мешано и на која возраст се повеќето...

    Ако се помалку од 10, може нешто "побогато" да изнакупиш, ама ако се повеќе од 20 лица да речеме може да одиш со приверзоци или нешто слично.
    Некој пред мене спомна Преплет, навистина имаат кул персонализирани ствари, од престилки за готвење, шољи, приверзоци, тефтерчиња, подметнувачи, магнети .... што ли не!


    За пример ќе наведам дека секоја година кај мене на работа играме Secret Santa, со договор да не ја надминуваме сумата од 500 денари. Во рамки на тој буџет правев мини пакетчиња:
    првата година -тегличка со лак за нокти, молив за усни, кармин и турпија;
    втората година мало кутивче со персонализирана шоља за чај, а со преостанатите пари изнакупив 3во1 кафиња разноразни;
    последнава нова година купив убава марама и направив комплет обетки со ланче;
     
    На *Ench@nted*, marija305, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
  9. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Браво за вас како колеги. И за тоа треба да се сложувате и без „извртоперени“ фаци да се договарате...Кај мене сме голем колектив и мислам дека вакво нешто никад не би профункционирало...

    На темата, јас сум за гравирани шољи, привезоци, нотеси...нешто во тој стил. (секако зависи што работите)...
     
    На Victorian, cresa-jagoda и meggle им се допаѓа ова.
  10. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Направи им азбука и крсти ја некако измисли некое креативно име слично на alphabet of our work together или така нешто за наслов и тефтерче некое со секоја буква посебен лист и лепи смајлиња цртај глупости да изгледа убаво и секоја буква ќе си ја пишеш со текст на нешто што те потсеќа на нив или сте поминале заедно. Пример прва А - Александар, колегата кој ги слушаше моите љубовни жалопојки и тн и тн ќе си измислиш. В-Винарска визба Лозар (ова лупам глупости) местото каде беше нашето прво пијанство и ќе си редиш до Ш работи што ви се заеднички, смешно нека биде и ќе ги потсеќа и на тебе и на се што сте поминале... Ќе си го направиш таму и со слики со се.
     
    На Ники., meggle, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.