babylove овошни кашички

Подвижен бубрег

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од merina.93, 10 декември 2018.

 1. merina.93

  merina.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  284
  Дали некој имал проблем со подвижен бубрег.... имам проблеми со уринирање, слаб млаз недоизмокреност, и потешкотии со празнење на дебелото црево, во смисла на недоиспразнетост без разлика колку напон и да давам, па последица на тоа хемороиди. Имам закажано испитување за 16 јануари дури.... и не можам да издржам веќе... не знам што ми е во оваа состојба сум долго време не можат да ми откријат што ми е... Помошшшш
   
 2. ШноличкаМала

  ШноличкаМала Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2018
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  So eden bubreg li si... Ne bi trebalo podvizen da pravi problem so mokrenjeto, zakazisi na eho da vidis sto Kako... Pozz
   
 3. merina.93

  merina.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  284

  Не сум со еден бубрег, ама не е фиксиран се шета горе доле кога станувам и легнувам, и ми прави проблеми ама големи