Подготовка на домашен восок за депилација

Дискусија во 'Тело' започната од Sorry Fish, 10 мај 2015.

 1. Sorry Fish

  Sorry Fish Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  10
  Ја барав оваа тема но ја немаше, незнаев каде да ја поставам па ја поставив овде,а ако има иста слободно клуч.Значи вака ми треба помош.Сакам да си направам домашен восок за депилацја но незнам како ако некоја од вас знае нека ми помогне.Благодарам однаред.Поздрав :*