1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подочници

Дискусија во 'Лице' започната од goldenpearl90mr, 18 јуни 2010.

  1. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Не верувам дека подочниците ти се од леќите, а тоа што те печат очите ти е друг проблем, најдобро да си појдеш на доктор за тоа. И јас носам леќи и досега сум немала проблем со нив.
     
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Многу врска има и начинот на спиење и стварно гледам по мене јас обично секогаш имам подочњаци и најнаспана да сум но сепак разлика има ако спиете со главата накај перницата или на страна шансите за подочњаци се далеку поголеми отколку ако спиете легнати на грб и очите да немаат контакт со перницата но јас спијам на страна и секоаш ги имам, сум спиела на грб и не сум имала толку и сум била посвежа..тоа е една причина што ги задушувате очите и тие се подувуваат или се ствараат подочњаци околу нив, друга причина генетика има луѓе што не спијат многу по 6-7 саати на ден а немаат подочњаци а има луѓе шо спијат ептен некад знаат и до 12саати ако немаат работа и пак ги имаат..А за пушењето точно е, да предизвикува:)
     
  3. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    ефикасно за подочњаци е масажа на лице...делува смирувачки и плус кожата ја прави помека посвиленкаста и изгледа доста поодморена:D
     
  4. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14

    А да те прашам оваа крема на колку време се става ? :)
     
  5. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83
    и колку пари чини ?
     
  6. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    во претходниот каталог беше 159 ден .а сега незнам има разлика во цени од еден до друг каталог
     
  7. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    ги имам и незнам, како да се спасам од нив :( :( сум пробала со мн креми ама безуспешно :(
     
  8. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83

    во претходниот каталог беше 159 ден .а сега незнам има разлика во цени од еден до друг каталог


    те молам ако видиш колку пари е кажи ми ми треба за една другарка
    фала однапред :)
     
  9. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    во овој каталог шо е до 26 мај го нема , можеби ќе го има во кампања 8 после 27 мај :)
     
  10. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    инстант решение за темни подочнјаци е крема за хемороиди - MODOLEX знам дка звучи лошо ама ептем помага, моја пријтелка години ги средува со нив
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И јас ги имам и тоа постојано и единствено со коректор ги покривам. И пробувам да спијам повеќе затоа што кога сум ненаспана ми се поизразени. :)
     
  12. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83
    извести ме у лдп плисс ;)
     
    На feminna09 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    кремчето за очи од лиив ботаникалс го нема ни во овој каталог , поздрав :)
     
  14. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    кремот за очи од ботаникалс го има но сега е со друго паковање и се вика солушн.од тие последно што излегоа едни малечки, мислам дека беше зелено .Баш денес читав за тоа, треба да ги има во кампања 8 :) мислам дека важи од утре тој каталог поз :*
     
  15. zanana

    zanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    татко ми имаше некој здравствен проблем и се обрати кај некој пчелар од охрид...тој му изготви некој народен лек (кој навистина му помогна) и гратис му следуваше малечко паковање на мед со некои треви, наводно за блескав поглед :D и се нанесува пред спиење околу очите, 20тина минути и се пере... девојки, верувале или не, очите ми се толку сјајни да дури и умислувам дека смениле боја :D за подочници ни збор! после оваа мешавина заборавив и што се :D
     
  16. Magdalena.A

    Magdalena.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    Колку го земал , се порачува ли што како :D ? Јас имам огромен проблем со подочњаци.
     
  17. zanana

    zanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    хммм...велам гратис му го дал...не сум сигурна, ама не мислам дека би бил скап...мене ми беше корисен и планирам да го побарам повторно човекот...ако сакаш, штом искомуницирам, ќе пишам цена и во лп ќе ти пишам негов број
     
  18. Sense

    Sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    45
    А сте ја пробале маската за очи од Авон?Неможам слика сега да најдам,ја имам јас ако сакате ќе ви ја сликнам да видите како изгледа.Мене ко да ми потпомогна за подочњациве а ги имам уште од мала.Ги смирува очите,изладува.Ја има некој друг користено?
     
  19. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764


    Од planet spa маската е или...? :)
     
  20. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14


    да не е една лилјакова околу 149 денари беше пред некоја кампања?