1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подочници

Дискусија во 'Лице' започната од goldenpearl90mr, 18 јуни 2010.

  1. Sense

    Sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    45
    Глуп ми е нетов,ја сликнав маската,не сака да ми ја прикачи |( Таа од Планет спа е,безбојна е,внатре е со некое гелче.Незнам дали ја има во новиот каталог,ја кога ја земав имаше понуда било што од планет спа за 500 денари.Ама ме мрзи да ја користам,треба прво да се става во замрзнувач 15-20 минути,па на очи уште толку да делува :) Инаку убаво е чуството,ги осеќаш одморени,свежи очите.А го имав и тој новиот рол-он или како и да се вика со вибрации од Авон,мене не ми се свиѓаше,а вибрацитее вибрираа до третото користење :envy:
     
  2. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    Готово знам за која викаш, но одамна ја нема во каталозите . Иначе маскава има неограничен рок на употреба? :)
     
  3. Sense

    Sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    45
    Да,со неограничен рок е.Иначе ја земав пред месец време,ваљда ја немаат моментално
     
    На feminna09 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    Гел маската на планет спа во новиот каталог од денеска е за 279 ден :)
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    А помага трикот со ладни лажици кои претходно биле ставени во замрзнувач ? :wasntme:
     
  6. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
  7. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Единствено нешто што ми ги покрило подочњаците е пудрата на Ревлон,на цело лице ја размачкувам одма,а на подочњаците оставан неколку секунди и само ја натапкувам,не ми се верува дека конечно најдов решение,комплекс ми беа
     
  8. Buba-Mara

    Buba-Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Ај ако не ти е тешко стави слика од пудрава, пошо и ја имам проблем со подочњациве ништо не ми ги покрива :( и ако мозе цена да ми кажеш и дали е мрсна пошо имам комбинирана кожа :)
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    ^^ [​IMG]
    Еве слика од пудрата на Ревлон за сува до нормална кожа, меѓутоа ако ме прашувате мене, таква тешка пудра никогаш не би ставила на подочниците бидејќи имам пробано, ама некако уште поизразени изгледаа откако ќе ја извадев пудрата.
    За да ги покријам колку толку ставам мноогу малку, ама ептен мало количество и повеќе коректор, кој некако ми е покомпетентен за прикривање на темните пријателчиња.
    Инаку, веќе некое време го користам доленаведеното кремче за освежување на пределот околу очите и ми помага во намалување на подочниците - не се толку изразени, многу посветли во однос на тоа како изгледаа порано.
    Кога го нанесувам имам некое чувство на моментално ладење и вистинско уживање е, ги одмара очите и фала богу делува - ги осветлува подочниците.
    Не е скап, не е повеќе од 150 денари и е од колекцијата на Avon naturals - калинка.
     
  10. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас веќе подолго време употребувам методи кои ги прочитав на интернет.
    Имено, ставам влажна марамица во фрижидер, во замрзнувач, а сабајлето кога ќе станам ги покривам целосно очите и така терам неколку минути. Навистина делува, отокот се намалува, а во одредени случаи и целосно исчезнува. Потоа при шминкање под очите ставам коректор кој е за нијанса две посветол од пудрата и готово :)
     
  11. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Мојот најголем проблем.
    Исто и јас имам пробано со се. Студени лажички, краставици, ма буквално ништо не ми помага. :doh:
    И да се наспијам помалку или повеќе сепак тие кога ќе станам од спиење се секогаш присутни и темни ко на наркоман |(
    Изгледа ќе морам да си се помирам со тоа дека ми се наследни од мојот татко и никогаш нема да исчезнат.
     
    На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.587
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Мене ова ич не ми е проблем. Не дека ги немам, туку баш ми се симпатични и ги негувам. :angel:
    Не, озбилно, многу привлечно ми делуваат личности со подочњаци.

    Инаку, ми се познаваат кога не сум наспана, ама не како темни кругови, туку само сум потечена. Ништо страшно, малце пудра и тоа е тоа.
     
  13. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ооооо дел од мојот имиџ се, неизбежни се :rofl: па згора на се и пропаднати ми се очите :D Со ништо ама баш со ништо неможам да ги средам.
     
  14. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    Бидејќи обично кога ќе станам од спиење, подочњаците ми се виснати до доле ама добро е што ми се губат за еден саат, иначе кога ќе станам на сабајле ко вампир сум,чоек да се уплаши од мене |(
     
  15. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Анннни не си свесна колку ми помогна со ова !! ТИ БЛАГОДАРАМ :*
     
  16. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    Не ми се веруваше од првин за кремот дека помага, сега од кога почнав да го користам значително ми се намалија подочњаците, презадоволна сум од него и секој ден си го користам. ;)
     
    На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Јас имам мали подочњаци ама ги тргам со шминка и не се познаваат толку многу како предходно .
    Кој рано рани има подочњаци :rock:
     
  18. Reaper666

    Reaper666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    15
    девојки пробајте да не спиете на стомак .. испитајте дали ви е се ок со бубрезите и мокрачата .. и не јадете многу солено .. резултатите се видливи за помалку од 1 недела ;) позз
     
  19. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Помагаат кругови од компир, но тие помагаат само делумно да исчезнат подочњаците.. но целосно да ги снема потешко е.. :^)
    Потоа 2 кесички од чај од камилица, веќе искористени. (може и со зелен чај, имам пробано и има ефект). :)
    Ќе ги ставиш малку во фрижидер да се оладат и после ќе ги ставиш на очи и држи ги околу 5-6 минути.
    Можете да ставите и две кругчиња краставици, претходно изладени во фрижидер. ;)
    Долг и мирен сон, здрава и редовна исхрана, што е можно помалку алкохол и цигари и престој на свеж воздух се добредојдени за свеж изглед на лицето и помалки подочњаци. Но, исто така многу е важно да пиете барем два литри вода дневно, бидејќи таа го чисти организмот од штетни состојки. Обратете внимание и на тоа навечер да не јадете јака храна.
    Темни подочњаци и отечените капаци се јавуваат кај луѓе кои спијат на стомак. Тогаш во капаците се собира крв, па се создаваат отоци. Од тие причини спијте на грб и по можност секогаш на перница.
    Во многу случаи студот може да помогне бидејќи ја забрзува циркулацијата и ги намалува отоците. Ставете лажица во фрижидер пет минути и потоа ставете ја на просторот меѓу очите или ако повеќе ви одговара, купете готова маска со исто својство. :)
     
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Лекот е многу вода и чаеви, проверено :) А во меѓувреме златен коректор :lol: