1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подочници

Дискусија во 'Лице' започната од goldenpearl90mr, 18 јуни 2010.

  1. Elika

    Elika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    46
    А колку е? :)
     
  2. MilaKunis

    MilaKunis Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    25
    И јас го имам истиот проблем.Тешко е да се намалат ,но како мала помош ќе ти послужат облоги од чај од камилица наутро или мраз на очите.
     
  3. HeartBreakers

    HeartBreakers Нов член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    И јас имам наследено од Мојата Мајка :worried:
     
  4. zenska007

    zenska007 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Како да ги отстранам подочњаците освен со комири и краставица ? :(

    Фала однапред :*
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    ПОДОЧЊАЦИИИИИИ :@

    Пиј многу вода и спиј барем 10 часа. Освен со коректор и краставица и компир јас не знам поинаку :(
     
  6. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Мене ми се појавуваат подочници бидејќи не спијам убаво. :(
    Кога сум наспана какво ми е убаво лицето без тие кругови темни. :@ Добро сега,не се којзнае колкави ама ме нервираат !
    Ставам коректор.
     
  7. portokalcemace

    portokalcemace Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    30
    и јас го имам истиот проблем :( мојте се темни,а јас сум бела,имам бел тен.исто и мајками има.мислам дека тоа е наследно,а некои му се прават поради умор и ненаспаност,а можда и нешто е поврзано со здравјето :?:
     
  8. Bel-Golub

    Bel-Golub Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    48
    и јас не имам којзнае колкави големи ама со компир и краставица помагат многу и нема потреба од коректор
     
  9. Wiliams

    Wiliams Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    12
    Јас ги имам од кога знам за себе, кругови темни подуедни понекогаш уфффф ужас !!! :fubar: го пробав ролонот на Гарниер не помага, си ја купив ладната маска за очи дава само некое привремено решение не е тоа тоа, и на крај стариот добар пријател коректорот си го прави своето си покрива колку толку барем не се модри...нема друго решение за нив има привремени само а трајни не слушнав за Модолекс крема за хемороиди не сум ја пробала ама и шо знам некако ми е страв...Помага многу вода многу зеленчук и овошје, а цигарите алкохолот и лошата храна си го прават своето...
     
  10. Roxanne

    Roxanne Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    120
    Еве еден трик што го научив од списание. Кога после спиење имате подочници само ставете го показалецот на внатрешната страна на окото и полека правејќи кружни движења по пат одете кон надворешната страна. Трудете се да не ја тегнете кожата и да не притискате. Тоа ја зголемува циркулацијата во очите и ќе го намали отокот а и бојата. Исто така за облоги на очите направете си или индиски чај или чај од камилица и ќесичките ставете ги на очите. Другото мора да го покриете со коректор.
     
  11. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Ова е за црни подочници така?
    дали е препорачливо за младешка кожа, 16 години?
    ти благодарам..:)
     
  12. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    Ова е за од 20г па нагоре ти си многу млада за да го користиш ова.Би ти го препорачала од авон од калинка за околу очи. :)
     
    На PinKitty му/ѝ се допаѓа ова.
  13. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    Темни кругови околу очите

    Феминки што да правам ... имам како ќесиња под очи , т.е. набабрени подочници и никако не се покриваат сум пробала со пудри такви работи но формата и надуеноста му останува .. такви ми се од секогаш но многу сакам да ги намалам барем малку.Дали има некоја маст нешто такво.. :( Најлошо од се сите ми ги забележуваат и многу непријатно се чуствувам ... :(
     
  14. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем , подуеност на очите , моментално ставам гел за околу очи од АВОН ама нема ефект , ќе применам некои од вашите совети , ќе пробам со краставицата и филтер кесичка од камилица :D
     
  15. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    имам пробано и со компир и со краставица,највеќе помага да ставите лажичка во фрижидер преку ноќта да стои во фрижидер и од сабајлето ставете ја на подочњаците и се повлекуваат ;)
     
  16. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Јас па како што сум вар бела уште толку ми се познаваат, ептен се контрасни бљак. Веќе долго се спремам да направам кремичка за подочњаци, само уште брашното да го испитам, па ќе ви пишам ако ми успеал експериментот :)

    Исто, добриот сон многу помага. Пошо никогаш не сум го имала, мислам дека ништо чудно и од тоа да е. Многу пати како чај за смирување сум ја сретнала валеријаната, мора и тоа да се испроба :D
     
  17. nennsy.densy

    nennsy.densy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    305
  18. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Не сум имала проблеми до сега ама ама ако во иднина имам ке го испробам ова видеово што го ставила nennsy.densy :)
     
    На nennsy.densy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    ноќна птица сум,ама никогаш не сум имала проблеми со подочњаци. :D :D
    nennsy.densy фала на видеото,ако некогаш ми се појават ќе пробам,корисно многу :up: :up:
     
    На nennsy.densy му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    викаат кога ќе ти излезат подочњаци да си ставиш на очите лажици кои предходно стоеле во фрижидер но јас наместо лажици си ставам од шишето што стоело или пак коректор