1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Познати личности

Дискусија во 'Форумски игри' започната од SweetChild, 22 декември 2012.

 1. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Aко темата е дупла,или не поттикнува дискусија,корпа ! :!:

  Епа вака.Неам поим од каде ми е идејата,ама ми се гледа интересно. :)

  На пример,пишувате,"со која позната личност би сакале да настапувате ?"
  И не само да настапувате,туку да речеме : да соработувате,да одите на патување.....

  И тој под вас ја пишува личноста.

  Се надевам дека сфативте.


  Ајде,форумџиката под мене нека напише:

  Со која позната личност би сакала да направи дует ??
   
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
  Со Lenny Kravitz
  [​IMG]
  Со која позната личност би сакале да снимите љубовна сцена?
   
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Со Леонардо Ди Каприо
  [​IMG]
  Со која славна личност би сакала да се најдеш на пуст остров?
   
 4. Angelina.Jolie

  Angelina.Jolie Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Бред Пит
  Со која личност би сакала да си сега? :)
   
 5. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.712
  Пол:
  Женски
  Со Channing Tatum :inlove: :* :clap:
  [​IMG]

  Со кого би сакал/а да се заглавиш во лифт? :lol:
   
 6. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Долга е листата, не би ми пречело со секој да заглавувам барем еднаш дневно :lol: . Ај да речеме и јас со тој Чејнинг Татум :) .
  На која позната личност би сакала да и напишеш песна?
   
 7. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  На Емко мој.
  На која позната личност би сакала да и бидеш другарка?
   
 8. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Уфф мнооогу ги има... :D
  Еве ај ќе кажам Џенифер Анистон.
  Која позната личност би сакала да ти биде брат/сестра? :)
   
 9. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  819
  Пол:
  Женски
  annalynne mccord

  [​IMG]

  Со која позната личност би сакала да си во брак? :D
   
 10. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Niall Horan! :inlove: hehe

  So koja poznata lichnost bi snimila ljubovna scena?
   
 11. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  2.647
  Пол:
  Женски
  Со Paul Walker i Vin Diesel ( овие одат секогаш комплет :lol: )
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:  Со која позната личност би сакала да одиш на вечера во луксузен ресторан и да те запроси? :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 12. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.429
  Допаѓања:
  2.202
  Пол:
  Женски
  па мислам дека е јасно со оглед на мојот ник...Justin Bieber :inlove:
  Која позната личност би сакала да е до тебе во моментов и да бидете прегрнати?? :$
   
 13. ShawtyGIRL

  ShawtyGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Justin Bieber <3
   
 14. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.429
  Допаѓања:
  2.202
  Пол:
  Женски
  ^треба на прашаш нешто...

   
 15. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Ај од почеток..

  Со која позната личност би сакале да поминете една вечер заедно? :D
   
  На deckoto му/ѝ се допаѓа ова.
 16. deckoto

  deckoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  138
  Emily Ratajkowski.......ВРВ !! :inlove:
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Сега ти прашај!:D
   
 18. deckoto

  deckoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  138
  со која личност сакате да сте во моментов ?
   
 19. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Со Вил Смит

  На која позната личност ако имате можност би му го одзеле цело богаство?
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.521
  Допаѓања:
  72.381
  Пол:
  Женски
  Парис Хилтон

  Со која позната личност би седнале да се запиете? :D