1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поим ЛАПАЊЕ

Дискусија во 'Канта' започната од Vaga03, 17 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Vaga03

  Vaga03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  девојки што разбирате вие под поимот “лапање“ - со јазик или само со усни? ако има слична тема- избришете ја оваа :D
   
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
 3. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.571
  Голема уста лапачка пак гладен, ви текнува на ликов од Штрумфови?
  Лапање = лакомо јадење :nod: .

  Исто така, лапање во поновата сленг употреба е француско бакнување и тоа исклучиво со (зло)употреба на јазик, :) .
  Ако пак имаш уста ко Стив од Аеросмит има шанса да си го лапнеш партнерот во еден залак, :wasntme: !
  Така ги комбинираш поимиве 2 во 1, ;) .
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.