Поинаков фемина инстаграм

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Chimera, 26 април 2015.

 1. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  750
  Темава сакам да ја отворам, за ставање слики од храна и пијалоци кога одиме некаде во ресторани, кафичи, кафеани. Гледам дека сепак се прават грешки на Фемина инстаграм каде ЗАДОЛЖИТЕЛНО е ставањето на домашно правено и се става слики од други места. Затоа, овде да пофалиме доколку некаде нешто ни се допаднало, доколку нешто само на изглед било убаво и слично.
  Задолжително е да се напише и името на ресторанот/кафичот за да не се создаваат многу оф-топици.

  -----------------------

  Потсетување од модератор

  Почитувани членови,

  Би сакала да Ве потсетам на правилото за пишување на името на локалот и локацијата на сликите кои што ги прикачувате во темата.
  За сите слики кои не содржат име и локација, ќе бидете контактирани од нас, доколку сте заборавиле да напишете и сакате да ги додадеме, во спротивно ќе бидеме принудени истите да ги избришеме.
  На ваков чекор се одлучивме со цел да се намали шансата за злоупотреба на слики, како што имаше случаи во минатото.

  Со почит,

  Модераторски тим

  @Dust и @CrazyOne
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC 09348.jpg
   DSC 09348.jpg
   Големина на фајлот:
   73,3 KB
   Прегледи:
   254
  На cresa-jagoda, eloves, One.Moment и 25 други им се допаѓа ова.
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.325
  Допаѓања:
  47.115
  Пол:
  Женски
  Untitled.png
  Рижото. :)
   
  На Ladu in pink, cresa-jagoda, Hipster и 22 други им се допаѓа ова.
 3. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  2.401
  Пол:
  Женски
  Мене темава ми се допаѓа, ама само ќе додадам ако не е проблем да пишувате што јадење/пијалок е и во кој кафич е :)
  Пример ти оваа слика што си ја поставила ептен ми се допаѓа и ме интересира каде е порачано ова?
  За шејк се работи така?
   
  На senza.parole, anichka94, Despinaa и 2 други им се допаѓа ова.
 4. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  xs.png :inlove:
   
  На eloves, kLem23, the.vampire.girl и 15 други им се допаѓа ова.
 5. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Костарика. :inlove:

  IMG_20150410_151953.jpg
   
  На eloves, Скопјетесакам, fallenangel и 30 други им се допаѓа ова.
 6. Kukla994

  Kukla994 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.658
  Допаѓања:
  43.432
  20150409_152514.jpg
   
  На H.VAGA, eloves, Nigredo Odor и 19 други им се допаѓа ова.
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.002
  da.jpg
   
  На Nigredo Odor, Bebulleee, Lovely и 22 други им се допаѓа ова.
 8. Oscar Lady

  Oscar Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  4.945
  Пол:
  Женски
  20150111_141623.jpg
   
  На eloves, Natali.3, Bajaderka и 4 други им се допаѓа ова.
 9. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  29.263
  Пол:
  Женски
  Пилешко во кари сос
  IMG_20150309_205849.jpg
   
  На eloves, Nigredo Odor, Lovely и 20 други им се допаѓа ова.
 10. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.648
  Пол:
  Женски
  IMG_20140522_180518.jpg IMG_20140801_131824.jpg IMG_20140919_125918.jpg
   
  На Ladu in pink, sofijanoka, eloves и 47 други им се допаѓа ова.
 11. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  496
  Palacinka so nutela i banana.
   

  Прикачени фајлови:

  На eloves, Natali.3, the.vampire.girl и 14 други им се допаѓа ова.
 12. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.325
  Допаѓања:
  47.115
  Пол:
  Женски
  image.jpg
  image.jpg
  И благо.
  Првото е од Казабланка, второто од еден вегански ресторан во Загреб.
   
  На Luciferovog zlo♧, Ladu in pink, Hipster и 36 други им се допаѓа ова.
 13. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.120
  Допаѓања:
  102.777
  10622209_10152645205397769_1617741851_n.jpg
  10638015_10152645205302769_416270280_n.jpg 20150207_215848.jpg 20150315_125551.jpg
   
  На H.VAGA, sofijanoka, eloves и 29 други им се допаѓа ова.
 14. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  633
  Пол:
  Женски
  Ладен нес ;)
  IMAG4918-1.jpg
   
  На eloves, Crna Dama, hermosa и 10 други им се допаѓа ова.
 15. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  6.586
  Торта со три вида чоколаден мус од К8 11212330_10153007379672600_396264646_n.jpg
   
  На eloves, hermosa, sofijanoka и 34 други им се допаѓа ова.
 16. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.809
  Допаѓања:
  7.004
  11214330_10204329870030932_8668381071714475020_n.jpg солена палачинка. 11214330_10204329870030932_8668381071714475020_n.jpg
   
  На sofijanoka, eloves, Nigredo Odor и 20 други им се допаѓа ова.
 17. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.731
  Допаѓања:
  15.315
  Пол:
  Женски
  Пица, пастрмајлија и шопска;
  image.jpg

  Начос, печурки на скара и печени компири со сланина;
  image.jpg

  Њоки со четири вида сирење и бело вино;
  image.jpg

  Пица и пастрмајлија;
  image.jpg

  Помфрит;
  image.jpg

  Шеф салата и помфрит;
  image.jpg

  Чизбургер оброк;
  image.jpg

  Топено сирење со додатоци;
  image.jpg

  Профитероле и банана сплит;
  image.jpg

  Чоколадна лава со сладолед, или топло-ладно;
  image.jpg
   
  Последна измена: 3 мај 2015
  На Hipster, Mrs.Styels, H.VAGA и 59 други им се допаѓа ова.
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.002
  1097350_10201598887111697_1791484393_n.jpg
   
  На macence994, sofijanoka, eloves и 17 други им се допаѓа ова.
 19. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.526
  Допаѓања:
  35.242
  Пол:
  Женски
  Не би било лошо да се пишува и местото-ресторанот. И по некој коментар дали е вкусно, барем да знаеме каде е вкусната храна :)
   
  На sofijanoka, galapce, simoncelicius и 2 други им се допаѓа ова.
 20. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.521
  Едно големо браво за темава,иако јас мислам дека фемина истаграм не треба толку да е битно дали дома си го правел или си во кафана колку што е битно како изгледа сето тоа,а како што е фемина истаграм е наменето да се ставаат само домашни работи немам јас досега слушнато дека на истаграм се става само домашно ако е за така нека се вика фемина истаграм домачица
   
  На sofijanoka, ludoto19, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.