1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Покачена телесна температура

Дискусија во 'Канта' започната од Saisnalla, 12 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Кои се вашите 'лекови' на природна база, за намалување на телесната температура?
  Значи домашни, НЕ лекови од аптека.
  врска неам дали темата е за тука и дали е потребна :emo:
   
 2. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  ке го масираш телото со греана ракија пред спиење, потоа се покриваш убаво за да се презноиш и се пресоблекуваш неколку пати за да не стои озноената облека на тебе, исто помага и масирање на нозете со оцет
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.281
  Допаѓања:
  194.599
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.