1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Покачено CRP и седиментација

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Lovely93, 26 јануари 2014.

 1. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема, па би сакала да споделите искуства доколку ви се има случено да ви е покачено CRP-то, седиментацијата или пак двете, дали испаднало нешто сериозно или обична бактерија или инфекција?


  Дали најчести причинители знаат да бидат за жал карциномите или сепак не?
   
 2. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  2.470
  Пол:
  Женски