1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полицајки сексуално вознемирувани од нивниот шеф

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 25 ноември 2019.

 1. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.311
  Пол:
  Машки
  Шест полициcки слyжбенички во MBP, повеќе од година дена биле изложени на ceкcуално вoзнемиpyвање и полoвo дејствие со зaкaни и континуирано психичкo малтpeтиpaње, понижyвaње и повpeдување на нивното дocтоинство со притиcoци на работно место од страна на раководно полициcко лице во полициcкa станица, објави Телевизија 24.


  Случајот полицајќите го приjaвиле во MBP, дел од нив ycно а дел и писмено се обратиле но без никаков резултат.


  Една од полицajките се реши да пpoговори пред камера но со cкpиен идентитет и повика OJO и останатите надлежни институции да го pacветлат случajoт.


  Paкoводното лице се служeло со нajpазлични притиcoци и yцeни:


  „Оди си сега гледам си уплашeнa ама знам дека и ти сaкaш и пази за ова што ти го нyдaм да не си кажала на никој зошто нeмoжeш да замислиш што ке ти напpaвам и кoj сум јас” зе заканувал рaкoводно лице кон полициcka слyжбеничka вработена во MBP.
  До кога оваа напатена држава,ке биде полна со вакви гнаси,копита,скапаници,психопати,ке дојде ли некогаш крајот на ова лудило?
   
  На VoodooGirl, SexiLy, VDT2906 и 10 други им се допаѓа ова.
 2. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  2.848
  Допаѓања:
  17.187
  Пол:
  Женски
  Кога полицајките молчат за ова, шо остана за останатата раја...
   
  На g8lQQk, SexiLy, marchi-cool и 36 други им се допаѓа ова.
 3. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  6.396
  Пол:
  Женски
  Дно дна и после да имаш доверба во полиција
   
  На Victorian, Srckata28, mime87 и 14 други им се допаѓа ова.
 4. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.835
  Допаѓања:
  4.288
  Пол:
  Машки
  За жал реалноста е таа што "раководните лица" никој нема да ги чепне, а на полицајките ќе им биде понудена огромна сума на пари за да се затвори случајот. Не се ни први ни поаледни што вака ќе им се реши ова малтретирање.

  Ама некогаш и некој мора да каже СТОП!
   
  На candy.cane, najjacha, nextredstyle и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.125
  Пол:
  Женски
  И на некој начин ќе бидат приморани, зошто се' е поврзано во државава, работни позиции нема и од сите страни потчинет/а те држат.
   
  На sj *O*, nextredstyle, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.446
  Гарант лажат кучките. Сакаат да го валкаат угледот на чесните врхушци.
   
  На VoodooGirl, mssuniquee, SexiLy и 13 други им се допаѓа ова.
 7. andrejko82

  andrejko82 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  3.016
  Допаѓања:
  47.541
  Пол:
  Женски
  да бе сигурно е тоа..Немаат друга работа па ќе измислуваат ...

  Мора да се стави крај на ова...
   
 8. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.227
  Допаѓања:
  39.396
  Пол:
  Женски
  Маж на позиција подразбира сексуално вознемирување. Било каде.
  Колку сакате бунете се, тоа е реалната ситуација.
   
  На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.175
  Допаѓања:
  108.590
  Пол:
  Женски
  Човек очекува полицијата да штити,а не да напаѓа.
  Гадови! :puke:
   
  На sj *O*, Cinnamon Bun и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 10. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.605
  Допаѓања:
  9.623
  Пол:
  Машки
  Ужас!

  За мене е незамисливо ваквото однесување, а не пак од професионалци на вакви позиции. Ако МВР не сака ништо да превземе треба јавноста да се огласи, јасно и гласно дека апсолутно се осудува овој чин, пожелно е полицајкиве да добијат поддршка од влијателни личности во државата дека не се сами.
   
  На WildMk и nextredstyle им се допаѓа ова.
 11. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.575
  Кои црни професионалци бе :x клати врата-земај плата.
  Се ќоро сакато влезено е у полиција , кој професионализам е тука. Ја мразам полицијата и никогаш не им верувам и од кога созреав веќе ништо и не пријавувам, нема на кој. Леле па кој ужас беше кога буквално кај нас во градот молеа за полицаец, имав понуда, кај влегувам јас во таа штала. Тешко на жени во оваа држава. И на крај ќе испадне дека жените ги силувале чесните господа кои си се возеле со тоа столицата на колца.
  Не ни верувам дека ќе има некаква правда, но ете се надевам.
   
  На Victorian, WildMk, stetoskop и 9 други им се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  40.780
  Пол:
  Женски
  Ја би го употребила службениот пиштол да ги рокнам сите..
  Чим полицајките не можат да се заштитат и да се справат со психопатите.. сме го на***ле брачо и сестре.
  @ЕденЧлен ова погубувањево и смртната казна комотно избриши ги бидејќи не постојат во Уставот на Р.М
  Мора нешто да се направи одма.
   
  На Victorian, Amelia, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 13. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.856
  Пол:
  Машки
  Не би рекол дека подразбира, има разлика од маж до маж. А дека сексуално вознемирување има, има у голем број само ретко која жена се осмелува да каже ради страв да не ја загуби работата..
   
  На candy.cane, WildMk, stetoskop и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  40.780
  Пол:
  Женски
  Ми нема логика ова.
  Шо ќе ми е работа ако со секое одење некој се иживљава врз мене, го користи тоа што сум женско и прави нешто против етичките и моралните кодекси?
   
  На cresa-jagoda и sj *O* им се допаѓа ова.
 15. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.856
  Пол:
  Машки
  Теоретски е така ама практично е сосема друго. Никој не е малоумен да трпи али немаштијата го тера човек да замижи пред некои работи
   
  На candy.cane, LadyLollypop, stetoskop и 2 други им се допаѓа ова.
 16. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.311
  Пол:
  Машки
  го нема ама треба да се воведе.
   
 17. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  9.119
  Пол:
  Машки
  Да биле само колешките,којзнае уште колку се вознемирувани сексуално.

  Гниди ја прљаат униформата.
  Се додека еден од ваквите психопати не биде обесен за некое дрво пред Полициска станица,се до тогаш..
   
  На candy.cane, stetoskop, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  40.780
  Пол:
  Женски
  Многу лош муабет..да бидам жртва или да бидам гладна?
  Гладна! Па на крај краева нешто друго ќе работам.Еј не ми се чита темава, кое е ова самопонижење од страна на жените, у рок од 2 недели се изначитав глупости до даска и сѐ поразочарана сум.
  Ми се повраќа
   
 19. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.856
  Пол:
  Машки
  Да беше све така црно или бело ко што викаш немаше да има толку жени жртви на мобинг и сексуално вознемирување
   
  На crimson, Victorian, candy.cane и 11 други им се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  40.780
  Пол:
  Женски
  Нема се м**а братче..
  А ја сум си таква малце чукната и ме нервираат вакви работи