1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полна месечина (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mrs.Precious, 7 март 2020.

 1. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.886
  Допаѓања:
  18.990
  Пол:
  Женски
  „Полна месечина“ е приказна за Ферит и Назли чија љубов е подеднакво слатка како и горка, подеднакво смешна како и драматична.
  Назли е млада и весела девојка за која секој ден е борба со животот. Сонува да биде успешна готвачка па затоа студира гастрономија а паралелно посетува курсеви по јапонски јазик и работи дополнително како би обезбедила пари за нејзините две сестри Фатош и Асуман. Нејзиниот едноставен живот се менува дента кога добива понуда да работи како личен кувар за богатиот бизнисмен Ферит. Но таа работа бара од неа да се почитуваат одредени правила. Мора да ја готви храната во претходно доставена листа од газдата, не треба да се шета низ куќата, не смее да излегува надвор од куќата, а работата треба да ја завршува внимателно и да си заминува од таму пред да дојде газдата. Така започнува нејзиното интересно секојдневие. Таа ги почитува правилата, а Ферит ја обожува нејзината храна. Таа мисли дека газдата е некој старец, а Ферит мисли дека готвачката е некоја постара особа. Ферит и Назли ќе се запознаат и ќе се заљубат еден во друг. Таа за него е симпатична , а тој за неа е голем ситничар. Сестрата на Назли - Асуман, ќе направи една грешка со тоа што Ферит ќе го изгуби старатлството кон неговиот внук. Кога Ферит ќе дознае дека Назли знаела за тоа, тој одлучува да ја оттргне од него. Но нивната љубов ќе надмине се:l:
  IMG_20200307_101519.png

  *Ја гледате серијава?
  Многу е добра, могу ми се допадна мене, ја гледам и на јутуб, ја има со англиски превод. Инаку оригиналното име и е „Dolunay“ можете да ја побарате, ако сакате да ја гледате.
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dade123

  dade123 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  kako e vistinsakoto ime na Deniz, muzicarot?
   
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Hakan Kurtaş
   
  На dade123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Слична како Сезона на црешите и Вљубениот ерген.
  Ништо поразлично и интересно.
  Овој главниов Ферит симпатичен е ама далеку од убав, а и Назли не ми е нишо посебно.

  Инаку глумецов наводно потекнувал од македонска фамилија, баба му била Македонка, така прочитав.:wasntme:

  https://www.tvpaket.com.mk/ferit-od-polna-mesecina-poteknuva-od-makedonska-familija/
   
  Последна измена: 18 април 2020
  На H.VAGA и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.934
  Допаѓања:
  86.744
  Пол:
  Женски
  Мене Џан ми е убав,а и ми се допаѓа како глуми.
  И јас имам прочитано дека баба му била Македонка на повеќе портали.
  Со оглед на фацата и избувливиот карактер што го има,се гледа дека има нешто Балканско во него. :rofl::rofl:
  Озѓе ја рачунам за една од најлошите глумици.Значи,ич не знае да намести соодветна фаца.Сè некои чудни,стаклени изрази има на лицето.Може да ја биде само за негативка во сериите.
  Не дека серијава не е интересна,ама можеле да смислат подобра приказна.
   
  На spacegirl92, ohlalalala и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 6. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.934
  Допаѓања:
  86.744
  Пол:
  Женски
  Овој Дениз ептен одвратен стана.Се опседна со Назли и не може да сфати дека таа не го сака. |(:puke:
   
  На Nightwish11, Mrs.Precious и ohlalalala им се допаѓа ова.
 7. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  А баш супер лик беше на почетокот сеа стана умоболен манијак, којзнае на што све е спремен да направи да ја придобие Назли.
  И со Ферит ги расипа од односите, ај нека се здружи со идиотот Хакан и да го докрајчат Ферит.:envy:
  А таа па Демет колку ми е антипатична, само се меша кај шо не и е место и праи сплетки, гуска глупава.:envy:

  А Дениз братучед му беше на Хакан?
  Темава воопшто не е активна, изгледа не ја следат многу серијава и онака не е нишо посебно, добра е само за тепање време.:)Нема некоја посебна содржина.
   
  Последна измена: 26 мај 2020
  На nextredstyle и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 8. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.222
  Допаѓања:
  32.566
  Пол:
  Женски
  Ќе се венчат Назли и Ферид?
   
 9. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Да ќе се венчаат. На почетокот ќе глумат дека се заедно само заради Булут, ама после вистински ќе бидат заедно.
  Мене баш ми е интересна серијата и има некаква содржина. За разлика до другите серии каде има само убиства, силување, киднапирање, неверства... оваа е позитивна серија.
  Според тоа колку е актуелна темава се гледа дека луѓето повеќе ги сакаат сериите во кои има блунд и неморал отколку вакви серии.
   
  На TutiFuti и nextredstyle им се допаѓа ова.
 10. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.886
  Допаѓања:
  18.990
  Пол:
  Женски
  Не, Демет му е сестра на Дениз.

  И мене Дениз ме нервира уште од самиот почеток кога почна само со Назли да се опседнува, веќе нека сфати дека таа не го сака и нека се откачи од неа. Па и на Ферит му рече работите што Назли ја засегаат и него го засегаат:envy:

  Инаку,
  На крајот ќе се докаже дека Хакан ја наместил сообраќајката на Зејнеп и Демир, а оној Дениз глупиот верува дека не е тој виновен.
   
  На tace73, ohlalalala, TutiFuti и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.222
  Допаѓања:
  32.566
  Пол:
  Женски
  Дениз ми е :puke:.
  Со мм кога го гледаме викенд секогап му коментирам за Дениз дека е гаден а на тоатој ми враќа супер дечко е :devil:.
  Одвратен е мал збор .
  И ко некој чичко ми е .
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.994
  Пол:
  Женски
  Denis mi e gaden ,a isto I Demet :envy: onoj Ferit ispozanesen ,ova Nazli grdla :whew:
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Булут ми е едно од најслатките дечиња од серииве. Уште и детете што го преведува не знае убаво "Л" да ја изговори и дополнително ми е сладок поради тоа :sun:
  Овој глумецов што го глуми Хакан ми е преантипатичен, можеби затоа што глуми само некои психопати.
   
  На spacegirl92, tace73, Nightwish11 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Ауу ама е секси тука Џан.:inlove:
  Непрепознатлив е скроз.
   

  Прикачени фајлови:

  На ..barbie.., nextredstyle, Nightwish11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  А не е овој Ферид, повеќе како него ми личи?
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.934
  Допаѓања:
  86.744
  Пол:
  Женски
  Па,тој е,Џан Јаман,кој го глумеше Ферит во „Полна Месечина“.
   
  На tace73 и ohlalalala им се допаѓа ова.
 17. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Се снима и друга серија во која главни улоги се актерите што ги глумат Назли и Ферит
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.934
  Допаѓања:
  86.744
  Пол:
  Женски
  @Polsko Да,ама прочитав во списание дека постои можност да ја откажат.
   
 19. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Не знам можеби поради кризава. Во оваа серија Назли т.е Озге ми е поубава
   
 20. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.934
  Допаѓања:
  86.744
  Пол:
  Женски
  Да,ама пишуваше и поради однесувањето на Џан.