1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полубрат

Дискусија во 'Брак' започната од marchy15, 25 октомври 2014.

  1. marchy15

    marchy15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Вака, незнам како и од каде да почнам.. Моите се во брак скоро 25 години, и ме имаат само мене. Цело време им велев дека несакам да сум сама и дека сакам брат, значи нонстоп.. Мајками имала спонтан, тоа го дознав пред 4 месеци и оттогаш многу се повлеков во себе. Пред 4 години во нашата куќа влезе една жена со што буквално не извади од кал дома (премногу проблеми со родителите на таткоми,финансиски и сл.), оттогаш со неа сите дома станавме блиски како да се знаеме цел живот. Е сега.. Недоразбирањата и кавгите се неизбежен дел од секојдневието на моите, тоа секако влијае на мене и моето ментално здравје. Бидејки сум сама нели, без брат или сестра гореспомнатата жена ја сметам за дел од мене и секако и се доверував на неа што и како ми се случува мене. Таа истотака е во брак и има 2 деца, но тоа на неа не и пречеше мене да ми помогне кога и да ми бидат потребни било какви средства.. Моментот беше кога дознав дека наскоро ќе имам полубрат од неа и таткоми.. Како да го поминам сето ова? Како да ја гледдам неа? Жената што ја сакав како сестра, носи дете од таткоми? Како ќе живеам без ликот на мајками во нашиот дом? Како... Ве молам за помош, совет.. Премногу ми се потребни.....
     
  2. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Жената го носи детето на татко ти додека мајка ви живее со вас?
     
  3. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Вика дека во секој дом има кавги, што значи дека и мајка и е тука, а после кажува дека оваа другава е трудна од татко и, а има и свое семејство, а исто дека и мајкава нема да ја има дома.
    Ништо не разбрав.
     
  4. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    e to e to i jas 3 pati go procitav i ne razbrav |(
     
  5. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    А, нејзините деца живеат со вас или само таа живее со вас?
     
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Можеби ќе изгледа како црн хумор, но јас гледам две варијанти:

    1. Бидејќи теткава ве извлекла од финансиски гомца и кризи, татко ти и платил во натура, заборавајќи да стави кондом, а и финансиски слаб бил човекот па оправдано му е што немал купено заштита

    2. Втора варијанта-сурогат мајка,ама и тоа паѓа во вода бидејќи тогаш би имала брат а не полубрат

    1 а. На првата опција не знам како би реагирала мајка ти, а особено мажот на теткава спасителка при кризи, кај е тој во ситуацијата и дали на него му рекла дека носи дете од друг? Сигурно не му рекла-срце прости ми ама јас ќе родам син на незнаен јунак, не е он Миле паника

    1 б.Од кога почнаа непознати жени да извлекуваат од финансиски кризи? Дај ми број да ми ги подобри и моите финансии, да ја искористам додека е трудна и безбедна за хуманитарна акција :lol:

    Зошто не си најдеш другарка на твоја возраст а не тетки што те шокираат вака? Ама па татко ти е брзоплет па и другарка не би била сигурна.

    Приказнава е оригинална за шпанска серија, може и турска. Особено би била добра за индиска серија, бидејќи може да трае и трае, повеќе од "малечката невеста", такви жестоки погледи помеѓу две сопарнички може да траат цела една сезона од серијалот, па до крај на серијата може и ќе го роди, освен ако не открие дека не била трудна туку само дебела.
    Може татко ти и харем да направи дома, освен спасителката да викне уште две три мајки терези, па има серијалот да го гледаат и внуците и да пцујат-мм кој прв почна
     
    На simoncelicius, Hipica, LittlePinky и 11 други им се допаѓа ова.
  7. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    1 б.Од кога почнаа непознати жени да извлекуваат од финансиски кризи? Дај ми број да ми ги подобри и моите финансии, да ја искористам додека е трудна и безбедна за хуманитарна акција :lol:

    i ja bi za ova ako mozi drugoto nee vazno :clap:
     
    На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Luge daj ne se zafrkavajte so devojkava imaat problem doma dajte nekoj sovet a voo megju vreme i br od zenickava za da me izvlece i mene od krizava hhhhh ne be se zezam dajjte sfatete ja rab ozbilno i da se izvinam za lat od mob sum pozz i dr niss ne razbrav od prikaznava ako nekoj razbra neka mi prevedi fala od napred
     
  9. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Па на индиски е сценариото, не можеме да го преведеме.
    Баш си озбилна :D
     
    На Hipica, LittlePinky и Arthur им се допаѓа ова.
  10. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Немам ништо против сапуници, без разлика чии се, индиски, наши, турски... одмор на мозок, ама фантазијата да ви бега вака не е арно |(
    Да погледенете некој хорор, да се филмате како да си ја продадете душата на раскрсница, па да ви бараме чаре со Оче Наш и светена вода. Всушност, можеме и за проблемов на темава да пробаме со светена вода? :^)

    Замиј се, некаде во цвеќиња дека не се гази, и може ќе ја снема теткава :wasntme:
     
    На Doozy, zalosna и Abeja им се допаѓа ова.
  11. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Што да сфатиме озбилно кога врска нема проблемов што го пишала. Ништо не можеш да разбереш. Или е трол или и се измешани времињата и настаните.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    cuti si vazno razbra za krizava :D
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  13. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Па тебе девојче ти се исполнија желбите доби и финансии и братче ,може од друга мајка ама брат си е брат :D
     
    На LittlePinky, pamelche, Play и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Hahaha abre me presmeavte site nagore po trol tema zdravje pozz
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    |(
    Девојчево прашува ... Како ќе живеам без ликот на мајками во нашиот дом?
    Веројатно мисли дека таа ќе се всели кај нив дома, а претпоставувам дека куќата/ станот е на татко и (наследен од мајка,татко), па мајка и ќе мора да си оди.

    Мене друго не ми е јасно.
    Како можеш да прашаш како ќе живееш без мајка ти во својот дом? Зарем има простор за размислување? Нема да си одиш со мајка ти? Зошто? И ти ќе и свртиш грб на мајка ти?
     
    На RedWoman и leona83 им се допаѓа ова.
  16. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    pa majka i mozi nema dovolno finansii a ova drugava postenava mozi ce i daj nekoj dinar povejce
     
  17. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    И јаспомислив дека тааке остане со татко и и со братот и со финансиите, а мајка и ќе се снајдува надвор некако.
    Него каде ќе живеат и другите две деца од оваа финансискава спасителка?
     
  18. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Со жената сите биле блиски, жената веќе има две деца. Ако таа дојде кај нив, тогаш што со нејзините деца, ќе ги донесе ли и нив? Дали се развела од претходниот маж? Имотот се дели меѓу сопружниците, не може таа да си оди ако станот е заеднички.
    Девојчево според профилот има 18 години и не е мала, таа би бирала со кого ќе живее, полнолетна е а и доволно голема за да се изјасни како што треба. Муабетов не ми личи на полнолетно девојче а приказнава накај научно-фантастична или можеби само фантастична. :P
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LadyVamp

    LadyVamp Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    79
    Ау ај дај ми број од таа жената да не извлече и нас дома од криза :rofl: Тролчиња мили не се заебавајте со вакви ствари пошо поима немате како е стварно да имаш семејни проблеми најди си некоја боље занимација и не замарај многу. Пуса! :*
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека девојката не е трол. Дома и влегла друга жена и таа останала трудна. Јас тоа го сфаќам како таткото си нашол љубовница, и сега мајка и дознала, а оваа љубовницата останала трудна. Не верувам дека е трол. Зар вие немате полубрат? Се обложувам дека барем 60% од некои семејства имаат по еден полубрат, дали ќе се роди порано или подоцна, исто јаже.