1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полуматура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Tammie, 11 февруари 2010.

 1. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Дали некој може да даде некој совет или да ја стави овдека неговата креација за полуматура..
  Сакам убаво да изгледам како и секој останат.. :D
   
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Еве некулку предлози... И дај нешто поконкретно дали сакаш долго или кратко, каква боја?
   

  Прикачени фајлови:

  На Liebe и Ebru им се допаѓа ова.
 3. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Вакви фустани на полуматура?????? Многу напредни станаа генерацииве море! Ние вакви на матура носевме!
   
  На strawberry06, LittlePinky, celebrityyy и 6 други им се допаѓа ова.
 4. MissPagane

  MissPagane Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  32
  Поедноставно-поубаво.Децата да си бидат деца ;)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  моето беше вакво, слично
  [​IMG]
   
  На Elika, LuisRoyo, Lovely8 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Сакам кратко..за боја хмм..па не сум размислувала да ви :up: кажам некое така интересно моделче..Фала за помошта
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  стварно првиве слики што се ставени на темава повеќе се ко за матура :o .....а од вториве тоа белото е слатко и баш ко за полуматурантка...со балетанчиња слатко би било :D
   
  На bojana26 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  ako sakas uste pisi ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 7532JP.jpg
   7532JP.jpg
   Големина на фајлот:
   72,5 KB
   Прегледи:
   18.264
  • hh.jpg
   hh.jpg
   Големина на фајлот:
   170,1 KB
   Прегледи:
   18.263
  • img0large2.jpg
   img0large2.jpg
   Големина на фајлот:
   76,6 KB
   Прегледи:
   18.264
  • dsg.jpg
   dsg.jpg
   Големина на фајлот:
   79,4 KB
   Прегледи:
   18.261
  • 4155big.jpg
   4155big.jpg
   Големина на фајлот:
   44,2 KB
   Прегледи:
   18.262
  На vesevska и Ebru им се допаѓа ова.
 8. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  повеќето од овие модели воопшто не личат да ги носи 13-14 годишно девојче,тие се матурски фустани.Еден совет од мене отиди низ град околу мај месец кога ќе бидат излезени летните фустанчиња и ќе си најдеш нешто убаво и прикладно за твојата возраст и ќе можеш пак да си го облечеш не само таа вечер
   
  На BojanaLegija, MaggieTatum и anamarija..xD им се допаѓа ова.
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Се сложувам ..повеќето се као за матура.. јас за полуматура носев бели панталони , розева блуза со од позади за врзување и така гол грб , и полни штикли , не многу високи сиво со розево .. и сива ташничка ..немојте за полуматура црно .. глеајте што посветли бои и нешто што ќе го носите и понатаму , да не ви собира прашина :)
   
 10. tamy

  tamy Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  3
  *Полуматура*

  Paa vaakaa :
  Ovaa godina sum polumatruantka i neznamm so da nosam,baram po net fustani i sl ali nikako da najdam nekoj poseben kako za mene....Pa ke ve molam ako mozeetee nekoi sliki,linkovi da mi prakate...Btw nemora da bidat samo fustani moze i pantaloni ama onaka epten tipski :P,,,Odnapred BLAGODARAM
   
  На Mawata77, maarrrttttaa и anamarija..xD им се допаѓа ова.
 11. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Сега стварно се понапредни генерациите :) ,јас за полуматура носев бело фустанче со цветчинја шарено и црвени балетанки :lol:
   
 12. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  За полуматура можеш да си облечеш некое кратко фустанче во светли бои и балетанки,стартки,сандали од оние што се со многу ремчиња.Мислам дека супер би изгледала така.А овие фустани се ко за матурантки.Вас ви треба нешто полежерно и помалку свечено ;) Најдобро би било да е памучно или ленено фустанчето.
   
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  еве и од мене некои, мислам дека се баш соодветни за полуматура. Се надевам дека ќе ви се допаднат
   
  На cvekje13, Lady-Love и vesevska им се допаѓа ова.
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  и од мене нешто за нашите мали ,дарги полуматурантки :D
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас за полуматурата носев црвена сукња, црвено кошулче со бели точки и бели балетанки. Еве вака нешто можеш...едноставно, но убаво ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • by kitty.jpeg
   by kitty.jpeg
   Големина на фајлот:
   85,4 KB
   Прегледи:
   988
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Догодина ќе бидам и јас полуматурантка.Просто се ежам кога ќе бидам девојчиња на полуматура со штикли 20ка и фустанче кое едвај го покрива задникот и со деколте ... Така на полуматура,а на матура ? :?
  Ова си е мое лично мислење,немора никој да го свати конкретно ама ич несакам вака,ама сепак,ако на некој му се допаѓа...
  инаку еве мене што би ми се допаднало како комбинација од секогаш сум сакала вака да се дотерам. Па се надевам догодина и ќе ми се исполни желбата :)
  [​IMG]
   
  На TS-310, danniela5 и Angiie им се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мало твојава идеја ептен ми се свиѓа :up: :up: Еве и ова фустанче многу ми се свиѓа.
   

  Прикачени фајлови:

  • z89685180.jpg
   z89685180.jpg
   Големина на фајлот:
   15,1 KB
   Прегледи:
   1.006
 18. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Јас на полуматура носев, црни шорцеви со виолетова кошула од жоржет. Многу интересно изгледаше. Овие фустани тука што ги видов, некако не ми прилегаат за девојчиња од 14 години. Премногу женствено изгледаат.
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Зошто да не и тексас сукњичка?
   

  Прикачени фајлови:

  • rihanna.jpg
   rihanna.jpg
   Големина на фајлот:
   24 KB
   Прегледи:
   972
  На Lady-Love му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
   

  Прикачени фајлови:

  • dress1_600x677.jpg
   dress1_600x677.jpg
   Големина на фајлот:
   222,9 KB
   Прегледи:
   959
  • photo.jpg
   photo.jpg
   Големина на фајлот:
   60,3 KB
   Прегледи:
   955