1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош девојкиии!!!

Дискусија во 'Канта' започната од pufy, 12 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Имам 13 години ми требаат пари за на камп,ми треба помош од вас како да соберам 4500 денари за камп.
  Ве молам помагајте итно ми е Благодарам однапред
   
 2. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  4.343
  ^ А да прашаш некој од најблиските, односно родителите, семејството?
   
  На pufy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Треба да соберам сама бидејки тие не ми даваат
   
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Сакаш да купуваш камп? :o

  Па да отвориме жиро сметка, да помогнеме кој колку можеме, друго чаре нема. :x

  Патем, јас сакам стан, ако веќе отвораме жиро сметка, може да се донира и за мене.
   
  На pufy и Golden им се допаѓа ова.
 5. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Не да купам камп туку да одам на камп :) :)
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Еј, озбилно? Како не ми текна ! :rofl:

  Добро тогаш, јас сакам да одам летово на Хаваи, имајте ме во предвид при донирање

  (ма да поевтино ќе ве чинеше з астанче у Скопје)
   
 7. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  4.343
  Те пуштаат да одиш, а пари не ти даваат?
  Ај да беше темава во хуманитарни акции, стварно нешто сериозно да беше, би донирала.
  Амаа ова од многу преправање вака не бива! |( |(
   
 8. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Луѓе не треба да донирате туку да ми кажите што да напрам,да продавам за да соберам :)
   
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Девојчето си има мака, ти па ич не ја разбираш :devil:

  Од што и се брза отворила нова тема, со наслов кој е забранет според правилата, со извичници плус, и со обоен текст, се со цел да биде по упадливо нејзиното барање и да му падне на секој во очи.

  Да собереме кој колку можеме пред да оди темата во канта.

  Без титкања ќе ве молам.

  p.s. па почни да продаваш бела техника од дома.
   
  На Snowbell му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.097
  ^^
  Телевизор ако имаш дома, земи продади го.
  Златото на мајка ти.
  Мобилниот на татко ти.
  :D
   
 11. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Тебе ако ти е дојдено до мајтап мајтапи се ама мене ми е важна темава
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Што ти е поважно, темава или кампувањето?
   
 13. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Размислував за бебиситерка но многу мала сум а и не можам да работан кузнај што бидејки имам само 13 години
   
 14. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.097
  А кога е кампувањето?
   
 15. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  13 Јули
   
 16. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Jас сакам да одам летово во Дубаи, имајте ме и мене во предвид при донирањето. :D :lol: :rofl:
   
 17. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Со донирањето замина мислењето ;)
   
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.145
  Допаѓања:
  199.737
  Пол:
  Женски
  Ти сакаш да собереш пари, така? Ако ти даваат џепарлак твоите на неделно ниво, можеш да ги собереш, ама зависи од висината на сумата што ја добиваш. Значи, нема кафиња-мафиња, излегувања, ти реков-ми рече, само дома седење и пари никако трошење. Ете ти пари за кампот ;) 8)
   
  На pufy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Не биди смешна :D , 30 дена по 50 денари да и даваат просек, најмногу што може да собере е 1500 ај и 2000 преку сила.
  Убаво и предложивме, нека ги испразни фрижидерите и нека ги однесе на бувљак.

  http://www.youtube.com/watch?v=T7jVKqpOUXY
   
 20. pufy

  pufy Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Фала тоа и го правам,но сепак фала
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.