Помош за Ѓокица Величковиќ-Итно!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 18 март 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.963
  Допаѓања:
  47.861
  Пол:
  Женски
  Нашиот пријател Ѓокица Величковиќ боледува од леукемија и за трансплантацијта на коскена срцевина во Германија му се потребни уште 12000 евра. АКО ТОЈ НЕ ЗАМИНЕ ЗА 14 ДЕНА НА ОПЕРАЦИЈА, ШАНСИТЕ ДА ПРОДОЛЖИ ДА ЧЕКОРИ СО НАС СЕ МАЛИ! Ние не смееме да го дозволиме тоа!!!
  Целата операција чини 175 000 евра, така што на семејството му остана да соберат уште 12000.
  Ве молам, сите кои сте во можност, да помогнете.
  Однапред Ви благодарам!
  Со секој ваш повик, на сметката на Ѓокица донирате по 100 ден.
  Т-mobile 070 143 107
  ONE 075 143 700
  VIP 077 143 700

  Иницијатор: Gea
   
  На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.191
  Пол:
  Женски
  Благодарам Рејнбоу, се надевам дека многу од форумџиките и нивните најблиски ќе помогнат Ѓокица навреме да ги собере средствата и да замине на операција.
  Од се срце им благодарам на сите што ќе донираат!
   
 3. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  Сум донираала многу пати уште од декември, и пак ке донирам...колку што можам.
  Дај боже што побрзо да се соберат парите, барем да го нема тој притисок. И дај боже трансплантацијата да биди успешна.
  За наша несреќа на иста клиника сме. :(
   
  На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivani

  ivani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  јас донирав дај боже да се соберат потребните средства
   
  На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
 5. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  И јас донирав и ако можете известувајте не како одат работите и колку средства се собрани.Зошто и други чекаат на хумана рака..:)
   
 6. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.495
  Пред малку слушнав дека Ѓокица починал ;( ;( ;(
   
 7. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Почивај во мир, Ѓокица! ;( ;( ;(

  Прочитав дека не ги собрал потребните средства,му недостасувале уште 8.000 еур за да може да се оперира во Германија.

  Премногу ми е жал.....