1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за Петриње преку Црвен Крст

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од carver91, 2 јануари 2021.

 1. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Со цел да обезбедиме солидарна поддршка на граѓаните и компаниите на Република Северна Македонија за погоденото население од земјотресот во Република Хрватска, Црвениот крст на РСМ објавува Апел за мобилизирање на финансиска помош за настраданото население. Хуманитарната акција ќе трае до крајот на месец јануари 2021 година.

  Средства може да се донираат на телефонските броеви за донации. Со еден повик на телефонските броеви донирате 100 денари за хуманитарна помош на настраданото население во Р. Хрватска:

  За корисниците на Македонски Телеком 070 143 400
  За корисниците на А1 Македонија 075 143 400

  ИНФО:
  https://www.facebook.com/CrvenKrstNaRepublikaSevernaMakedonija
   
 2. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Машки