1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за малата Мила

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 31 март 2013.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.835
  Допаѓања:
  60.640
  Пол:
  Женски
  Да и помогнеме на малата Мила Сибиноска која има потреба од операција на лицето.
  075 143 123.. Оне корисници,
  070 143-191 за корисници на Т-мобиле,
  077 143-193 корисници на Vip operator
  или на жиро сметка 300001000023282 Комерцијална банка
  [​IMG]
  Бидете хумани и донирајте!
  Иницијатор: Veki4kaa
   
  На Dog-lover и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 2. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Јас донорав веќе и пак ќе донирам. Вклучете се за девојчето.
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.842
  Допаѓања:
  15.571
  Пол:
  Женски
  раинбоу фала многу што ја отвори темава и на сите што дониравте, а тие што не донирале нека донираат - па нели е слатка Мила :)
   
  На artemis му/ѝ се допаѓа ова.
 4. biljan4e-bileto

  biljan4e-bileto Активен член

  Се зачлени на:
  13 март 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  4
  ОХ ДУША ЗАГРЕФ ;( ;( ;( ;( ;( ;( ДОНРИАНО!!!!1
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.955
  Пол:
  Женски
  Јас се надевам дека успешна ќе биде мисијава,и ќе се соберат доста средства зошто во Македонија има сеуште хумани луѓе со големи срца :* Душичка мала...
   
  На Agrona и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 6. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.339
  што му е тоа на душичево? белег марка со која е родена?
  Има ли IBAN број за донации или е само во мк за донации апелот?
   
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.842
  Допаѓања:
  15.571
  Пол:
  Женски
  imelda е за тоа стварно незнам, види ако сакаш да донираш пробај па види од таму што ќе ти каже
   
 8. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.081
  Родителите на ова мало бебенце молат за вашата помош.

  Родено е со голема бемка преку дел од лицето и главата. Постои опасност истата да прерасне во тумор.

  Специјалните операции за оваа намена се изведуваат во Чикаго, САД. По операцијата, ова ангелче ќе може да живее нормален живот и да има нормален лик.

  Потребни се повеќе хирушки зафати, кои многу чинат.

  Родителите на ова прекрасно бебе ве замолуваат сите, во рамки на своите можности, да донирате.

  Телефони за донации:
  ONE-075 143 123
  VIP- 077 143 193
  T MOBILE-070 143 191

  Бидете хумани и донирајте! кога србите и хрватите можеа да соберат пари потребни за нивните девојчиња, можеме и ние! ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ОВА ПРЕКРАСНО МАЛО ДЕВОЈЧЕ ДА ИМА УБАВО ДЕТСТВО КАКО СИТЕ НИЕ ШТО СМЕ ИМАЛЕ!!
   
  На Sweetheart87 и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 9. Sweetheart87

  Sweetheart87 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  704
  Јас веќе донирав, и ја споделив приказната на Мила на фб за да ја подигнеме свеста кај граѓаните...

  Планирам да ја повторам донацијата. Мила е многу слатко и убаво детенце греота е ако не и помогнеме ;(
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  4.805
  Колку е донацијата преку телефон?Сакам и јас да донирам преку мобилен на при-пејд,ќе ми земе кредит или на сметка?
   
 11. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  донирано.. :(
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  4.805
  Извини,сакам само да прашам,преку телефон,колку инзесува сумата и ти зема од кредитот или на сметка доаѓа?
   
 13. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  е тоа незнам мислам дека сметка,дека брат ми донираше од неговиот тел.. :|
   
 14. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Само што донирав сега, 100 денари е цаната на повик.
   
  На kikkki и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 15. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.155
  Допаѓања:
  16.240
  Само што донирав преку мобилен.
  Ќе споделам на фејсбук сега.
  Како што рече некоја членка кога србите со малата Тијана успејаа да го ’соединат’ Балканот и да се соберат средства, верувам дека ќе може и малата Мила.
  :hug:

  Едит: Има број за од странство? И дали преку таа жиро сметка може да се донира од странство, оти не се разбирам многу?
   
  На Peperutka90 и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.842
  Допаѓања:
  15.571
  Пол:
  Женски
  Девојки споделете на фејсбук, тие што имате фејсбук бидејќи јас немам.
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.155
  Допаѓања:
  16.240
  До кај е, што е? Има некој информации?
   
 18. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.281
  Парите што досега се собрани се сепак премалку. Заминувањето требаше да биде овој период, ама сеуште немаат уплатено.
  Донирајте што повеќе за да и овозможиме среќен живот на Мила!
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 19. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  4.496
  јас ја прашав тања, мајката на мила, како оди и ми рече дека супер оди со донации... до душа тоа беше пред неполн месец.... дали значи дека е ова неуспешна акција? дали има шанси воопшто да се дознае колку средства се потребни и уште колку фалат?
   
 20. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.842
  Допаѓања:
  15.571
  Пол:
  Женски
  па ќе видам јас ќе го прашам дечкоми па тој нека ги праша и ќе ве известам до кај се - се надевам дека ќе се соберат толку колку што треба па за да си биде Мила како и сите други деца. И кога ќе порасне кога ќе се погледне во огледало да биде како и сите други девојки и да се дотерува шминка.