1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Попаметниот попушта?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 11 април 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Дали сте биле во ситуација кога и покрај тоа што сте во право сте принудени да попуштите бидејќи другата страна е тешка будала и идиотка и никако не можете да ја разубедите? Испровоцирана сум од кавгите со една школска која мене и другарка ми не мрази и упорно провоцира во школо, на фејсбук, а во последно време се обидува и други наши школски да сврти против нас за работи кои немаат врска, туку таа си ги измислува, ги превртува ! До сега се возев на таа кола „ Попаметниот попушта“ ама веќе не се издржува, на нејзините глупости и нема крај! Ја игнорираме, и прогледуваме низ прсти а таа продолжува да ни се качува на глава! Многу пати помислувам да и кажам се во лице што мислам за неа, ама си велам ајде уште месец остана од школската година и после веќе нема да ја гледам!
  Дали е паметно да се биде „ попаметен“ кој попушта ?
   
  На Milica Chelsea и srna22 им се допаѓа ова.
 2. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  106
  Попаметниот попушта... ама нервно :lol: :lol:
   
  На QueenElena, LittlePinky, N1ky и 3 други им се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.875
  Допаѓања:
  60.804
  Пол:
  Женски
  Ако сум во право никогаш не попуштам. Тоа биковското во мене не ми дозволува 8) Па што сака нека биде, ама ќе си го истерам своето. Ама ако грешам пак, си знам да си се извинам. А тоа попаметниот попушта кај мене нема некоја улога.
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.875
  Допаѓања:
  60.804
  Пол:
  Женски
  Ахахахах леле се изнасмеав бре :lol: Ама си во право :D
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  Ако е стварно некоја глупава работа, нека ја води глупиот, а попаметниот нека попушти. Ама ако работата е сериозна - нема попуштање!
   
 6. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.289
  Пол:
  Женски
  Ма никогаш не попуштам па по цена и да се скарам со некој. Кога знам дека сум во право има да биде по мое без разлика со кого се расправам дали родители, пријатели па дури и професори на факс. А кога згрешам во нешто тогаш не радо ама се извинувам
   
 7. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  анфеитфул додека не држат нервите ќе попуштаме, секап сме попаметни :D :D , а ако не испровоцира уште малку ќе си го добие сепак пола клас ќе биде од наша страна :twisted: :twisted: :)
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
  Сум била во таква ситуација,кога знам дека сум во право,можеби ке навлезам во дебатата,само колку да си го искажам своето мислење и кога ке видам дека другиот си тера по свое,се повлекувам,затоа што немам намера да се нервирам или трошам за некој што не разбира и да сум во право едноставно гледајки дека другиот не попушта,ке му речам дека е во право иако знам дека не е така.Па после ке си види другиот дали сум била во право или не,сето тоа го оставам не времето,затоа што на разбирлив човек еднаш му се кажува а не стопати,едноставно не се замарам со тоа,јас лично кога знам дека сум во право еднаш кажувам и повеќе не.На крајот на краиштата таквата дебата никогаш нема да заврши со цел да се види кој бил во право или не,само се создаваат нервози и незнам што уште не,а и знам зошто тоа се случува,заради тоа не се инатам или докажувам.
   
 9. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Se slucuva da se najdam vo drustvo na licnosti koi provociraat no brzo gi distanciram, i ne se zamaram so nivniot nizok koeficient na intelegencija im davam do znaenje deka ne se vredni na moeto vnimanie i ne komentiram za da ne si gubam nervi na niv .
   
 10. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  skoro sekogas popustam,bidejki mrazam da se raspravam so nekoj,bilo za sto, no ne im davam povod da mislat deka se vo "pravo", samo gi ignoniram ili ironicno im velam "dobro,kako ke kazes!" :^) i razbiraat sto sakam da kazam :rofl: :P 8)
   
 11. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  176
  Ако сум во право никако не попуштам,а ако не сум во право не се расправам и ако е потребно се извинувам :D
   
 12. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  Попаметните попуштаат - затоа будалите владеат со светот!!! :lol:
   
  На QueenElena и Phyramide им се допаѓа ова.
 13. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  ако му попуштиш те смета за будала, и на глава ти се качува.око за око заб за заб :^)
   
  На Milica Chelsea му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Ima vistina vo ova :D
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.339
  pa koga kako,nekogas popustam,nekogas ne,ama koga ke popustam se osekjam gordo i superiorno vo odnos na drugiot,nekako se cuvstvuvam pozrelo i popametno vo odnos na drugiot,osobeno koga i toj samiot e svesen.no sepak popustam samo ako ne vlijae negativno na mene
   
 16. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  Ма не попуштам на никој а дали паметна или непаметна не ме интересира
   
 17. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  59
  И јас мислам така. Работата треба да се тера до крај па дури и кога ти си тој кој на крај губи. Секогаш оној кој попушта го сметаат за попаметен но ја сакам расчистени сметки. Не сакам да попуштам нервно, бидејќи попушти на еден, па на друг и сетоа тоа се насобира во мене, а јас не го сакам тоа. Кога ќе легнам да спијам сакам да спијам мирно, а не да мислам на тоа
  :inlove:
   
 18. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  многу нормално срце ама сепак има од оние што си викаат ај попаметен сум ќе попуштам :rofl: глупост
   
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.022
  Допаѓања:
  6.093
  Пол:
  Женски
  Секогаш се тешам со оваа реченица ама мислам дека е само една обична реченица.Значи мн. ми е криво што не сум инаетлива и што секогаш им попуштам на сите!!! се мразам заради тоа :@
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.921
  И јас многу попуштам .. ама сега сакам да кога ќе кажам доста е , нема веќе за било што , така и да биде .Па ќе видиме дали ќе е така и дали нема да попуштам :)