Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Попусти и акции во dm

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 24 декември 2014.

 1. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Во оваа тема редовно ќе ве известуваме за сите актуелни попусти, промотивни понуди и акции во dm. :)

  За подобра прегледност на темата, секоја наша понуда ќе ја објавуваме во посебно мислење.

  Започнуваме со:

  Со попусти до -50%, ви посакуваме Среќна 2015 година!
  Нов двонеделен акциски каталог “Супер Цена Супер Акција” на 8 страни

  http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/usluge/213856/akcija.html
  Директен линк до каталогот [PDF] »

  SCSA 2014-12c-1.jpg

  SCSA 2014-12c-2.jpg

  SCSA 2014-12c-3.jpg

  SCSA 2014-12c-4.jpg

  SCSA 2014-12c-5.jpg
   
  Последна измена: 24 декември 2014
  На ivancekitty, Annath и beatriz им се допаѓа ова.
 2. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Најубави новогодишни подароци во Вашиот dm!
  Побарајте го омилениот парфем или подарок сет со попусти и до -50%

  A1 plakat za izlog parfemi.jpg


  Акцијата трае до 04.01.2015.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Неодолив новогодишен make-up!
  20% попуст на СИТЕ декоративни брендови (Max Factor, Loreal, Maybelline…)

  A1 plakat za izlog.jpg

  Акцијата важи од 22.12 до 31.12.2014.
   
  На ivancekitty, Elence93, girl-miri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Драги феминки,

  Продолжуваме со нови празнични снижувања...
  На следниот линк можете да го превземете новиот двонеделен акциски каталог: http://bit.ly/1AcfPYg
  SCSA-2015-01a_p1.png SCSA-2015-01a_p2.png SCSA-2015-01a_p3.png SCSA-2015-01a_p4.png
   
 5. butterflysk

  butterflysk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  2.044
  важи ли уште оној купон за 10 % попуст во филијалата во тафталиџе? Прашувам зашто нели ограничен беше бројот само за првите 500, па да си знам да не одам напразно до таму далеку ми е :)
   
 6. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Купонот со 10% попуст на износот на вкупната сметка во филијалата во н.Тафталиџе важи до 31.01.2015, слободно можеш да одиш и да го искористиш :)
   
 7. Karategirl99

  Karategirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  12
  str8-eau-de-toilette-oxygen-50-ml.jpg Ваков колку пари е во дм?
   
 8. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
 9. Cuci81

  Cuci81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  3.829
  Ne najdov posoodvetno mesto pa zatoa prasuvam ovde. Dali e tocno deka vo Srbija DM mu dodeluva na sekoe novorodence paket proizvodi i toa od Bekutan?
   
 10. Karategirl99

  Karategirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  12
  Благодарам на информацијата :)
   
 11. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Прашање до ДМ - дали/кога планирате на верните купувачи во Вашите маркети да им дадете картичка со попуст каква што даваат сите маркети/продавници за козметика?
   
  На Mama25, le.dentiste и Nausicaa им се допаѓа ова.
 12. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  dm babybonus e програма наменета за новороденчиња и нивните родители како подршка во првиот период од животот на детето, која е застапена во сите земји каде е присутен dm.
  Во секоја земја babybonus програмата подразбира различни погодности за новороденчињата, меѓу кои подарок пакети и најразлични попусти за бебе производи. Конкретно програмата на нашите колеги од Србија подразбира токму Becutan подарок пакет (пелени, витаминска маст и влажни марамици) во првите 6 месеци, а потоа до првиот роденден на детето следат уште неколку изненадувања.
  Оваа програма се развила во секоја земја одделно после одреден период на функционирање и работење на dm во истата.
  Се надеваме дека во наредниот период ќе бидеме во можност истото и ние да го спроведеме со што би овозможиле подршка за родителите и новороденчињата во Македонија.
   
  На Kitten, Irrepleceable и Annath им се допаѓа ова.
 13. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Засега сеуште сме сконцентрирани кон тоа да понудиме што повеќе поволности, попусти, акции, понуди кои ќе се однесуваат на сите наши потрошувачи. Од таа причина наша редовна активност е изработката на двонеделниот акциски каталог Супер Цена Супер Акција, кој излегува секој втор понеделник, во кој снижуваме и повеќе од 200 најбарани производи за нега на коса, лице, тело, нега на бебиња, храна и средства за домаќинство.
  Покрај тоа исто така спроведуваме и локални кампањи, во моментов е активен и ваучер со 10% попуст на износот на целата сметка за филијалата во н. Тафталиџе и истиот ви е достапен и можете да го искористите преку следниот линк.
  https://www.facebook.com/dm.Makedon...1579678007024/402880306543626/?type=1&theater
  Но, и покрај овие активности за идниот период секако дека се планира воведување и на картички кои ќе овозможуваат дополнителни поволности за сите наши верни посетители :)
   
  На Annath, MIA-SK и Irrepleceable им се допаѓа ова.
 14. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Последна измена: 21 јануари 2015
  На TheSecret и rainbowec им се допаѓа ова.
 15. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  На senza.parole, Mama25 и TheSecret им се допаѓа ова.
 16. AnimalLover

  AnimalLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  204
  Дали ќе има распродажба на дел од асортиманот на Catrice?
   
  На buba4e89, TheSecret, EMoonlight и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Секои две недели нова акциска понуда :)
  Оваа понуда важи до 15.02.2015
  SCSA-2015-02a_p1.png SCSA-2015-02a_p2.png SCSA-2015-02a_p3.png SCSA-2015-02a_p4.png
   
  На Annath и Mrs.Cuper им се допаѓа ова.
 18. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  На Mrs.Cuper му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  232
  Би сакала ако може некој да ми каже дали Balea more blonde спрејот може да се употребува на темно кафеава но фарбана коса? Инаку природната ми е руса и веќе 7-8цм ми е порасната и сакав да ставам од спрејот надоле да ми се осветли побрзо но страв ми е да не ми стане помаранџеста. Ако некој знае сигурно молам за одговор. Фала :)
   
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.043
  Никој неможе да ти каже, тоа зависи од твојот природен пигмент дали ќе ти искочи на портокалово или блонд. Можеш да примети до сега штом си се фарбала дали фарбите ти фаќале на портокалово или пак накај жолто/русо. Ако ти мавале фарбите на портокалово значи и од спрејот истото ќе ти се случи.