1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Порака за новороденче!

Дискусија во 'Бебе' започната од tinnnnaaa, 29 јануари 2012.

 1. tinnnnaaa

  tinnnnaaa Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ако имате некоја интересна идеја да ми кажете што да на напишам во честитка за новороденче.. :) Фала ви..
   
 2. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  290
  Јас кога се породи тетка ми и пишав ваква порака...

  Да е жива и здрава нашата мала принцеза, патот да и биде послан со рози, да нижи успеси како бисери на ѓердан, да ја следи многу здравје, и тебе и тетин ми да ве прави горди родители.

  Во главно вака звучеше, не ми текнува баш... Нај нај :)
   
 3. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Јас пишувам се што ке ми текни , сама си дополнувам .
  А ова ми е многу прекрасно го најдов на еден форум .
  Нека вие живо и здраво малечкото и одлично да напредува. Нека биде благословено и благослов да носи, нека биде радост на мама и тато. И ги посакавувам сите најубави нешта и секое добро со вас.
  Исто и ова
  Сите да сте живи и здрави, голема/голем да расте, да биде секогаш радосна/ен, радост да носи и да биде храбра/ар и силна/ен како мама
   
 4. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Здраво и живо да е големо да расти,и среќа да ви носи..:)
   
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.733
  Пол:
  Женски
  Честитки од нас, добредојде на новиот член!
  Да ве прави среќни, исполнети и горди секој ден!
  Жив/а, здрав/а, голем/а да расте во живот ко од бајка,
  заедно со (сестра/брат) татко и мајка!
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Нече

  Нече Нов член

  Се зачлени на:
  11 мај 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Denes mi se rodi vnuce od sestra i za prv pat stanav tetka ke ve zamolam da mi pomognete za cestitka ako sakate