1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во Општа болница Кавадарци

Дискусија во 'Бременост' започната од Ivona S, 2 април 2020.

 1. Ivona S

  Ivona S Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Ве молам пишете ги вашите коментари за оваа болница
   
  На lavica82 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. katarina92

  katarina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  шо да се каже се најубаво ироночна сум... Се породив во 2015 год со првото дете, однос никаков од страна на сестрите и гинокологот што ме пораѓаше. Сите брисеви ми беа негативни а бебето после 3 дена од пораѓај беше ставено на антибиотици, наводно му се пренела некоја инфекција од мене, а сигурно од сјајните услови во болницата, тогаш немав искуство па си ќутев. Бев 5 дена во болницата, а постелнина не ми сменија ниту еднаш и тоа си побарав ама ништо Сега сум пак бремена и пак ќе одам таму ама со друг став, нема овој пат така лесно да си поминат ама се надевам дека нема да има проблеми.
   
 3. Scorpion91

  Scorpion91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2019
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Скоро породена во Кавадарци со втор царски има ли да ми каже искуство?
   
 4. Anaksunamoon

  Anaksunamoon Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.834
  Пол:
  Женски
  Што се случи, никој не се породил во Кавадарци? И мене ми е блиску до местото на живеење, па ми е опција бр 2 во породилниот план, како поголема и поорганизирана болница.. Ама изгледа и не е баш ко шо си замислувам
   
 5. Nefertiti.

  Nefertiti. Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2019
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  5.378
  Пол:
  Женски
  Јас сум породена во Кавадарци, природно во Април.
  Што те интересира?
   
 6. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  715
  Допаѓања:
  732
  Пол:
  Женски
  Devojki imam uste mnogu vreme zdravje, ama sto mi e potrebno za poroduvanje, mislam dali treba da nosam za bebeto alistenca za tamu ili davaat od tamu i dali moze se da si odnesam pa naknadno samo ako mi prittreba nesto
   
 7. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Vo Kavadarci ke se poragas? Kaj koj doktor?
   
  На Kikikikiri0405 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  715
  Допаѓања:
  732
  Пол:
  Женски
  Da vo kavadarci kaj koj nezz neli kako ti se padne nemozis da biras, barem jas taka znam deka e pobravete me ako gresam.iskreno od 15 dekemvri vlevam vo 9 imam uste mnogu no sakam poleka da se spremam
   
 9. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Iskreno za ginekologija vo Kavadarci sum slusnala mnogu losi iskustva imalo nekoj lud doktor psihicki nestabilen I veke dolgo vreme nikoj ne se poragal vo bolnicata ovaa godina imale samo nekolku bebinja.. lugeto se plasele toj da ne se padne na smena bil epten nepresmetliv. Podobro e da si odis vo drzavna vo sk nego li da rizikuvas vo kav
   
 10. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.263
  Допаѓања:
  21.583
  Пол:
  Женски
  @happygirl има убаво искуство за природен пораѓај Кавадарци пред 4 и пол години.
   
  На happygirl и Kikikikiri0405 им се допаѓа ова.
 11. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Da taka e vo toj period doagaa doktori od sk, Sega e smsnet personalot donesoa doktor koj e neuramnotezen I nepresmetliv veke godina ipol vo Kavadarci Recisi I da nema poragaj od koga e toj dojden
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  715
  Допаѓања:
  732
  Пол:
  Женски
  I jas imam slusanto za ubavi iskustva zatoa me zacudi komentarov na deniz, sega za sega sum za toa samo gospod da ne cuva mislam deka sekade ima verojatnost da pomines i odlicno i loso.
  @happygirl ili nekoja dr ako ima dr iskustvo neka spodeli poso iskreno neзzz kako odi cela procedura i dali mozam da odam kade sakam bez da baram vrski od vraboteni
   
 13. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Vo toj period se do poslednata godina ipol bese ubavo I so personal I so se Po red se dodeka ne dojde doktorot sivakov od togas natamu imalo nekolku poragaj od koi nekoi zavrsile I tragicno za zal doktorot I'ma nekoi psihicki dijagnozi I poremetivanja pa zatoa veke nikoj ne ja koristi ginekologija vo kav I za obicno raboti Kamo li za poragaj. Veruvaj mi ti go kazuvam ova najdobronamerno za nikoj poveke da ne nastrada I mene mi go kazaa istoto
   
 14. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.263
  Допаѓања:
  21.583
  Пол:
  Женски
  Врски за секаде е убаво да имаш, ако можиш најди си.

  Иначе за трагични настани недај Боже има секаде, сега во последнниве 2 месеци во Плодност знам за 2 бебиња што починаа пред само раѓање, ама никаде не се објави, за разлика од државните болници каде одма се пишува и се кажува се најлошо, да ти е страв да појдиш.
  За Кавадарци стварно незнам да кажам како е што е. А тогаш пред 4 ипол год знам дека идеа од Ск доктори.
   
  На Kikikikiri0405 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.267
  Допаѓања:
  21.967
  Пол:
  Женски
  Доста време има поминато од мојот пораѓај во болницата, тогаш мн убаво поминав јас, презадоволна бев и од доктори, сестри, услови, грижа итн.
  Сега знам дека се двајца доктори од Кавадарци, Сиваков и Софка Павлеска, ама колку се стручни не би знаела да кажам. Знам исто дека понекогаш се уште доаѓаат доктори од Ск, веројатно кога некој од овие двајца е на одмор/отсутен.

  Слушнав и јас дека годинава е упола намален бројот на породувања овде во болницата, родилките изгледа не одат тука често.
   
 16. Sandokan28

  Sandokan28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki dali se ima nekoj porodeno vo kavadarci I kako pominql
   
 17. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  715
  Допаѓања:
  732
  Пол:
  Женски
  Od moi poznanicki vo ovoj mesec 2 nekolku se imat porodeno relativno dobro minale no sepak primer za carski cekale anestiolog od sk sreka sto nemala indikacii za poroduvanje, posle nekoi neubavi komnetari deka nekoj od dr ne napravil kiretaza kako so treba se na se koj kako pominal. Iskreno i ja sakav tuka namesto da se maltrretiram cair, no od pusti strav sto i kako - resiv cair. Ako imas moznost bi ti preporacala sk
   
  На Sandokan28 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Jas se porodiv vo kavadarci pred 10 godini I super pominav Sega za vtoroto se porodiv vo plodnost. Sega vo bolnicata I'ma doktor so seriozni mentalni narusuvanja I so mn Privatni tuzbi za gluposti so napravil do toj Stepen da go doveduva zivotot vo opasnosot na pacientite, mene Ednas mi se odnesuvase epten vulgarno, bezobrazno sto ne I dolikuva na meficinskata fela veke nikogas ne se ni povrativ pak tamu.... Ama toa Sega sto se slusa sto se pravel vo bolnicata e epten zivotot na kocka da si go stavis I tamu da Se poraga covek
   
 19. Sandokan28

  Sandokan28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Pa zatoa prasav budejki I mene mi e Strav I oti mi e I prvo za toa.pa zatoa prasav imam slusano deka doktorot suvakov e dobar za poroduvanje
   
 20. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Jas pa bas za nego imam slusnato mnogu negativni komentari duri se zboruva deka I rabotnoto mesto mu visi na konec epten gluposti imal iznapraveno, prosto se cudam do koj Stepen ni go dovedoa gradot so nepresmetlivi luge...