1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Породување во приватна болница

Дискусија во 'Бременост' започната од femina21, 25 декември 2013.

 1. femina21

  femina21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  3
  Многу се мислам дали да се пораѓам во Систина или Ремедика. Кој според вас е добар доктор во некоја од тие две? Јас заради положбата на бебето ќе морам да се пораѓам со царски рез. Цените се горе-долу исти, меѓутоа не знам каде е подобро?
   
 2. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  А многу ме интересира зошто ја исклучуваш опцијата: државна/градска?
  ( :?: ... можеби си мислиш дека овие во приватниве се поучени?! :!: )
   
 3. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Izvini za kirilica od mob sum. Dr. Pancevski vo sistina. Predobar doktor e. Mene mi e ginekolog, majka mi ja ima poragjano so mene i brat mi i tetkite dve so po edno dete. Stvarno e profesionalec nema da se pokaes. Se najubavo :)
   
 4. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  15.926
  Допаѓања:
  88.942
  Пол:
  Женски
  Во градска нема гинекологија, а не па родилиште. Државна и е опција ама од хаосот таму искрено и мене глава ме боли а не па тазе продени мајки :sweat:
   
 5. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.275
  Повеќе случаи ги знам за Систина (некако за таму најповеќе се одлучуваат).
  Имав братучетка со многу комплицирана бременост, во Систина се породи и се помина во најдобар ред. (Баш поради комплицираноста се реши за таму)
   
 6. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  јас знам за случаи кои се комплицирале во систина и ги препраќале во државна после бидејќи они не се нафаќале на ризик... (али ова не е баш инфо од прва рака, така да не можам со сигурност да стојам зад тоа )
   
  На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
 7. femina21

  femina21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  3
  А дали сте запознаени,дали доктор Димчев во Систина пораѓа? Кај него одев на сите скрининзи, а сега се мислам и за породување,затоа што не сум била на преглед кај друг доктор во Систина освен кај него?
   
  На Slavka 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.412
  Допаѓања:
  125.542
  ^ Најубаво оди кај него, штом си веќе си одела кај него.
  Ако имаш нормално породување, сеедно кој е. А не е лошо да имаш позната фаца при породувањето. Барем мене ми помогна.

  Мене Митко Ивановски ме породи со двете деца, јас и за пап и слично кај него одам, т.е. немам матичен гинеколог, туку тој ми ги тера сите работи. Сите што одат кај него, задоволни се.

  И Панчевски е одличен, веројатно најдобриот лекар, ама мислам дека посебно е остручен за операции на цисти, тумори и слично. Мене ме оперираше кога имав една комплицирана циста, по препорака на Ивановски. Мислам, двајцата беа заедно, ама Панчевски ја водеше, Ивановски асистираше.

  Јас во Систина имам лежено 5-6 пати, ама пред неколку години, така што сум ги видела скоро сите доктори и немало некој што ми оставил лош впечаток.
   
 9. Daci07

  Daci07 Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  21
  Јас здравје Боже сакам да се породам во приватна болница....мислам дека и јас и бебето ќе имаме повеќе внимание,посветеност,љубов од персоналот...Се распрашував и по форуми и читав на интернет за Плодност во Битола па се што прочитав и слушнав е најдобро...Па со господ напред таму ќе го родам ангелчето :)
   
 10. StEfAnIjA-84

  StEfAnIjA-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  33

  Нема да направиш грешка сигурно. ;) и јас се што имам слушнато, и од луѓе кои навистина ги познавам и од лично искуство ми пренеле знам и можам да те поддржам во одлуката во Плодност да си го родиш малечкото. Навистина мислам така ти е најдобро и најсигурно и правиш вистински и сигурен чекор :) се надевам и јас еден ден кога ќе успеам во обидите, да си родам едно такво малечко во Плодност :$
   
 11. Ilovemydog

  Ilovemydog Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11

  Се најдобро за бебето само приватна! верујјј
   
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  15.926
  Допаѓања:
  88.942
  Пол:
  Женски
  Во Систина не ме бендиса ич односот, те гледаат со доларчиња во очите, внимание не ти обрнуваат нималку. За разлика од нив во Санте ме прошетаа секаде и супер ми објаснија.
   
  На Sandza Pandza и slobodka им се допаѓа ова.
 13. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  Незнам,мене ми е супер во Систина.
  Во Санте не сум имала никакво искуство така да не знам.Колку се плаќа ден што ќе седиш после породувањето во соба во Санте?
   
 14. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  15.926
  Допаѓања:
  88.942
  Пол:
  Женски
  [QUOTEgirl, post: 2709597, member: 104474"]Незнам,мене ми е супер во Систина.
  Во Санте не сум имала никакво искуство така да не знам.Колку се плаќа ден што ќе седиш после породувањето во соба во Санте?[/QUOTE]
  Не се плаќа до 3,односно 5 дена ако си со царски. Исто е и во Систина. Секок следен ден од тие 3 дена е 2000,во Систина е 3000.
   
  На адријана0 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Не се плаќа до 3,односно 5 дена ако си со царски. Исто е и во Систина. Секок следен ден од тие 3 дена е 2000,во Систина е 3000.[/QUOTE]
  Да така е! А ви кажаа што треба да се носи во болница? Да знам полека да спремам.
   
 16. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  Не се плаќа до 3,односно 5 дена ако си со царски. Исто е и во Систина. Секок следен ден од тие 3 дена е 2000,во Систина е 3000.[/QUOTE]
  Ти со царски ќе се пораѓаш?
   
 17. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  15.926
  Допаѓања:
  88.942
  Пол:
  Женски
  У Државна само со врски кабли, не врски. Доктори секоја чест, амс сестрите ужас, олош :|

  Прееска ми кажаа само четкичка за заби ти треба, ништо друго. Се им таму, од влошки, купки, шампони, влажни, се има таму.

  Јас ќе одам природно ама ако има потреба за цаески тоа е што е.
   
  На makgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  Јас планирав пак во државна да се пораѓам.Ама некако страв ме фаќа после она со пијаните доктори и после разните случки што се дешаваат некако ми се смени мислењето.Во државна два пати добро поминав.Всушност и првата бременост требаше Систина да се пораѓам ама испаднаа нешто неочекувано и појдов во државна.Сега не дека приватно е премногу сигорно ама од државно можам да кажам дека е навистина повеќе сигорно.:)
   
 19. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.700
  Пол:
  Женски
  Да така е! А ви кажаа што треба да се носи во болница? Да знам полека да спремам.[/QUOTE]
  Да така е! А ви кажаа што треба да се носи во болница? Да знам полека да спремам.[/QUOTE]
  Nisto netreba da nosis. Samo obleka za iskacanje za tebe i bebus. I eventualno cetka za zabi mislam. Jas za Sante se odluciv od pricini sto sistina me raxocara vo tekot na bremenosta imav loso iskustvo, kaj nekoj doktori, nivniot odnos. Baska guzva e golema,tuka e mirno. I doktorite mi se vidoa popristupacni. Vo sistina edvaj cekaat nesto plus da ti nabutaat vo smetka. Za tuka ke vidime kako ke bide.
   
  На kelebeim***, Miss.Sweet, AngelOfArh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Slavka 28

  Slavka 28 Активен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Мене прв избор за гинеколог ми е Систина, први се во се. Пациентка сум на д-р Лазаревски, и ако се излезе добро ќе се породам таму. Другарка ми се породи пред две недели, луѓе она е презадоволна од целата услуга во Систина. Да, на заминување даваат подарок бебешка торба со перниче, прекривка, книги за нега на бебето, приспивна музика за бебе на ЦД и многу убава лепенка за кола. И не гледајте на цена разлика во неколку илјадарки, во Систина се чуствуваш безбедно со вакви професионалци од доктори. Не знам, мене ми е чудно како ја споредувате со Санте која вчера се отвори, никаква репутација нема а овие се а Систина е 100 години бренд.

  Плус ако се породиш таму, детето добива 10 % доживотен попуст за сите услуги во Систина.

  Со лесно мајки и дај боже и јас да станам мајка (правев ИВФ).
   
  На Moce19, Milkiway, Natasa. P и 8 други им се допаѓа ова.