1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последните 5 години во 1 реченица

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од NEA, 19 јуни 2019.

 1. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Опишете ги последните 5 години во 1 реченица

  Дипломирав, се вработив, се омажив, магистрирав и останав бремена.
   
  На simoncelicius, Victorian, Strong.44 и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  31.054
  Пол:
  Женски
  Завршив средно школо во Германија, запишав се на факултет за стоматологија, положив за кола и се запознав со дечко ми.
   
  На SunnyGirl2, злоба, Independent Girl и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  4.066
  Пол:
  Женски
  Го запознав дечко ми, сега маж поради кој се откажав од факултет и се преселив во друга држава во која добив работно место кое ич не ми е по ќеф.

  Се надевам во наредните 5 ќе успеам и на тој план:)
   
  На Rama, Biny, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  4.032
  Допаѓања:
  91.117
  Се селев и уште еднаш и уште еднаш и пак за кратко.
  До петти пат белким нема да стигнам:wasntme:.
   
  На Rama, dunika, mal.ecka и 8 други им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.749
  Допаѓања:
  222.471
  Пол:
  Женски
  Се омажив, родив, скокнав неколку пати на повисока позиција на работа.
   
  На Victorian, Independent Girl, Rama и 11 други им се допаѓа ова.
 6. Starlič

  Starlič Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.285
  Пол:
  Женски
  Најдов дечко, се омажив за истиот, сменив работа која не ми е по кеиф, останав бремена, и се преселив по 17 пат, се надевам дека ќе останеме подолго тука.
   
  На Rama, Lostinparadise, dunika и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.049
  Пол:
  Машки
  Донесовме големи животни одлуки, заминавме од државата, период на адаптација, нов живот, живот исполнет со синко и убавоните со него, предизвици куп, падни стани и се надевам по извесен период ќе е Руе веќе
   
  На Victorian, Peperutce1115, Rama и 14 други им се допаѓа ова.
 8. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  7.568
  Пол:
  Женски
  Si ridiv uste edno detence, pominav niz tezok zdravstven problem-ja zadrzav nasmevkata, se vrabotiv, isturkav teska dokumentacija za stambeno prasanje, izuciv uste nesto go nadopolniv moeto znaenje... I se nadevam na ubavi cekori ponatamu, da nema veke padovi
   
  На Victorian, Rama, duffi и 8 други им се допаѓа ова.
 9. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  6.395
  Пол:
  Женски
  Посетив места каде што визија ми беа да ги посетам како мала во други држави, почнав да цртам то ами е хоби, ги откажав алкохолот и цигарите, си фатив дечко за озбилно и многу работии бре....
   
  На Independent Girl, Rama, Billy Idol и 4 други им се допаѓа ова.
 10. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  9.620
  Пол:
  Женски
  Ставив финиш на токсична врска, дипломирав, магистрирав, се вработив, се исселив в свое станче, купив куче, посетив 37 земји, станав тетка и играв на свадбите на сите блиски другарки :D
   
  На Ruby123, Victorian, Independent Girl и 31 други им се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.788
  Допаѓања:
  24.963
  Пол:
  Женски
  Завршив средно , се омажив , двапати станав мајка , спасив кутре од суровите улици . Го посетив Белград , бев во Косово . Изгубив неколку драги личности ...

  Патувањата продолжуваат . Предизвиците за напредување секој ден се се' поголеми . Наскоро планирам да полагам за кола и да запишам факултет . А потоа и поасална работа ...
   
  На Independent Girl, Rama, Justicija и 3 други им се допаѓа ова.
 12. muchacha_a

  muchacha_a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  14.579
  Пол:
  Женски
  Се омажив, родив, дипломирав, пак родив и се вработив.
   
  На Rama, DenaM, Lostinparadise и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  4.272
  Допаѓања:
  31.812
  Пол:
  Женски
  Курс,отказ,трудна,бебе, страв како ќе ми биде сама без помош, прво забче,венчавка и крштевка,прво чекорче ,вујна,нова работа,први зборови од најмедено усте:inlove:курс,тетка.
   
  На zhap4e, Rama, Lostinparadise и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.732
  Допаѓања:
  20.658
  Пол:
  Женски
  Се омажив, родив, се преселив и еден куп стресови у меѓувреме.
   
  На Rama, dunika, Justicija и 4 други им се допаѓа ова.
 15. FreeMind

  FreeMind Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.948
  Допаѓања:
  40.016
  Пол:
  Женски
  Шта се ово мајко моја самном догоди сломило се све у мени гром ме погоди.
   
  На Rama, dunika, Anna-Banana и 5 други им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Се преселив во Скопје, почина татко ми, паднав пак во депресија.
   
  На zhap4e, Rama, DenaM и 7 други им се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.068
  Допаѓања:
  152.127
  Пол:
  Женски
  Завршив средно, фатив дечко, почнав на факултет, почнав на работа, заминав од работа, почнав да се социјализирам.Реално и скоро завршив факултет, ама за малку. А, имам поќе другари шо ми значат. Нови миленици. И така.
   
  На Peperutce1115, Rama, dunika и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  3.844
  Допаѓања:
  85.081
  Пол:
  Женски
  Се променив за 360 C°
  Паднав во депресија се кренав
  Почнав со работа (сопсвен бизнис) патував на места за кои одамна сакав да патувам и најглавното нешто си го исполнив ветувањето кои си го имав дадено сама на себе а тоа е: дека ќе се направам среќна и дека повеќе во мојот живот никогаш и од никого нема да бидам зависна.
   
  На Ivan4e04, Rama, Nigredo Odor и 8 други им се допаѓа ова.
 19. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.032
  Допаѓања:
  72.135
  Пол:
  Женски
  Најголема среќа, најголема тага, солзи и радости, од највисоко до најниско.
   
  На Ivan4e04, Rama, Dust и 9 други им се допаѓа ова.
 20. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.972
  Пол:
  Женски
  Најтешкиот период откако чекорам во светот на возрасните...
  Години исполнети со врска, брак, преселба во друг град, вработување, развод, повторна преселба и ново работно место.

  Се променив и станав посилна од некогаш, вербата и оптимизмот не ме напуштија, а перфекционизмот остана мојата препознатлива особина. Ја одржав доследноста кон себе и иако љубовта затаи некаде, верувам во нејзината моќ и не се откажувам. Научив долга лекција од искуството и оставам простор за примена.

  Неизвесноста не мирува...
  Куферот се уште е отворен за следниот планиран предизвик во блиска иднина и за ново патешествие со доза на резерва за неочекувана промена на планот.

  Сонот што не го сонував се претвори во реално секојдневие.
   
  На Victorian, mileystar, SummerGirl и 15 други им се допаѓа ова.