1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После колку време останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од sweet.woman, 2 април 2011.

 1. sweet.woman

  sweet.woman Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.222
  Допаѓања:
  743
  после колку обидување останавте бремени? јас првиот пат кога останав вака беше не бев толку опседната со мислата да имам бебе и 4-5 месеци мажулето свршуваше само по еднаш во мене и не гледавме плодни тукупосле два три дена од завршувањето на менструацијата ќе имавме односи и тој свршил во мене а јас не сакав сеуте да останам бебе и накај 6 месец и јас посакав и гледав плодни денови и од кај 12 ден по менструацијата имавме односи со свршување преку 2-3 дена и се фати ама за жал не успеа бременоста ;( ;( и од тогаш желбата за бебе ми е мн голема и се обидуваме повторно се надевам во скоро време ќе фати :o
   
  На stsmua05 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beluvce84

  Beluvce84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  71
  jas ostanav bremena na vtor pat...znaci prviot mesec ne fati, no vtoriot veke vidov pozitiven test, no za zal vo 6-ta nedela imv spontan.
  pa od ovoj mesec po 4 meseci pauza povtorno ke probame
  pozdrav

  [mod-kirilica:24m9hx7v][/mod-kirilica:24m9hx7v]
   
  На KETI-keti му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Психолошкиот момент е многу важен. Кога сакате да забремените, не бројте денови плодни неплодни туку опуштете се и уживајте. Не легнувајте со мисла дека имате секс за да направите дете туку водете љубов со саканиот.
  Со трите први бремености кои за жал завршија со спонтани, се случуваше истиот месец кога ке решевме да се обидеме. После паузата кога решивме да се обидеме по четврти пат, веке истрауматизирана, гледав во календарот и броев постојано. Шест месеци не останав бремена со редовни односи. И на крај баталив све, спремна да се помирам дека никогаш нема да имам деца. Следниот месец бев бремена.....
  Кога керкичката наполни 18 месеци, решивме да се обидеме за второ дете бидејки мислев пак ке ми се случуваат спонтани. Најверојатно така се поклопиле деновите, за две недели имав позитивен тест и успешна бременост.
   
  На Мамичка, positive vibes, blue eye и 5 други им се допаѓа ова.
 4. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Јас останав бремена после 4-от месец упорно обидување..
  Потполно се согласувам со Шана, психолошкиот момент е многу битен, не ги бројте плодните и неплодните денови, опуштете се и водете љубов...И јас мислев дека не можам да имам деца и после секој циклус плачев и се нервирав...уште кога ќе ги осетев симптомите дека ќе добијам потсвесно знаев дека не сум останала бремена и се разочарував...Потоа се опуштив, значи си водевме љубов и јас воопшто не се замарав дали ќе фати или не, плус во тој период (месецот кога сум останала бремене) имав и др. преокупации
  спремав испит
  и не ни мислев на бебе,и така сум останала бремена...
  Психата и потсвеста се страшна и опасна работа, се надевам сите сте слушнале за плацебо ефектот како делува...исто е...не мислите-еве сега е плоден ден мора да бидне, ќе бидне не се секирајте, без нервози, мисли што и како ќе биде...само опуштено што би рекол Тони М. 8)
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.714
  Трета среќа :)
   
 6. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  99
  најискрено од прв пат до тогаш се пазевме но само еднаш пробавме и ОП одма позитивен тест и за второто дете исто :lol: така да не се осудувам повеќе на незаштитен секс ќе испадне секое летенце-детенце :D
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sweet.woman

  sweet.woman Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.222
  Допаѓања:
  743
  е колку прекрасно ти кога си посакала и право фатило среќничка си ти :D :D
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.573
  Допаѓања:
  127.886
  Со првото од прв пат. Мислев дека ќе ми требаат неколку месеци, па почнав „со време“, и кога видов две цртки на тестотне ми се веруваше :D
  Со второто имав цисти на јајниците, па ми препорачуваа или да останам бремена (ако можам), или да ги оперирам. Се обидов еден месец, не останав, ги оперирав, и следниот месец - пак две цртки :D

  Како што ми се децата мала разлика, ме утепаа од зафркавање дека муж ми да ме погледнел одма сум останувала трудна (и подваријанти - комшијата да кивне ти остануваш трудна, и слично :D )
  И како и охохо, и јас сега не се осудувам на незаштитен секс :D
   
  На meckicka и dromka им се допаѓа ова.
 9. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Јас од третпат, трета среќа што се вика :inlove: И ние се пазевме 7 години и мислев дека од прва ќе се фати, ама не било така, кога сака тоа не кога сакаме ние ;)
   
 10. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Ќерка ми не беше воопшто планирана, значи од прва, а сега за второво богами се помачив едно 9 месеци. :lol:
   
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Од прв пат. Само еднаш се опуштивме :) и оп 2 цртки на тест. И тоа еден ден пред менструација као неплоден бил, е кај мене беше и тоа како плоден :) . Зависи, кај секого е индивидуално
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  417
  Веднаш, од прва. Не ни пратевме плодни/неплодни денови. Наша среќа :P
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. bitol4anka

  bitol4anka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  32
  хехехе ....и јас од прво останав бремена....среќа
   
 14. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  99
  Јас после 4-5 месеци обидување останав бремена,а еве и сега се обидувам за второ веќе 4 месеци и ништо до сега :sweat:
   
 15. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.476
  Допаѓања:
  7.380
  Јас и маж ми почнавме да пробувме 2-3 во месецот на петата година од нашата врска и тоа онака немав некоја кој знае каква намера дека ќе останам трудна(не и дека неќевме) оти имав тешка форма полицистични јајници туку и на него и на мене ни беше интересно да свршиме во исто време :lol: .После со тек на време ќе ме фанеше психа зошто одминуваат годините а од толку време не се фатило никако и знаете такви моменти на депресија леле па јас изгледа никогаш ќе немам свои деца.Ама на осмата година од нашата врска кога најмалку сакав, бидејќи го сменив работното место и отидов да работам во ординација со ненормана докторка која си ги лечеше комплексите на мене и дадов отказ после 2 месеци и бев без работа останав бремена.Освен тоа и брат му оваа година правеше свадба и излезе 2 свадби за 1 година.Кога ќе се погледне наназат значи околу 3 години имаме изпробувано и не се фатило.
  Кога ќе ми текне на почетокот се смеам колку само плакав оти неќам да сум трудна заради околностите кои ги набројав, ама сум била луда глава :fubar: подобро е вака да останам трудна отколку да сум била во брак кај што ќе сакам да добијам дете, а нема да можам и после ќе ме ептен фатила депресијата.
   
 16. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  ^^ Шесттиот месец обидување, зачнав... :)
  И исто како fairy88 кога останав без работа, и околностите не ни се баш за бебе. А толку многу сакав на почетокот...подоцна веќе му реков на мм 2be: `свршуј си ти работа внатре слободно, јас и онака нема да можам да останам лесно бремена, кога ќе се преселиме во станот и ќе бидеме спремни за бебе, ќе одиме по доктори, ќе бараме чаре, стимулации, ин-витра и сл..` И истиов месец : бремена...
  И најсмешно се отепав плачење, а мм душичка, збунет:
  -абе не си ми јасна...абе нели сакавме дете... :?:
  И еве уште си плачам секој ден по неколку пати...без разлика дали на реклама, дали за без врска, ама имам потреба да се исплачам- хормоните ми беснеат!!! :)
  Вчера и плачев и се и се смеев во исто време и му викам на мм:
  -Ете гледаш, пролупав јас, може ќе треба да одам во лудница и после џабе сум ти и тебе, и на бебето..
  тој почна да ме гушка и да паѓа во несвест од смеење... :?:
  Абе психоделии сме значи дома деновиве :fubar:
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  ^^ Повторно се докажува тоа дека причина за незабременување(кога нема некој здравствен проблем) е единствено женската психа и нејзината преголема желба за забременување.
  Јас и со првото и со второто од прва,додуша за првото ни пукна кондом ,но затоа пак второто беше плански :lol:
   
 18. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  557
  јас искрено останав бремена точно на годината од кога почнавме да се обидуваме за бебенце :) почнавме некаде во април минатата година, а останав истото време оваа година, и навистина колку повеке сме опседнати со тоа, потешко се фака, барем сега кога ке се навратам наназад сфакам дека е така...
   
 19. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  437
  Пол:
  Женски
  Останав бремена после 1 год и 7 месеци и тоа сега овој месец не се ни надевав бидејки само еднас имавме ... :lol: :lol: :lol: кога треба да биде ке биде и од малку...не верував во тоа се додека не го дозивеав :$
  :* :* :*
   
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.480
  Допаѓања:
  100.774
  Пол:
  Женски
  Од прв пат само што пробавме да направивме бебе и успеавме :)
   
  На Veki4kaa и dromka им се допаѓа ова.