1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После 5 месеци сè се промени

Дискусија во 'Канта' започната од SimonaX, 25 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SimonaX

  SimonaX Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Pa vaka... odam so decko mi 5 meseca .. a prethodno se muavme 2 meseca .... od prvoto muanje do pocetokot na maj se ni odese super. Normalno vrska bes kavga i nebiva no nema veza .. toa go svakam normalno :))) se karavme pocesto no onaka za banalni raboti .... jas ke se nalutev toj ke dojdese ke molese i pa ke bese ok .. i sekogas toj bese prviot sto ke mi zvonese sto ke mi pisese da se smirime.... Sekogas mi odese po gazot, sekogas bese onaka kako jas sto ke posakam ... ednostavno super mi bese (duri drugarkite ponekogas znaeja da kazat premnogu ti odi po gazot sto i samata ne se osekas deka ponekogas preteruvas) .... no eve poslem 1 maj nekako rabotite pocnaa da se menat ... bevme zaedno na maj so negovite drugari i tamu mi odes epo gazot se sto ke posakav ke mi dadese ke mi naapravese na eden nacin me cuvase ... no negovite drugari na seto toa pocnaa da go zezat demek papucar bil... samo voda mozel da mi nosi .. bla bla .
  Toj pocna da se meni.. pocna da si pravi kako sto na nego mu odgovarase .. da ne mi kazuva kade ke ode (prethodno kade i da odi ke mi kazese unazat 2 3 saata i ke me pitase da nemam jas nesto u plan za da bideme zaedno), pocna pocesto da e so drugarite (mene me ostavase vo posleden moment barem taka se pocustvuvas jas), koga ke se skaravme toj ke dojdese ke storese se za da se prosteme no potoa toj pa ke pocne po istata prikazan i pak ke se skaravme i pak ke dojdese za da se prosteme .. i taka toa se se odvivase do prethodnata nedela... i mn dr takvi da ne kazam sitnici ........ Pravevme muabet mu kazav deka premnogu e smenet toj na toa ne negirase samo kaza deka imal problem so negovite doma ... go svativ i toa no taj problem i mu mina i pak prodolzi i prodolzi ... koga ke sedevme so negovite drugari toj znaese da se nasmee onaka cinicki na moja smetka.. i premnogu se ponasase gadno na koe nemozev da izdrzam poveke (na nekoj raboti znaev i da zaplakam doma od nervoza ). Vo nedelata poslem polnok mu zvoniv i mu kazav deka sakam da raskineme deka ova ne odi nikade .. ni se meni toj ni pak se zamara so nasata vrska duri pocustvuvav i deka poveke ne me saka.... i mu zaklopiv na toa toj nisto ne reagirase jas se staviv single na facebook i toj potoa vo 4 poslem polnok se ukl se stavi single i ni me pita zosto vo sto e problemot i slicno .. i se iskluci . Utreto koga se ukl mi pisa me prasa vo sto e problemot i mi kaza deka premnogu sum izbrzala i mi dade sovet za ponatamu da ne brzam dokolku sum imala dr vrska i da ne sum bila i ponatamu tezok inat .... go pitav na so ke ostaneme toj rece za se sto ke ti potreba sekogas ke bidam tuka za tebe :worried: :worried: .... na seto toa premnogu se potresov i nemozev da izdrzam i mu pisav ako moze da izleze .. toj ne me odbi izlegovme i se povrnavme .. eve deneska sme pak zaedno :)) no sepak ne e toa sto bese kako na pocetokot .. ne sme se skarale ovie 3 4 dena za nisto no se custvuva deka ja nema taa ljubov pomegu nas kako i na pocetokot ://
  Ve molam za vase mislenje dali e ova samo period .. ili za nesto dr stanuva zbor :worried: ???
  [mod-kirilica:2rh1hxt1][/mod-kirilica:2rh1hxt1]
   
 2. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  За оваа работа многу битна улога играат и години т.е. возраста на личностите кои се во врска. Тоа е битно во смисла на размислување иако не ретко се наоѓа машко кое што размислува многу понапредно за своите години, а исто така има и обратни случаи кога машкото има и 25 години а умот му е како на 12 годишно дете :lol: Многу пати сум се нашла во таква ситуација, како што наведе ти погоре и сум трпела цело време. Низ се сум поминувала и тоа само со едно предупредување. Ќе му кажев ова и ова не ти чини и он пак ништо, си тераше по свое... Никаква промена кај него. Кога накрај се воспостави дека кога бил со мене му било убаво, ама кога не сме биле заедно тој се огледувал на другарите а тие слободни немаат ни 2 грама мозок и дојде до тоа да раскинеме. Арно ама:) ние раскинавме, јас почнав свој живот и малце помалце да го заборавам кога он после извесен период мислам дека немаше ни месец...се јави !! и оппп паднав пак на тоа, му простив и еве не уште заедно. Кај нас причината била тоа што кога дечкото се забавувал со своите другари јас сум го напињала, он сакал малце слобода...кога ја доби слободата (тој ми раскина:worried:) тогаш и таа му сметаше...така да на овие машките никооогаш ама баш никогаш неможеш да знаеш што им е. Лошо е тоа, што тој не ти наведил никаква причина туку едноставно ти рекол дека имал проблеми дома-стандардно нешто што можеш да го слушнеш од машко како оправдание, ама до негде не верувам дека е тоа... Можда тоа е неговото вистинско лице, можеби дечкото е таков...многу пати машките знаат на почеток да бидат совршени :) а после тоа ... една промена за 360 степени па се чудиш дали го познаваш ти тој дечко :rofl:
  Ти почни да си ладна, ризикувај ја врската-речи си : ако е за мене, ќе бидеме заедно по секоја цена, а ако не нека праи што сака... Ништо не е битно ако не си среќна. ОСтави го, дајму простор...идете си вие, ама дистанцирај се од него...не го барај често,не му пиши, не му звони...биди се почесто зафатена за долги разговори...а одвреме на време биди принцеза од бајките каква што он посакува...кажувај му колку го сакаш ова она :) нека се збуни малце, нека почне да размислува и он- што се случува со тебе !! ;) се надевам дека помогнав... поздравче :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.