babylove овошни кашички

Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  Тема за постелнини(бебешки,детски,единечни,големи), од каде купувате, можеби ги нарачувате....нивно одржување и слично.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На gicka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
 3. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  2.318
  Каде има убави бебешки постелнини, 100 % памучни и не многу скапи?
   
 4. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Види во продавниците на Тач. Таму секогаш има голем избор, има постелнини во најразлични дезени, а и квалитетни се. Можеш да провериш и по чорапарите низ градот и таму држат.

  Ние купивме постелнини (не бебешки) од Тач пред 3 години за мене и за сестра ми и многу сме задоволни. Немаат ни обелеено од перење, ниту се имаат испуфкано (кога се прават топчиња на површината, како на некои зимски блузи), а не беа ни скапи - ги зедовме околу 1200 денари за еден комплет, а имаше и поскапи.
  Бебешките не знам колку пари беа, но сигурно и тие околу 1000, 1000 и нешто би требало.
   
 5. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.070
  Допаѓања:
  6.344
  Пол:
  Женски
  За да ја оставиме темава актвина, да се задржиме само на дискусија, без ставање на слики, зошто има други теми каде што се ставаат многу слични слики, па да не ги полниме сите теми со слики.
   
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.629
  Допаѓања:
  14.570
  Пол:
  Женски
  лелеее оваа постелнина од лале јешим што ја дизајнираше - демек :lol: значи преубава ми е
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • lovelyyy.JPG
   lovelyyy.JPG
   Големина на фајлот:
   93,2 KB
   Прегледи:
   1.556
 8. Galla

  Galla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  7
  Јас неодамна за новото станче купував постелнини. Убави, шарени, памучни...
  Купував од Стружанка, ненормално ефтини им се, дуплите сетови им беа од 1200 денари па нагоре, а исто така и од едно ново продавниче кое се наоѓа на една од уличките од Плоштад накај банките што води.
  Немам ФБ на работа, да ви пуштам линкче :(
  Преубави се и цените им беа на дуплите сетови од 1600 денари па нагоре... таму планирам за некое време да отидам пак со оглед на изборот што го имаа! ПРЕКРАСНИ .. створени за да си уживаш во спиењето :lol:
   
  На oceana и okcenzi им се допаѓа ова.
 9. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
 10. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
 11. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
 12. acvamarin

  acvamarin Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  25
  сакам постелнина за во спална лила со бело црно каде може да најдам поквалитетна да не и излезе бојата по прво прање?
   
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.223
  Допаѓања:
  81.370
  Квалитетот на постелнините што ги купувале мајка ми и баба ми не може да се спореди со денешниот.Среќа што мислеле на внуките и ќерките па ни купиле и нас (ми ги дадоа после свадбата :lol: ) .Баба ми на времето купувала од Италија ,Бугарија,Грција(абе прошетана жена) и нејзините ми се омилени.Не се нешто шарени,со обични шарки и секако класика бело со чипка. :D
  Јас пошто сакам шарени,необични,неодамна купив од Стружанка два комплета,ај што избледе бојата ,не ми се удобни,како да неможам да заспијам,незнам има голема разлика :(
  Забележав македонско производство Јорганик,се наоѓа до Мана во Драчево,еднаш влегов гледам супер избор имаат а и не се воопшто скапи.
   
 14. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.626
  Ели, кога велиш „не се воопшто скапи“, за колкав износ зборуваш за дупла постелнина? :wasntme:
   
 15. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.223
  Допаѓања:
  81.370
  ^ Дуплите беа 980,1200,како комплет по 2500-3000 а единечни комплет имаше по 800,1500 ден.
   
  На Moira му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.627
  Допаѓања:
  22.017
  Пол:
  Женски
  Неделава роденденски си добив поклон од семејствово мое пари, и јас си најдов прекрасна постелнина од еден маркет овде
  [​IMG] неможев да ја најдам сликата како моите но ова е слично на мојата само со сиво , црно
  Материјалот е прекрасен :) , денес ги исправ , испеглав и ги послав
  Преубаво нешто :$
   
  На kravce, imelda, Moira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Galla

  Galla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  7
  MacenceEna од каде ги купи ? Многу ми се допаѓа, преубаво :D
   
 18. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.627
  Допаѓања:
  22.017
  Пол:
  Женски
  Купени се од Алди *Германија*
   

  Прикачени фајлови:

  • enaa.jpg
   enaa.jpg
   Големина на фајлот:
   272,4 KB
   Прегледи:
   446
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Galla

  Galla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  7
  Aldi imam market u maalo, ama ova tvoevo aldi ako e u deutschland nisto od moeto sonuvanje vo vakva postelnina :)
   
 20. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.223
  Допаѓања:
  81.370
  Женски ,ми треба постелнина за бебенце,каде би можела да најдам и по која цена отприлика.
  Ваљда не е лош подарок за повојница :?: