Постојано се кара...!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Flower20, 16 мај 2012.

 1. Flower20

  Flower20 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  Значи вака....јас сум во врска веке 9 месеци,јас имам 19,а тој 23. Постојано ми се лути и се кара,вика дека не сум го сакала затоа што несакам да имам односи со него....Јас навистина го сакам,ама мислам дека е рано за тоа..Веке ми се здосади ова каерање,а несакам да го изгубам..!
  Имате ли некој совет?? :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  поразговарај со него, види што го мачи :)
   
  На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Flower20

  Flower20 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  јас знам што е работата,што го мачи,ама сеуште е рано за тоа
   
 4. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.750
  Допаѓања:
  43.025
  Ова ко обратно, како тој да има 19, па уште муабетот -ако ме сакаш, ќе ми дадеш- абе немој не ме заебавај
  Ти држи си се до тоа што ти го сакаш, ако тој на мера ја става љубовтта твоја со акцијата во кревет значи дека нешто баш не штима во неговите чувства. За се има време и тој треба да ја почитува твојата одлука, а не да рипа ко напалено магаре, па уште да се лути бре |(
  И плус на целиот муабет, ја би ти рекла уште повеќе да си почекаш, не ми изглеа сигурен. Дека сака да биде со тебе интимен од љубов нели, секако дека ќе сака, млади, хормони вријат...Ама да се лути и да се кара?
  Напрај еден муабет дека ти смета тоа што ти се лути за тоа, дека се осеќаш како да ти врши притисок и дека ти секако го сакаш, но за секс сеуште ти треба малце време. Ако тој не го разбира тоа, кажи му дека ти е жал, но тоа нема да се смени. И постави се малце лошо, изреагирај, бунтувај. Наместо да си мисли дека ти неможеш без него, дај му до некакво знаење дека ако продолжи така би го оставила. Вака само ќе си се дува дека е во право и дека ти еден ден ќе пукнеш и ќе го направиш тоа.
   
  На n.a.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Flower20

  Flower20 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  Нормално дека нема да му дадам,ама се плашам да не ме остави,а јас вчера му кажав дека и да ме остави нема да му дадам,а он ми вика ако му дадам ке сме се земале.А јас ни тоа не го сакам.Е сега незнам со кои зборови да го убедам дека не е така.
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  Кажи му
  -Ако ме сакаш и цениш ќе чекаш кога ќе бидам спремна за секс ;) , сега не сум спремна сеуште....и ќе почне да те убедува колку е тоа убаво па ова па она и на крај шлапни му во фаца - ти за секс си со мене??? |(
   
  На Alesii, Sarasweet и stetoskop им се допаѓа ова.
 7. Flower20

  Flower20 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  Фала ти Славица999 за советот,така ке му кажам,па да видиме.
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.677
  Пол:
  Женски
  слободно можеш да му кажеш дека ако е за тоа со тебе тогаш ти не си таа што ја мисли...
  (мислам за тоа што сака да имате однос)
  ако те сака нека чека....доколу навистина те сака и навистина ке те чека....
  а доколку не те чека знаци он бил со тебе за се*с... а подобро уште ега да си му казеш како и што стојат кај тебе работите од колку да бидеш со него и потоа....................... :?: он ако те сака ке те сака и без тоа,сепак се некогашп ке биде но тоа да биде по желба на двајцата...а ако не кога тогаш ке те остави така да не да биде тоа после искорисувајнето...
  затоа разговарај и кажиму дека не сакаш уште сега.... :) :)
   
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  не ми е јасно ЗОШТО се плашиш да не те остави
  па само тој ли е машко на светов? НЕ
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 10. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  15.770
  Пол:
  Женски
  Чек да се изнасмеам прво.
  Ако му дадеш ќе се земете? :D :D :D А ако не, крај, м? :clap:
  Мислам, јас ви посакувам секое добро, ама немој да ме јебеш бре му е работава.
  Така мајка ми, живо детиште на 16-17 години, и’ се пуштал некој типац 20 и кусур години, и тоа ни дечко и’ бил, ни ништо, и муабетов: Дај ми пред да одам во војска, кога ќе дојдам, ќе те земам.
  Мајка ми уште шлог што не ја мавнал, прво му се изнасмеала, па го замавала со камења.
  Кој ултиматум молим те: Ако ми дадеш - ќе те земам, ако не ми дадеш - ќе те оставам.
  Абе пишти од љубов. Ако сметаш дека едно (не)давање во толку ригорозни размери ќе му го смени ставот и неговата љубов спрема тебе, се лажеш, од километар се намирисува што сака младичов.
  Нетрпелив напалењак. Они секоја ја земаат пред да ја легнат. После иде јакото. :D
   
  На hermosa и n.a.t.y им се допаѓа ова.
 11. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Јас ќе бидам контра од сите и ќе ти кажам дека е многу нормално на 23 години да му се е„„„е !!! Не е фино што те условува ,ама апсолутно го разбирам зошто е нервозен .Ако ти не си спремна за овој чин ,тогаш раскини му и остај го да си ја бара среќата на друго место,а ако не престраши се и дај му. Искрено дечково мора да те сака штом на 23 години издржал 9 месеци без секс.
   
  На Thebestone, MSkorpionka и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 12. Tashaa

  Tashaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  36
  се согласувам со AIT ..гледајте малце и на др страна стварно е многу 9 месеци за дечко на таа возраст посебно ако предходно имал често односи..е сеа неможам да знам КОЛКУ те сака ама дека те сака тоа сигурно а тоа спремна сум ми е малце глупаво зашто не сфаќам што ви значи какво спремање е тоа ?? едноставно е 9 месеци си со типот и доволно си знаеш самата во себе дали би сакала нешто повеќе со него или не а штом за толку време немаш абер за такво нешто ондак не е тој тој остави го.. јеб*га немал среќа дечково џабе се мачел само :D
   
 13. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  Чоек имаш 19год идете 9месеци и сосема е во ред да ти побара типот. од тебе зависи колку си спремна и како го сфаќаш самото “Губење невиност“ сепак, немој да мислиш дека ке те остави ако те легне, или искористи и слично. Не се плаши едноставно, ако осеќаш дека тој е тој типот, и ако го сакаш.

  Ако немаш љубов спрема него, ондак боље секој на своја страна најубаво.

  Има бракови што се растураат ради немање интимност, не па една врска. И да логично и нормално ми е ова.

  Зашо имам и другарка иде 5месеци со типот, типот ни да помисли на секс чоек , ова знаеш колку глупо се осеќа ради тоа ??

  Ете ти ја ситуацијата од две страни ...

  незнам, размисли убаво. Не е само грешката до момчето исто.
   
 14. Flower20

  Flower20 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  Фала ви на советите,размислував и од негативна и од позитивна страна....Знам дека ме сака,тоа ми го докажа на многу начини.Денес пак ме праша и ми вика ако несакаш немора,јас ке те почекам,ама знај дека те сакам....Утре вечер ме покани да излеземе и сигурно ке бидне,ај нека ми е со срека..Па да видам што ке бидне после тоа......
  А ми има признаено дека се е,,,пред да биде со мене во врска,ама тоа било само еднаш (како што ми кажа),а ми кажа уште на почетокот.......
  Мислам дека имаме заедничка иднина,па ке видиме.....
   
 15. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.560
  Почекај си ти уште година-две, што се девет месеци... Нема ништо подобро од тоа луѓето да се возбудуваат што подолго, па да мастурбираат сами, наместо да имаат валкан секс меѓусебно, има да постои дисциплиниран нагон и силен став - јас не давам така лесно. Ок, ако тоа некого исполнува, мислам, во ред е.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  148.534
  Секоја страна си има своја приказна и секој си гледа за себе.
  Ти не се чувствуваш сигурна во своите чувства-доволно за да му „дадеш“(колку смешно звучи да му дадаш),а он врие од набој на хормони и ете ти -проблем кој се решава по форуми.
  Тоа дека имал само еднаш однос,тоа ти е исто како женските кога ќе ги праша машкото-си имала друг пред мене,а она вика -ти си ми втор.Секое машко после првиот е втор(ова го кажувам со нота на хумор-позитивен).
  Нема тука што да се мислиш и премислуваш-годинки си имаш доволно за да „му дадеш“,се надевам дека си доволно информирана за тоа како да се заштитиш од несакана бременост и полни болести и тоа е..
  А ако те остави после тоа ,да си жива и здрава .....
  Што знаеш,можеби пак ти него ќе го оставиш после тоа,не се знае.
  Туку ај ,не му ја мисли многу,среди се,наполни ја пушката и дозволи чувствата да те водат.
   
  На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ana.-marija

  ana.-marija Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  kazete mi so treba da pravam poso sekoj den samo se rasprava so mene neznam so mu e :(
   
 18. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169

  Никот ти е утнат или ??? :^)

  Ако не, ондак убаво објасни го проблемот, како иначе би ти кажале ???
   
 19. Flower20

  Flower20 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  ana.-marija не те разбирам,објасни малку подетално.....инаку супер беше,прво бевме на вечера и он ме запроси и јас реков да,потоа отидовме кај него дома и он седна само да збориме или да ме баци,не ни помислуваше дека ке сакам да имаме односи и јас бев таа што му се приближи и му дадов (знам дека смешно звучи)....а и јас не ни помислував дека ке ме запроси,ама се беше убаво и како што е во ситуацијава за 1 месец треба да се земеме.. :inlove:
  уште еднаш многу фала за советите,бидејки многу ми помогнаа.. :)
   
 20. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.156
  Допаѓања:
  4.933
  како прво честитки за запросувањето, но 19 те години ....... Некако сево ова ми е нестварно и нереално но со среќа нека ти е и само среќа нека те прати