1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постојат ли други димензии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Anxe, 9 февруари 2014.

 1. Anxe

  Anxe Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Дали постои друга димензија ? сум слушала дека луѓето кога не се при свест и најверојатно би умреле некој глас ги прашувал дали сакате да појдете на патување и они тргнувале СВЕСНО и поминувале низ некој тунел незнам како е објаснето и стигнувале на некое место таму им се прикажувале сите што ги познаваат , работата , семејството се што би можело да им недостига па после тие одлучувале дали ќе продолжат или ќе се врАтат во живот... тој тунелот е објаснет како друга димензија знае ли некој нешто слично да сподели ?
   
 2. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  161
  постојат ли други димензии ?

  Јас мислам дека да,има паралелни димензии.
  НО за да преминеш од една во друга е многу многу тешко,тоа со тунелот што го збориш се мисли дека така човекот односно неговата душа го напушта светов при умирање и оди на некое друго место(според некои рајот.)
  А паралелен универзум или димензија е свет кој што е сличен на нашиот,таму живеат истите луѓе (примр јас,ти нашите пријатели роднини односно сите луѓе од овој свет) Но има разлики,во другиот свет пример можеш да бидеш хирург а во овој свет да си архитект.Во овој свет можеш да имаш деца,а во другиот да немаш.Зашто во тој свет си сосема различен него во овој.
  А да исто и се верува,дека има повеќе паралелни димензии.
  баш во една серија fringe, се вика имаат спомнувано за парелелни универзуми
   
 3. Anxe

  Anxe Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  постојат ли други димензии ?

  da taka i jas iam slusnato
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.605
  Допаѓања:
  59.392
  Пол:
  Женски
  Постојат.
   
 5. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.358
  Постојат други димензии но во нив не може да престојува човековото физичко тело, туку само неговата душа по телесната смрт, односно пред раѓањето но и за време на длабок сон, но на тие искуства ретко се сеќаваме во будната свест.
   
  Последна измена: 27 јули 2015
 6. FoodLover

  FoodLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Сега ќе ви раскажам вистинска случка,шо му се има случено на еден пријател на мојот брат.Јовче се вика детето,некаде 25 години е.Тој има чичо кој шо пред месец дена почина во сообраќајна несреќа со мотор.Пред неколку дена се слушна дека Јовче праел сообраќајка.Беше во кома знам една недела.За среќа голема се разбуди.Раскажуваше дека додека бил во кома,се појавило тунел со светлина на крајот од него.Како шо си одел по тунелот си ги среќавал сите блиски кои починале.Најпрв кој го сретнал било чичо му.И како што одел понатаму сите со насмевка на лицето му посакувале "Добредојде,,...Чичко му му кажал дека се уше не му е местото таму и дека треба да се врати долу и да им раскаже се шо видел и почувствувал.Чувствувал таква леснотија,не чувствувал никаква болка и никаква грижа за ништо вика.Чувството било ко на некоја дрога да си.Леташ вика!Се било толку убаво..вика Јовче.Да ти е мерак да си умреш вика...Абе молчи му велам не збори безвезе...ме лазеа морници кога раскажуваше,и сеа уште ме лазат кога пишувам тука.Вистина абе ај ко на хорор филм..Едно прашање: Се плашите ли од смртта?
   
  На MysteryMan23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  298
  Пол:
  Женски
  Уф, премногу се плашам од смртта. Често знаат да ми поминат црни мисли низ главата :wasntme:
   
 8. FoodLover

  FoodLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Шознам...сите мораме да умреме еден ден јебига.:smirk: